Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
bonsai w akwarium
Autor Wiadomość
seva85
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-20, 10:23   bonsai w akwarium

Witam,

od kilku dni posiadam Serisse, moje pytanie wiąże się ze sposobem jej hodowli.
Mianowicie chciałbym ją wstawić do akwarium. Chciałbym zamontować świetlówkę, wstawić matę grzewczą (aby utrzymać optymalną temperaturę ok 18 stopni) noi rzecz jasna kontrolować wilgotność i temperature higrometrem i termometrem. Aby zapewnić lekki przewiew powietrza możnaby zamontować mały wentylator.

Chodzi o to że temperatura w miejscu w którym chciałbym hodować bonsai w lecie jest bardzo wysoka, natomiast w zimie spada poniżej normy w której może rosnąć roślina.

Co sądzicie o tym pomyśle, czy ktoś ma już doświadczenie w hodowli tym sposobem.

Pozdrawiam
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-20, 17:20   

Jeśli chcesz tą wpakuj do takiej klatki jaką dla niej może być akwarium i odetnij jej dostęp do wszelkich wahań jej środowiska. Aha i pamiętaj o smyczy żeby nie próbowała uciec.

A tak na poważnie, lepiej nie być nadopiwkuńczym, bo nie jedna osoba już przez to "zagłaskała' swoje drzewko na śmierć. Nie kombinuj za dużo tylko jak najprostszymi sposobami zapewnij jej dobre warunki.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-20, 21:39   

Warto wspomnieć o tym , że taka roślina nie będzie zahartowana co oznacza , że jak złapie jakiegoś bakcyla to kaput ...
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-20, 22:31   

tym sposobem to ja hoduje węża zbożowego. są inne sposoby poprostu znajdz miejsce w domu gdzie zawsze sąodpowiednie warunki a jak nie to szukaj jak najlepszych.. . pozdrawiam lasek
 
 
Gość
Gość
Wysłany: 2007-07-09, 23:00   to wcale nie musi być głupie

Pomysł wcale nie jest zły - miałem niedawno taki sam, he.
Zimą powietrze w mieszkaniu w bloku jest suche (nawet jak słabo ogrzewasz i wietrzysz), jest ciemno i drzewka marnieją, tracą mnóstwo liści.
W akwarium gdzie ciągle byłby np 1 cm wody na dnie (wilgotność) i świetlówka akwarystyczna o odpowiednim widmie u góry, roslince byłoby o niebo lepiej..chyba..Trudnym elementem moze byc ustawienie długosci naswietlania, ale jezeli sie nie przesadzi powinno byc ok.
Aha. Jest jeszcze aspekt dekoracyjny takiej 'instalacji' - czyste akwarium z ładną pokrywą (np. aluminiową), na dnie woda i jakies kamyki (dodatkowe możliwosci aranżacji!) , a posrodku Twoje bonzai oświetlone wątłym światłem z jarzeniówki ;-)
I jak, da rade?

gość przyjaciół bonzai

lasek napisał/a:
tym sposobem to ja hoduje węża zbożowego. są inne sposoby poprostu znajdz miejsce w domu gdzie zawsze sąodpowiednie warunki a jak nie to szukaj jak najlepszych.. . pozdrawiam lasek
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-14, 09:13   

Jeszcze ciekawsze estetycznie byłoby samo akwarium bez bonsai w środku: czyste proste linie, proste kąty, metal i szkło.

W takich warunkach jak planujecie, to najlepiej żyłoby się stroczykom, paprociom, innym takim. Są przygotowane do pobierania wilgoci z powietrza, serissa się do tego nie nadaje.

To nawet nie chodzi o nadopiekuńczość, tylko o kompletne niedostosowanie warunków do gatunku rośliny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group