Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie kleszcze kupić ??
Autor Wiadomość
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 11:15   Jakie kleszcze kupić ??

Witam
Mam dylemat. Chcę sobie kupić kleszcze do gałęzi tylko że nie wiem które będą lepsze. Z uwagi na fakt iż kosztują ok 150 zeta muszę się zdecydować na jedne (żona by mnie zabiła). Tak więc zapytanie do osób posiadających specjalistyczne narzędzia do bonsai (teoretykom podziękuję) czy lepiej kupić kleszcze o ostrzu prostym czy kleszcze o ostrzu kulistym?? Z uwagi na wyższą cenę tych drugich podejrzewam że są lepsze. Proszę o poradę.
-------
A i jeszcze jedna sprawa względnie dobra firma (chodzi mi o nazwę), bo mam możliwość kupna japońskich w niezłej cenie firmy YAGIMITSU. Ma może ktoś narzędzia tej firmy??
Ostatnio zmieniony przez 00seba 2007-04-15, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 13:21   

ja kupilem niedawno kleszcze wklesle lub jak kto woli wypukle i jestem zadowolony. i polecalbym od nich zaczac
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 19:08   

Jedne i drugie służą do innych cięć. Więc nie chodzi tu o to które są leprze.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 22:31   

szkoda ze nie mozna tu wstawiac japońskich krzaczków bo bym ci napisal jakiej firmy są moje :jupi: :jupi: :jupi: niestety na moich nie ma literkami napisanego jakiej formy są wiec ci nie napisze jedynie moge napisac gdzie kupilem. w www.studiobonsai.pl polecam choc sądzę ze przyjacielebonsai mają te same po podobnej cenie wiec nie szukaj daleko bo tu tez mozesz kupic (zeby nie bylo ze polecam innych a o przyjaciołachbonsai zapomnialem ;-) ;-) ;-) pozdrawiam lasek
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-15, 23:31   

Qbik, jak możesz to proszę o szczegóły o jakie rodzaje cięć ci chodzi, bo z tego co się orientuję to kuliste robią zagłębione rany po cięciu przez co rana się łatwiej zarasta.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-04-16, 09:23   

Moim zdaniem , to najlepsze byłoby połączenie konkawe i kulistych i owszem jest takie narzędzie , jednak niestety nie widziałem jeszcze by były dostępne w sprzedaży w Polsce , dlatego polecam raczej konkawe , gdyż o wiele częściej używam tego narzędzia , natomiast kuliste stosunkowo dość sporadycznie , w sumie nie jestem pewien czy kuliste nie okazałyby się bardziej uniwersalnymi :-| ale chyba nie , raczej konkawe są lepsze , bowiem kulistymi nie dojdziesz w wiele miejsc na roślinie , a konkawe tak . Co do cen to miałem się okazję ostatnio przekonać iż u Roberta (Szefa)admina forum można dostać cęgi sporo taniej niż w Wawie , czy gdziekolwiek indziej :roll: :-) ;-) :-D
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-17, 12:17   

Mam mały dylemat bo mam ofertę kupna kleszczy do gałęzi (ostrze proste) za cenę 99 zł, wszystko niby ok ale zapytałem o pochodzenie i firmę i okazało się że japońskie firmy MASAKUNI !! czy to jest aby możliwe, może produkują też jakieś tańsze narzędzia dla mniej zasobnych portfelem ?? :-D :-D Krzaczków nie znam tak więc nie jestem w stanie określić co tam na tych kleszczach jest wybite.
Ostatnio zmieniony przez 00seba 2007-04-17, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-04-17, 16:02   

A to są nowe kleszcze :?: I czy nie czasem 99 € :?:
I skąd to :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-17, 19:25   

Ta cena troszkę jest mało prawdopodobna. Jak możesz to podaj link do tej oferty.
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-17, 22:15   

no i już wszystko jasne wyjaśniłem to ze sprzedającym i okazało się że to jakaś inna japońska firma nazwa łudząco podobna, też raczej nie chciało mi sie w to wierzyć aby produkowali jakieś niższej klasy narzędzia.
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 07:42   

no to sprawa wyjaśniona ..szczerze to dchyba nawet sie troszke łudziłem:P haha
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-26, 10:08   

No i mam już kleszcze. Kupiłem jednak Konkawe. Cena 99 zł, kleszcze produkcji japońskiej , firmy już nie pamiętam bo maila od sprzedawcy skasowałem. Jakość super, szczerze nie spodziewałem się że będą aż tak dobrej jakości. Zdążyłem już je przetestować podczas formowania han-kenagi z jałowca, rezultat - ostre jak diabli no i bardzo wygodne w użyciu. Niżej podaję linki do zdjęć zakupionych kleszczy :
http://img179.imageshack....konkawe2hv1.jpg
http://img412.imageshack....konkawe1be4.jpg
 
 
Przemo
Gość
Wysłany: 2007-04-26, 18:42   

Konkave moi drodzy to są normalnie nienormalnie zwykłe cęgi skośne do bonsai

White_mtb
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-26, 19:48   

chcialem przyznac ze nie mialem racij twierdzac ze to nie sa kleszcze konkave . http://www.masakuni.com/g/g316.htm
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-26, 21:12   

mateoosh, jak ci się wydaje a nie wiesz to po co piszesz bzdury, zaczyna mnie już nudzić to forum bo od jakiegoś czasu widzę tylko nic nie wnoszące posty paru osób którzy bawią się w nabijanie postów, weźcie się co niektórzy za robienie bonsai bo od tego siedzenia ciągle na forum nic samo się nie zrobi. denerwuje mnie już sytuacja gdzie po raz kolejny ktoś się wypowiada "tak zgadzam się z przedmówcą " - po co to wogóle pisać, tylko wywołuje się w ten sposób niepotrzebne zgrzyty między entuzjastami bonsai. zobaczcie co pisze na samej górze strony forum " Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-) " zamiast tego tylko dochodzi do niepotrzebnych zgrzytów na łamach forum, a wszystko to przez niewiedzę początkujących, sam nim jestem i się tego nie wstydzę ( bo już mam pewną wiedzę a doświadczenie praktyczne od jakiegoś czasu staram się zdobywać a prawdziwym bonsaistą będę się mógł nazwać jak kilka latek minie) ale przynajmniej staram się trzymać złotej zasady użytkownika forum : NIE WIESZ ?? NIE PISZ BZDUR !! bo wprowadzasz tylko niepotrzebne zamieszanie. Jeśli mogę jakoś pomóc nowemu entuzjaście to staram się to robić tylko wtedy gdy jestem pewien co do tematu który go trapi !! ! Pozdro dla wszystkich bez wyjątków
Ostatnio zmieniony przez 00seba 2007-04-26, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group