Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikus 2
Autor Wiadomość
AAAA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-30, 18:18   Fikus 2

Witam kolejny raz, z kolejnym fikusem ;-)
Zakupiłem dziś cudo widoczne na poniższych zdjęciach. Z kilkunastu okazów wybrałem tego ponieważ miał najgrubszy pień(porównywalny z palcem wskazującym) i najciekawszą jego linię. Poza tym ogólnie najlepiej się prezentował. Chciałem więc zapytać o Wasze propozycje co do kształtowania roślinki.
Fajnie by było gdyby ktoś wrzucił jakiegoś wirtula z sugestiami przycięcia ;-)
Roboczo określiłem strony drzewka i tak opisałem zdjęcia.

Przód



Lewy bok



Prawy bok



Tył




Na zdjęciach wygląda nieciekawie i bardzo płasko(może to wina lampy?). Na żywo(prócz kilku żółtych listków) wygląda dobrze.



I mały OT -> wziąłem też takiego cyprysika ;-) Niech sobie rośnie :roll:
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-30, 18:37   

benjamin WIANDI to podobno całkiem dobry materiał na bonsai ale... uwaga jest bardzo kruchy krztałtować go trzeba raczej poprzez przycinanie jeśli pokusisz się o drutowanie to raczej tylko bardzo delikatne naginanie i musisz robić to naprawdę delikatnie,
też ostatnimi czasy pokusiłem się o kupno WIANDI i też zastanawiam się nad ukszałtowaniem go (tzn. jakaś tam mała wizja jest ale czekam jeszcze do wiosny aż nadejdzie czas na przycinanie może do tej pory coś innego do głowy wpadnie)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-01-30, 18:55   

Ten Twój przód , nie nie brałbym go wogule pod uwagę , zastanówmy sie nad opcjami lewa i prawa , mi osobiście bardziej podoba się opcja lewa , ma ładna lińje pnia i uzyskujesz w ten sposób już na starcie doskonałe zwężenie pnia , a więc , pochyl fotę w prawo i masz niemal gotowe drzewko , tylko kilka cięć usuwających nadmiar starego pnia , z którego teraz budujesz pierwszą gałąź , natomiast dotychczasowa pierwsza gałąź staje się automatycznie nowym pniem , kilka drobnych korekt z drutem i gotowe , pozostaje czekać na rozrost i w przyszłym roku formowanko ostateczne :jupi:
Co do drugiej opcji nie mam pewnosci , bo niewiele tam widać , ale frontem byłaby prawa strona , tam juz bez pochylania jedynie czyszczenie i druty , ale musiałbyś najpierw odsłonic dokładniej co tam jest , roboczo zakładam że pierwsza gałąź to ta z prawej (ta która ucieka lekko do tyłu) druga to ta drobna z tyłu i ona będzie szła w tył , następna 3 gałązka , tu już musisz sam pokombinować bo nie widzę co tam się dzieje , najważniejsze , byś formując nie robił płaskiej rośliny , gałęzie muszą rozchodzić się gwieździście w różne strony :spoko:
materjał jest dość dobry , więc nie zmarnuj go , ja jestem i tak za pierwszą opcją :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group