Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klon Tatarski
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 16:22   Klon Tatarski

( Wątek z 22.05.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Witam, kupilem u Marka Gajdy w Warszawie klona tatarskiego, doprowadzilem go do pozadku, przesadzilem ,odrutowalem ,zalozylem odciągi. po prawej stronie widoczna jest galazka, zostanie przez jakis czas ,aby pien pogrubial. Efekt pracy, czekam na opinie i ewentualnie jakies porady :-)
-po zakupie


- po formowaniu

ps. sorka ze nie stosuje sie do regulaminu, ale po co zakladac 10 tematow, jeden ,a konkretny

MOD:Wątek został załozony w kategorii "Historie drzewek". Z względu na to, że nie spełnia wymagań stawianych wątkom w tamtej kategorii, zostal przeniesiony tutaj.
Przypominam, że jeśli nie chcecie, z dowolnej przyczyny, dostosować wątku historii o Waszym drzewku do reguł z kategorii "Historie drzewek", to altrnatywnie, możecie założyć wątek o jego formowaniu w kategorii "Kszałtowanie drzewek".


[ Dodano: 2006-09-15, 18:06 ]


tak wyglada dzisiaj mój klonik, brzydki wierzcholek zostal usuniety, jakies 1,5 miesiaca temu, zbedne galezie rowniez... jak przetrzyma zime na wiosne doniczka docelowa i zageszczanie korony
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-17, 17:48   

Ta! Drzewko sie troche zmieniło -czego tak dokładnie nie widać na fotkach (ale ja byłem - i widziałem! :drunk: ) - Na tej ranie co powstała po scięciu wierzchołka bedzie mozna kiedyś zrobić jeszcze jakąś mini dzióple.

Ogólnie Marcinie musimy poświecić troche czasu aby zagęścić te drzewka - a wiesz że to jest możliwe w krótkim czasie i dobrych warunkach.
Sumienie mi podpowiada żeby skrócić na wiosne wszystkie gałązki do pierwszego liścia, wtedy znacznie szybciej by sie zagęscił.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-17, 18:37   

I masz rację z tym przycięciem. Jak pędy osiągną około 6 par liści to go ciach pozostawiając 1 parę. Potem nowe pędy uszczykiwać w miejscu gdzie nad pierwszą parą nowych liści pojawia się wierzchołek tego pędu. Niezła zabawa ale można uzyskać niezłe zagęszczenie.

Mniej więcej tą technikę zastosowałem na brzozie i efekty po jednym sezonie są zdumiewające.

Poniżej 2 fotki:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-17, 19:29   

wiem wiem Przemus! na wiosne bedziem sie baiwc:P

rzeczywiscie :-o super ta brzoza dzieki Tomek za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group