Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Iglaczek z ogródka...
Autor Wiadomość
mocny_CAR
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-05-07, 14:29   Iglaczek z ogródka...

Witam, jestem nowy i zacząłem swoją sztuke z Bonsai i mam pytanie.
Mam na swojej działce iglaczka (nie wiem jak sie nazywa :P )
Ma on ok 20cm i jeśli bym go teraz wysadził :D i wsadził najpierw w doniczkę z ziemią w której rósł, mógł by istniec jako Bonsai ??

MOD: proszę o precyzyjniejsze tytułowanie wątków.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-07, 14:35   

Mógł by, ale:
- nie wiemy jaki to gatunek, a rózńe gatunki w różnym stopniu nadają się na uprawę jako bonsai (zwłaszcza dla początkujących),
- musiałbyś mieć pewną wiedzę i doświadczenie, aby drzewko przesadzone z gruntu do doniczki utrzymać przy życiu.
Gatunki polecane na początek były już wielokrotnie podawane na forum więc użyj opcji szukaj.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
mocny_CAR
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 14:53   

Ogrodnik:Podam jeszcze dziś nazwę tego drzewka.
A mógł byś mi powiedziec skąd wziąśc nasiona np. Więza Drobnolistnego (nei wiem czy dobrze napisalem) lub ficusa benjamina ??
Lub inne drzewka
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 14:57   

Spróbuj raczej z sadzonkami, szybsze efekty ;-) , szukaj w sklepach ogrodniczych lub kwiaciarniach, czasem można dostać wstępnie uformowane rośliny.
 
 
mocny_CAR
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 15:02   

S. Smolińska: A znasz jakies kwiaciarnie lub sklepy ogrodnicze ktore wysylaja towar do domu?
Z kąd np. ty bierzesz ?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-07, 15:11   

W hipermarketach budowlano-ogrodniczych znajdziesz wiązy, ligustry, fikusy...
Na forum są podane adresy stron i sklepów fizycznych wysyłających takie gatunki (większość już uformowanych, a u admina tego forum znajdziesz sadzonki nie uformowane) więc użyj opcji szukaj.
A co do nasion to wpisz sobie w wyszukiwarkę hasło: nasiona bonsai, a dowiesz się co jest dosyć dużą przeszkodą w tej metodzie.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 15:14   

Mam zprzyjaźnioną kwiaciarnię w pobliżu, czasami mają ciekawe rośliny, ale nie wysyłają. Sprawdzam też w sklepie ogrodniczym, którego właściciel sam się zajmuje bonsai, czasami coś mi przywozi interesyjącego (chyba też nie wysyła :-( )

sklep wysyłkowy http://fokus-bonsai.pl/sk...uct&prod_id=148
tu też można kupić http://www.bonsai.com.pl/index.php
ale niestety dość wysokie ceny :-(
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-10, 20:08   

Oj moi drodzy :/ Jak uważacie że ceny w akademii są wysokie to nie wiem czego oczekujecie. Po pierwsze cena nie może być rozpatrywana w oderwaniu od roślinki. Wiadomo że w obi możesz kupić sobie fikusa i za 30 zł pytanie tylko jakiego ?? ? Ja jestem z wrocławia i musze przyznać że w akademii jest wybór roślin ogromny. Nie przesadze jeśli powiem że mierzy się go w setkach. Po drugie zaopatruje się na miejscu we wszystko począwszy od drutu przez akadame doniczki rośliny itp. a każda wizyta to jak hmmmm uczestnictwo w wystawie i możliwość wysłuchania uznanego i doświadczonego bonsaisty. dla przykładu mogę powiedzieć że za sterte drutu dałem 5 pln, a za drzewko "ligustr chiński" który był prezentem dla mojej ukochanej (pozdrawiam :* ) zapłaciłem 50pln. pytanie jakie drzewko?? wys. z doniczką około 35-40cm i srednica pnia u podstawy około 6 cm. pień nigdzie nie oberżnięty jak to ma mjejsce w roślinkach marketowych i kwiaciarnianych tylko harmonijny idealnie zwęzający się ku górze. Korona wymaga troche pracy ale cóż szybciej można uzyskać efekty z koroną niż z pniem. Wystarczy dobrze poszukać i można naprawde znaleźć coś fajnego. pozdrawiam.
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-10, 22:41   

Ruckus :Pewnie, że rośliny w akademii są porządne i zgadzam się, że warte swojej ceny. Natomiast nie jestem przekonana, czy jako początkujący adept bonsai chciałabym zapłacić niemało za roślinkę a potem dopiero sie na niej uczyć. Dlatego napisałam, że dość wysokie ceny - jak na materiał do wprawiania się ;-) .
Ostatnio zmieniony przez S. Smolińska 2007-05-10, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek Rdm
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-11, 06:03   

Można równiez kupić coś tańszego,sa przeciez drzewka od 20zł,tyle własnie co w marketach,z tym ze maja kondycje o niebo lepsza od tych marketowych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group