Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
nasiona granatu, jak to z nimi jest??
Autor Wiadomość
onok
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-04, 13:35   nasiona granatu, jak to z nimi jest??

jak to wkoncu jest z tymi nasionami, stratyfikowac czy nie?? moczyc czy nie ?? z 20 wzeszlo mi jedno i zaraz padlo ;(
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-06, 11:36   

Granat stratyfikować :?: :lol: ... chyba nie, bo to raczej nie jest roślina z naszego klimatu.
Moczyć :?: ... być może.
Tutaj raczej nie znajdziesz odpowiedzi na takie pytania, polecam www.forumogrodnicze.info
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-05-06, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-06, 11:45   

ja jak sie bawilem w wysiew nasion roslin egzotycznych to bawilem sie sposobem moczenia i suszenia
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-06, 16:44   

Co do wysiewu nasion granatu to nie ma najmniejszego problemu. Kupujesz owoc granatu, zjadasz oczywiście bez pestek, trochę zabawy jest ale warto bo świeże nasionka są najlepsze. następnie podsuszasz nasionka na słońcu. tak przygotowane wysiewasz do pojemnika z dobrze przepuszczalnym podłożem, następnie przysypujesz cienką warstewką, podlewamy , przykrywamy pojemnik i ustawiamy na nasłonecznionym i ciepłym miejscu lub jak wolę ja pod lampką biurową. po kilku dniach obserwujemy gęsty lasek świeżo wykiełkowanych granatów. :spoko:
 
 
onok
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 07:32   

no to musze sprawdzic ta metode, byc moze bylo za zimno gdy je wysialem i dlatego nic z tego nie wyszlo :cry:
 
 
kristofer001
Gość
Wysłany: 2007-05-14, 19:48   

Atam! moja mama kupila soczysty granat polowe skonsumowalem a druga oskubalem z nasionek i odrazu do ziemi z 50 wzeszlo mi okolo 20 wiec mam sadzonek nadtto! bez zadnego suszenia moczenia itp... pozdrawiam
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 08:32   

Jeśłi nasiona granatu są świeże, wyjęte prosto z owocu, to nie ma potrzeby ich moczyć. Ale dobrze byłoby je wypłukać, żeby wymyć resztki soku, takie brudne i lepkie mogą pleśnieć.
Suche nasiona granatu natomiast dobrze jest namoczyc na 24 godz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group