Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
yamadori z torowiska
Autor Wiadomość
onok
Gość
  Wysłany: 2007-04-02, 10:06   yamadori z torowiska

bardzo ciekawe drzewka mozna znalezc na torowiskach lini towarowych, owe drzewka rosnące miedzy torami mają po kilkanascie lat i wysokosc kilkudziesięciu cm. poniewaz wszystko co wyrosnie za wysoko zaraz jest obcinane przez przejezdzajacy pociag :-P osobiscie znalazłem wczoraj fajną sosenke, ma raptem jakies 40cm, pien przy podstawie jakies 5cm i dobre rozgalezienie, moze byc jednak problem z wykopaniem
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-02, 21:57   

Jaki tam problem, jakby co to maszynista będzie "trąbił" :-D Gorzej będzie jak nie zauważy :lol: :lol: :lol:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-02, 22:44   

I co wykoleisz pociąg , tylko po to , by pozyskać kilkuletnią sosnę , która była nieco przyczesana przez pociągi :?: :evil: :twisted:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-02, 23:01   

ja bym walczył :D
 
 
onok
Gość
Wysłany: 2007-04-03, 07:28   

Panie Grzelak najwięcej mają do powiedzenienia ci którzy nie widzieli i nie wiedzą o co chodzi. Można znalezć naprawde super okazy, poza tym kto tu mówi o wykolejaniu pociągu??!! Wczoraj znowu byłem popatrzeć i znalazłem bardzo ładnego dęba 30 cm wys. i 9 u podstawy (!!!) rośnie sobie między podkładami więc nie będzie problemu z wykopaniem. I jeszcze jedno, to nie jest linia na której pociągi jezdzą co 5min. tylko dojazd do zakładów metalowych


Panie Grzelak :prosze:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-03, 17:25   

Walcz !! Tylko na wszelki wypadek załóż pomarańczową kamizelkę !! :lol:
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-04-03, 18:42   

Szacowny Panie Onok :]

Myślę że Jacek widział już nie jedne takie wykopki i wie co mówi. Gwoli ścisłości, raczej nie chodziło o sam fakt pozyskania drzewka z torowiska ale o skutki tego pozyskania. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę (jeśłi tak, to wybacz że piszę te oczywistości), że potencjalna dziura pozostawiona po drzewku w okolicach podkładów kolejowych, przy pewnych warunkach może spowodować opadnięcie częsci torowiska i rzeczywiste zagrożenie dla poruszających się po nim składów. Weź to proszę pod uwagę, zanim odejdziesz z tego miejsca i zabezpiecz co trzeba.

Przy okazji.. te obserwacje i ich wyniki mieliśmy już okazję usłyszeć i zobaczyć, przy okazji "Druida" (jesion wyniosły) kolegi Roberta Błądka. Na prawdę piękna sztuka z tego wyszła :-) .
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-03, 20:45   

Olku , masz rację co do moich obaw , jednak jeśli chodzi o Druida , to nie był on kopany z samego torowiska , gdzie byłby przycinany przez pociągi , a z terenu w okolicy torowiska , gdzie był ścinany kilkakrotnie przez pracowników kolei , zauważ sam fakt iż podczas wykopywania Robert musiał odciąć sporą część rośliny . Onok wiem jak wygląda wykopywanie sosen z torowiska , bowiem sam kiedyś podejmowałem takową prubę pozyskania sosny , niestety nie jest to ciekawe zajęcie , polega ono na wydłubywaniu kamyczka po kamyczku , a korzeni jak nie było widać tak nie ma nadal i nadal , tylko jeden czy dwa , jednak to zbyt mało by pozyskać sosne , dłubałbyś tak na metr i nadal nic , spowodowane to jest tym iż torowisko jest bardzo niegościnnym stanowiskiem nawet dla sosen , zazwyczaj nadmiernie nasłonecznione , suche , o bardzo przepuszczalnej i przewiewnej strukturze podłoża , jednak życzę powodzenia , może na tym akurat torowisku jest zupełnie inaczej :roll: :-| ;-)
Aha i proszę nie zwracać się do mnie po nazwisku , to takie oficjalne :maruda: :prosze:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
onok
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 07:44   

no ok niech Wam będzie, juz do tego nie wracajmy
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-04-05, 21:39   

No faktycznie, przypomniałem sobie, że w tym wypadku kolejowcy zastąpili pociąg, a i tak Robert wspominał o wyrastających kilkumetrowych badylach któe skracał ;-) .

Onok, Twoja wola, czy nam będzie czy nie będzie, żyjesz w wolnym kraju, a my możemy Ci tylko podoradzać :mrgreen: .
 
 
onok
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-06, 07:21   

co prawda to prawda, nie ma sensu sie w to pakowac i wykopywac nie wiadomo jak dlugo, ale jest jeszcze alternatywa i odkłady powietrzne :-)
 
 
slayer74 
Robert

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: FZI 1974-West Poland
Wysłany: 2007-04-09, 11:50   

ja w ramach "ugody dla wszystkich" proponowałbym pozyskiwanie yamadori z nieczynnych całkowicie juz torowisk , mam koło siebie parę takich linii. jest masę okazów idealnych -karłowatych rosnących w cieniu i przy torowiskach biegnących przez las itp. ale słusznie jak ktoś zauważył często niemożliwe jest ich pozsykanie , zbyt mocno okazy są wrośnięte w torowisko lub obok podkładu , spotkałem nawet jedną brzózkę która wyrastała z dziury w podkładzie i miała ok 50cm wyskości i fajnie ukształtowane boczne gałezie ale niestety aby ją pozyskac trzeba byłoby wyciąć podkład kolejowy razem z nią :twisted: ;-) :lol:
a to już by była jawna dewastacja niestety
Ostatnio zmieniony przez slayer74 2007-04-09, 11:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2007-05-14, 19:59   

A dla mnie to jest fajny pomysl wlasnie o to chodzi aby bylo troche ciekawiej niz bieganie po lesie ze szpadlem! jeden jest problem trzeba bardzo uwazac na Expresy!!!pzdr
 
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-14, 20:27   

to ja tylko powiem dla amatorow takich wrazen :D panowie nie kopcie przynajmniej gdzies za zakretem :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group