Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 23:07   Co nieco o sobie...

(Wątek z 01.01.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą).

Witam wszystkich :->

:!: WAŻNE ABYŚCIE PRZECZYTALI UWAŻNIE TEN POST :!:
Zakładam ten wątek z myślą o tym żebyśmy mogli lepiej się poznać.

Główne cele to:
1. poznanie prawdziwych imion (a więc przy okazji również płci :-> )
2. poznanie wieku forumowicza ( proszę również podać rok urodzenia lub wpisania postu)
3. okreśłenie lokalizacji, czyli z jakiego miasta jesteśmy
4. przedstawienie krótkiej historii o tym jak sztuka bonsai pojawiła się w naszym zyciu, i jak długo to trwa
5. cele które chcielibyśmy osiągnąć jako bonsaiści.

Ostatni punkt wymaga wyjaśnienia.
Przede wszystkim nie jest to nic zobowiązującego. Chodzi o to jak chcielibyśmy się zaangażować w sztukę bonsai. Jedni z nas chętnie odwiedziliby jakąś wystawę (lub nawet kilka), inni szukają spotkań ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale są również tacy , którzy nie chcą "sięgać" tak daleko, i ograniczą się na razie do uprawy i formowania swoich drzewek (lub nawet pojedynczego drzewka). A może ktoś, na razie chce jedynie zbierać wiedzę? To też jest jakiś cel. W ten sposób inni forumowicze dowiedzą się czy czyjeś plany nie są zbieżne z ich podejściem. Z pewnością ułatwi nam to wzajemne kontakty i być może wspólne planowane przedzięwzięć.

Jeśli nawet jesteś zupełnym nowicjuszem ale szukasz tu pomocy i czujesz, że zabawisz u nas dłużej, nie bój się umieścić tutaj również swojego "profilu". W ten sposób bardziej doświadczony forumowicz będzie mógł określić, jakiego języka użyć i jak precyzyjnie odpowiadać na Twoje pytania (początkującym zazwyczaj potrzebne są dość drobiazgowe odpowiedzi , i wyjaśnienia co do właściwej terminologii).

O wpis proszę każdego zarejestrowanego forumowicza, który zamierza zaglądać do nas częściej, ale również tego, który szuka tutaj osób ze swojego terenu aby zawiązać kontakty osobiste.

Aby zachować należytą fromułę i porządek, proszę o podawanie informacji w takim porządku, w jakim wypisałem powyższe punkty. NIe musze chyba dodawac, że wpisywanie informacji nieprawdiwych mija sie z założeniami tego wątku i nie ma większego sensu.

Pozdrawiam



No więc należałoby może zacząć od Siebie... :mrgreen:

Nazywam się: Olek

Mam obecnie: 32 lata (2006)

Jestem z: Rudy Śląskiej

Bonsai interesuję się od: ...czasów kiedy istniała jeszcze taka gazetka "Świat Młodych" i wydrukowano tam serię ciekawych artykułów o miniaturowych drzewkach , hodowanych przez japończyków i chińczyków, a ostatnio zdobywających również coraz szersze uznanie w Europie. To była połowa lat 80-tch. Potem różnie bywało: dużo przerw, wiele niepowodzeń, kolejne szkoły wieczorowe (bo juz pracowałem). W 2003, po prawie 8-miu latach przerwy zainteresowanie powróciło, no i juz tak trwamy sobie razem do dziś :mrgreen:

Plany: ..obecnie czynne uczestnictwo w forum. Dalsze plany to najprawdopodobniej odwiedzanie wystaw krajowych (na razie), spotkania z luźmi zainteresowanymi uprawą bonsai, może uczestnictwo w warsztatach. Wszystko zależy od ilości czasu. Póki co, nie mam go wcale (przygotowania do obrony pracy dyplomowej), ale później... kto wie? Bonsai wciąga ! Ostrzegam nowicjuszy :!:

No to tyle o sobie...
Przy okazji macie wzorzec wpisu ;-)
Zapraszam również gorąco pozostałych członków "starej gwardii" forum :!:
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:33   

To teraz ja
1. Marcin M.
2. 28.02.1993 12lat (2006)
3. Szczytno 50km od Olsztyna woj. Warmińsko-Mazurskie
4. Sztuka bonsai pojawiła się u mnie 2 lata temu w wakacje, po odwiedzeniu wystawy w Sopocie.
5. Teraz moim celem jest praca na warsztatach.
Ostatnio zmieniony przez MarcinM 2006-10-21, 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:35   

Olonie zatem odpowiem na twój zew!!! :lol:

Mam na imię Tomek

Urodziłem się w 1977 roku

Mieszkam w Łodzi

Od kiedy zainteresowanie - ciężka sprawa - od dawna, czynnie to od jakoś 2,5 roku. Chciałoby się jak najwięcej czasu spędzać z drzewkami a tu życie nie jest łatwe trzeba przytulić parę groszy co miesiąc!

Plany - oczywiście kształcenie się w kierunku obranym tj. sztuce bonsai. A nie jest to wcale takie prose jak by się wydawało!
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:36   

Ja też.
1.Adam
2.11 lat (2006)
3.Bartoszyce (72 km od Olsztyna)
4.Interesuję się bonsai od roku 2005.Wciągneła mnie w tę sztukę książka na której zauwarzyłem bonsai.Chciałem mieć coś takiego samego i sięgnąłem po informacje.I tak od tąd interesuje mnie sztuka bonsai.
5.Zajmuje się bonsai jako hooby.W przyszłości raczej nie będę ich sprzedwał.Nawet jak na razie nie mam bonsai.Już wszystko mi uschło, a tyle tego było.
 
 
Jastrzab
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:39   

Mam na imie michał
Mam 26 lat
Mieszkam w chrzanowie woj małopolskie

Interesuję sie sztuką bonsai o około 4 m-cy , posiadam 2 drzewka które staram sie fajnie ukształtowac - zobaczymy jak to wyjdzie

Jestem świerzym bonsaistą wiec jeszcze się sporo muszę nauczyć ale od zawsze to chciałem robic tylko nie było na to czasu i chęci.

Pozdr :evil:
 
 
Kengai
Gość
Wysłany: 2006-07-13, 23:00   

Cześć jestem Łukasz

mam latek 15 (urodziłem się w 1990r.)

mieszkam w niewielkiej miejscowości Piaski (w woj. Wielkopolskim)

Tą piękną sztuką interesuję się już od roku.
Obecnie mam fikusa benjamina, którego formuje na styl Moyogi i jałowca chińskiego, który będzie miał formę Chokkan. Mam jeszcze buk i mertę.

Chciałbym mieć dużą hodowlę bonsai :->
Chciałbym też się zaprzyjaźnić z kimś z mojego rejonu co interesuje sie tym pięknym hobby :->
 
 
Noelka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:10   

1.Imie: Wiola (Wioletta)
2.Wiek: 25 lat
3.Mieszkam w: Olching/Bawaria
4.Bonsai interesuje sie od dosc dawna,ale dopiero teraz sama jestem "wspolwlascicielka" kilkunastoletniego drzewka.
5.Moim glownym celem jest doprowadzic to zaniedbane drzewko do swietnosci :-> Przede mna duuuuuzo pracy ;-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:12   

zawsze byłem "wykolejony" i wszystko robiłem po swojemu - nigdy sie nie trzymałem sztywno punktów czy regół :-P

no wiec tak:

Mam na imie Przemek (white_mtb - to mój nick jak widzicie )
Mieszkam sobie w Siedlcach (jak nie wiecie to zapraszam na mapke bonsaistów)
Lata już swoje mam - powyżej 20 - ale nie bede tu podawał dnia i miesiąca i roku ;]

Drzewkami bonsai (nie mam pojecia skąd sie interesuje) - niby to film Karate Kid - ale czy napewno? - wiem jedno mój ojciec ma hopla na punkcie drzew ,kwiatów ,skalniaków itp. itd, i to on mnie utrzymał jeszcze w wiekszym przekonaniu -ze warto temu hobby poswiecic czas i pieniądze (ale wszystko z umiarem oczywista sprawa)

W każdym bądz razie interesuje sie już od 2 lat - a moze i dłuzej (jakoś nie licze)

No i jak każdy mam jakieś plany - na pewno poswiece wiecej czasu na drzewka - zwłaszcza na nauke o nich - nie mam zamiaru robic nic na odwal ... no i nie mam tez zamiaru tracić czasu na bzdurne niepotrzebne rzeczy

chce miec hodowle - paru egzemplarzy - o które bede sie starał - z jakim rezulatetm nie wiem


po za tym uwielbiam rysować ,jeździć na rowerze(po wszystkim -bez strachu i przeszkód) ,lubie moją prace (tak dziwna sprawa zgadzam sie z wami - ale mam ją od 2 tygodni i ją uwielbiam :-P )
 
 
Foczka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 23:38   

Hej!
Mam na imię Edyta i jestem z Koszalina. Urodziłam się 12 lutego 1985r.
Sztuka Bonsai interesowała mnie od momentu kiedy o niej usłyszałam a teraz jestem posiadaczką 240 "nasion bonsai". Wiem! Dałam się nabrać i wogóle. Żałuję że zaczełam czytać o tym dopiero po fakcie czyli po zakupie tych nasion. Ale logując się tu mam nadzieje że jakoś wyrwiecie mnie z tej depresji i wyhoduję w rezultacie swoje pierwsze drzewko!
Pozdrawiem wszystkich!

MOD: Juz my Cię foczko wyrwiemy z tej depresji. nie bój nic ! :lol:
 
 
Iv_kat
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-14, 20:56   

Przyszedł czas by się przedstawić ...
1. Mam na imię Iwona
2. Nadchodzi 30 wiosenka ;-) (2006)
3. Jestem z Katowic woj. śląskie
4. Moja niedługa, jak dotychczas przygoda z drzewkami bonsai została zapoczątkowana jakieś 1,5 roku temu - tj. otrzymałam w prezencie prześlicznego wiąza. Urok, czar i magia drzewka była tak silna, że - .....tu już przejdę do punktu 5.....
5. że, - dziś chciałabym przede wszystkim poprzez poszerzanie swojej wiedzy - nauczyć się opiekować drzewkami, kształtować je ....a gdy będę czuć sie już na tyle pewnie, powiększać moje grono (tj. wiąz - liczę na niego nadal mocno ;-) oraz carmonka drobnolistna) o kolejne prześliczne okazy :->
Pozdrawiam
 
 
Vavrzyn
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 22:43   

Witam wszystkich serdecznie :)

Nazywam się: Piotrek
Lat mam: 18 ;) (2006)
Jestem z: Zduńska Wola

Jak sztuka bonsaipojawiła się w moim życiu?:
Wszystko zaczęło się jakieś półtora roku temu, kiedy mój ojciec dostał na urodziny już dośc sporego Ficusa Benjamina. Od jakiegoś czasu czytałem w internecie sporo o bnonsai bo zainteresowała mnie ta sztuka, więc wziąłem sobie od taty z doniczki mniejszego benjaminka, który rósł obok tego głównego dużego. Od tamtego czasu staram się dbać o to, aby drzewko dobrze się czuło i odpowiednio formowało. Poniewarz z tą sztuką mam pierwszy raz do czynienia nie bardzowiem w jaki sposób formować drzewko, więc puki co ograniczyłem się do podcinania, ale przymierzam się już do drutowania (lipiec 2006).

Plany: ... Hmmmm ... wychodowanie pięknego drzewka z mojego Ficusa :-D
 
 
Młody hodowca
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 22:46   

Imię: Krzyś

Rocznik: 1990

Miasto: Pszów (na Górnym Śląsku)

Od kiedy bonsai??
Troche ponad rok temu qmpel (^enzo_1990)
pszesłał mi kilka zdjęć bonsai. Potem zacząłem wyszukiwać czegoś więcej na necie.
Aż tu wkońcu Enzo zaproponował, abyśmy sami zaczęli hodować.I już.
 
 
Ninja
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-01, 22:47   

1) Jacek

2) 16 lat (2006)

3) Marklowice (Gmina położona w okolicach Rybnikai Wodzisławia Śląskiego)

4) Sztuką bonsai interesuje sie od września 2005 r. Nie pamiętam jak :roll: , ale dowiedziałem się o istnieniu sztuki bonsai. Zaciekawiło mnie to, zaczołem ściągać fotki drzewek i czytać. Stopniowo moje zainteresowanie się zwiększało, aż kupiłem sobie drzewko. Wtedy zrozumiałem, że chcę się tym zajmować i zaczołem głębiej studiować ową sztukę. I aktualnie jestem adeptem tej sztuki. :mrgreen:

5) Moim celem jest dojść w tej sztuce do poziomu profesionalisty, by móc pomagać innym początkującym i mieć satysfakcje ze zdobytych umiejętności. Mam nadzieje, żę moje drzewka w przyszłości będą wyglądały tak jak te z ksiażek i że moja kolekcja osiągnie pokaźne rozmiary
 
 
Mdebs
Gość
Wysłany: 2006-09-01, 22:49   

...no to chyba coś o mnie teraz

Witam wszystkich.

Mój nick to mdebs, a tak na prawde to nazywam się Maciej i mam 29 lat. Po nieudanym starcie życiowym przeprowadziłem się do hotelu dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, który mieści się w Gdańsku 3 minuty od brzegu zatoki Gdańskiej.

Bonsai interesuję się do 2 tygodni. Wszedłem pewnego razu do osiedlowej kwiaciarni po róże dla Marty, a tu patrzę jakieś 1,5 metrowe drzewko, które zwaliło mnie z nóg. No i je kupiłem.

Jestem zielony jak jego listki

Jeśli chodzi o plany to chciałbym blizej pozna środowisko bonsaistów i nauczyć się wielu ciekawych i interesujacych kwestii związanych z hodowlą bonsai. W przyszłosci neidalekiej chcę kupiĆ dom i posiadać wiele drzew bonsai.

MOD: Na dobry początek to zaloguj się jako użytkownik lokalny jeżeli masz ochotę z nami zostać.
 
 
patrycha6
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-09-28, 20:13   

Cześć mam na imię Patrycja... ;-)
Mam 23 lata...
Pochodzę z Zielenic...okolice Wrocławia
Na forum zdecydowałam się głównie, dlatego że będe potrzebowała pomocy...znacznie więcej niż mogę dać od siebie... :-)
Mam 2 najśliczniejsze drzewa na świecie...
Starszy ma 15 a młodszy 6 lat
...i jestem z nich strasznie dumna... :]
a co będzie dalej czas pokaże...
Kiedy pojawia się problem z drzewkami czuję się jak mrówka przed niedźwiedziem... ;-) a one są przecież takie malutkie...
Jedynie do czego mam żal...to do szkodników i...drutów... :cry: ale powoli się z tym godzę (z drutowaniem oczywiście)...
Pozdrawiam wszystkich bonsaistów z całego serduszka...
i proszę o cierpliwość...w związku z moimi pytankami oczywiście...które będą pewnie strasznie banalne... :oops:

raj-myszki.jpg
Plik ściągnięto 21975 raz(y) 2,21 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group