Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PIĘCIORNIK KRZEWIASTY 'TANGERINE' - mame bonsai
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:34   PIĘCIORNIK KRZEWIASTY 'TANGERINE' - mame bonsai

( Wątek z 19.04.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Dziś mój pięciornik dostał nowy pojemnik i chodz dopiero się zieleni zdecydowałem się aby go wam przedstawić. Ma 14 cm wysokości.

Coś mi jeszcze nie gra. Chyba trzeba by nagiąć prawy konar poziomy aby zrobić lekki łuk.?

A oto i on.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:34   

powiem ci tak... nawet ciekawe sie zapowiada ,ale uczepie sie korony ,musisz ją "rozlozyc" bo jest tak ..eee...yyy "złozona"? nie iwem jak to powiedziec :mrgreen: powiem cos wiecej jutro bo teraz lece! jutro ciezki dzien mam...
 
 
Radzio
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:35   

Witam
Zgodze się tu z GohanSem korona mogłaby być bardziej rozwidlająca, znaczy mozna by bylo uformowac ksztalt takiej poduszki cos jak styl "grzybek" :mrgreen:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:36   

nie podoba mi sie ta "zwisająca" gałązka... usun ją i rozłóz korone...

ps. zawaliste figurki... dlaczego ja takiej nie mam? :mrgreen: mozesz powiedziec w jakiej cenie i gdzie mozna kupic? na allegro 40 zł. lekka przesada :/
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 21:36   

Szczerze?

Obciąłbym zarówno prawy , jak i lewy dolny konarek (uzyskując całkiem fajną miotłę), i wtedy zacząłbym dopiero właściwe "budowanie" fajnej gęstej korony.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-12, 21:38   

A mnie bardzo razi dysproporcja między długościa pnia, a wysokością korony. Przyciąłbym ja przynajmniej o połowę.

Dwa posty usunięte -wywody na temat przycinania
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:40   

Jak by kogoś interesowało to pięciornik teraz wygląda tak:


Niestety przez silne przycinanie wiosną nie zakwitł tego roku ale to nic straconego. W przyszym roku pozwolę mu swobodnie się rozwijać aż do przekwitnięcia!
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 21:41   

Bardzo ciekawe mame z tego wyszło.
Takie niekonwencjonalne, acz całkiem naturalne w formie. Przy okazji widać jak mała donica wpływa na karłowacenie listków.

Jak dla mnie bomba, mimo że czas będze tutaj kluczem do osiągnięcia rasowego, bonsaiowego wyglądu tego okazu.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:41   

Jak słusznie zauważasz czas jest jednym z najważniejszych współczynników tej sztuki!

Przez okres krztałtowania listki uległy + - dwukrotnemu pomniejszeniu. W ten sam sposób ukręciłem mame z azali japońskiej ale to temat na inny post.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 21:42   

mi sie podoba, dobra robota, jedynie razi mnie ta "luka" po lewej stronie,ale kwestia czasu!
 
 
Wiktorr
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-02, 19:54   

Strasznie razi ta chmurka odcinajaca sie od calosci.Moim zdaniem jesli luka pomiedzy ową chmurka a korona zarosnie całość będzie sprawiac wrazenie przyciezkie w stosunku do cieńkiego pnia.Bez tej gałęzi bylo -jak dla mnie byloby idealnie;)
Ostatnio zmieniony przez Wiktorr 2006-12-02, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek
Gość
Wysłany: 2007-02-25, 09:18   

:-o dla mnie bomba
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-25, 10:24   

pomijajac ze mi sie strasznie podoba i napewno super by wygladało zjakzakwitnie :D to mam pytanie ile cm ma drzewko i ile lat juzje formujesz ??
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-25, 10:48   

14cm Przeczytaj cały wątek
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-25, 10:49   

W tej chwili ma jakieś 6 lat a formowane jest od wiosny 2004. Ma wysokość 13cm bez doniczki. Jeszcze nigdy nie zakwitło bo zawsze na wiosnę było przycinane, ale w tym roku straci dziewictwo i mam nadzieję zakwitnie. Przycinanie przełożę na późniejszy czas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group