Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o Jałowca
Autor Wiadomość
lui.jbc
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-08, 22:44   Pytanie o Jałowca

Witam pare dni temu dostałem jałowca z odrzutu(znajoma likwidował ogódek) wiec go przygarnąłem. Mam pare pytań drzewko ma okoł 8-9 lat przaz pierwsze pare lat rosło w ziemi ale przesadzili ją potem do donicy i tak zostało. czy jest to jałowiec sztywny??
i czy ktoś ma jakies propozycje co do kształtowania. prosze nie zwacac uwagi na donice innej narazie nie miałem a ta w której rósł był o wiele mniejsza :-/ z gory dzieki
oto fotki:





wydaje misie ze drugie zdjęcie tzn. pozycje drzewka wybiore jako front chyba form literacką bedzie odpowiednia ale czekam na wasze opinie szkice i sugestie co do jalowca
Ostatnio zmieniony przez lui.jbc 2007-03-08, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agula76
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-09, 09:55   

Na moje łoko to juniperus squamata "Loderi" ;-)
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-09, 22:04   

tak to "loderi" mam takiego
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-03-16, 22:01   

ja kupilem wczoraj dwa jalowce pitzera czy jakos tak sa stare ale byly chyba kiedys polamane sa niskie i grube narazie niemam pomyslu jak je zrobic ale czy mozna je ciac bardzo mocno jakie galesie zostawic grube czy tez czy te cienkie czy nadaja sie na bonsai i jakie style mozna z nich zrobic :help:

a oto moj jalowiec narazie wyglada tak moze ktos z was spojzy fachowym okiem nato


aaaa jak sie dodaje fotki :-o bo ich niewidze


MOD: Proszę korzystać z edycji postu a nie pisać jeden pod drugim. Proszę pisać wedle języka polskiego.
Ostatnio zmieniony przez 2007-03-17, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lui.jbc
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-17, 20:49   

Witam ponownie nikt nie chciał mi pomóc co do kształtowania wiec zrobiłem to sam oto efekt

co do wklejania zdjęć tu masz link do strony wybierasz przegądaj szukasz fotki otwórz i naciskasz HOST IT! wyskakują ci linki wybirasz ten o nazwie Thumbnail for forums (1)
zaznaczasz i kopiujesz do swojej odpowiedzi na forum proste
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-17, 21:29   

dla mnie super tylko troszke czubek nachylił bym do przodu :D
 
 
Max
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-17, 22:04   

Mi tez sie podoba :) No jednak to nie takie trudne ;)
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-17, 22:45   

trudne nie trudne kwestja wprawy :D i praktyki :D teraz czekamy jak bedzie rusł i czas dopracowywac szczegoły :D w miare upływu czasu zamiesc kiedys fotki:D
 
 
lui.jbc
Gość
Wysłany: 2007-03-18, 16:16   

ok fotki bedą jak oczywiście przetrzymam koljne lata teraz 2 lata wegetacji a w tym czasie tylko delikatne korekty pozdrawiam
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-18, 19:25   

lui.jbc, zapomniałeś chyba o zasadzie że co 3 galązkę formuje się do tyłu lub przodu (lekko w prawo lub w lewo). przez to jałowiec jak widzę jest płaski, nie ma "perspektywy". polecam Ci kupno dobrej książki, po jej przeczytaniu bedziesz dużo więcej wiedział.
 
 
lui.jbc
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-18, 19:50   

dzisiaj byłem na warsztatach i dowiedziałem sie duzo wiecej niz z ksiązek wiec za pare dni wkleje fotke poprawionego jałowca mam nadziję ze zdobyte doświadczenie nie pójdzie na marne
a oto efekt moze to nie jest szczyt wspaniałości ale juz wydaje mi sie ze jest duzo lepiej mnie sie podoba
Ostatnio zmieniony przez lui.jbc 2007-03-18, 22:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group