Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kształtowanie Fikusik
Autor Wiadomość
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 16:40   Kształtowanie Fikusik

Witam:D własnie siedze i sie zastanawiam co by moznabyło zrobic z mojefo fikusika. i teraz prosił bym o waszezdanie co byscie zrobili z tym markeciakiem ktory chyba nawet nie przypomina bonsai . Wrzucam pare fotek. przepraszam ze takie niezabardzo ale nie mamw tymmomencie innych. alesadze ze mniej wiecej cosmi dopowiecie na ten temat (tylko błagamniepomyslciesobie ze nadal w tejdoniczce jest mech:D )
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 16:49   

Z tego bonsai nie zrobisz. Utnij tam gdzie zaznaczyłem xD i wsadź o ziemi:P


I KUCZE DWAJ SPACJE CZESCIEJ BOMNIEDOBIJAJAKTAKPISZESZKUCZE!
Ostatnio zmieniony przez MarcinM 2007-02-09, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 16:59   

lozik Marcinek spacja to tylko dlatego ze sie popsuła troszke :D i trzeba przywalic :D ale nie mow ty mnie ze z tego krzuna nic niebedzie . moze cos jednak da sie wykrzesac :P nie jest taki jak bym chcial ale wkoncu to prezent ;D i niebede nazekał :P
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-02-09, 19:38   

Myślę, że z tej rośliny możesz uzyskać sadzonki na bonsai, bo z niej już niewiele zdziałasz w tej kwesti. Ale dodatkowo możesz tą roślinę wykorzystać do poćwiczenia zagęszczania korony, drutowania, itd. Później pracując z sadzonkami, które uzyskasz z tego egzemplarza będzież miał już jakiś "startowy" bagaż doświadczeń z tym gatunkiem, taki na początek.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 20:24   

no dobra :D wiec Ogrodniku dopomuz mi jak ja mam terazzadziałac i wziasc z niego sadzonki i przy okazi zeby ten krzaczek sobie rusł :D własnie sobie troszke poczytałem . czyli moge teraz obciac zdrewniałe czesci rosliny nasadzonki a nastepnie poprostu je zasadzic w odpowiednio przygotowanej mieszance glebowej w doniczce ?? dobrze rozumuje ??
Ostatnio zmieniony przez mateoosh 2007-02-09, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-10, 08:50   

Zrób tak jak ja napisałem! Utnij i wsadź do ziemi reszta jest na forum!

I kup sobie nową klawiature!
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-12, 14:34   

To co wydaje się być pniem, to po prostu korzenie tego gatunku ficusa. Jeśli je przykryć ziemią, to masz wielkie NIC. Ot, kolejny handlowy sposób na rośłinę PRAWIE jak bonsai. "Prawie" w takim sensie jak w reklamie piwa...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group