Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
Izabela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-20, 23:38   

Witam wszystkich forumowiczów!

1. Iza
2. 30 lat
3. Poznań
4. Kilka miesięcy temu dowiedziałam się o drzewku bonsai. Nie wiedziałam jeszcze, że to nie jest jeden gatunek. Dzisiaj kupiłam małe drzewko (trochę zaniedbane bo z marketu), które mam nadzieję doprowadzę do zdrowia i pięknego kształtu. Póki co jestem na etapie edukacyjnym. Chłonę informację z Internetu, żeby dobrze zaopiekować się drzewkiem. Chciałabym pójść na jakiś warsztat dla początkujących.
5. Mój cel: dowiedzieć się jak najwięcej o tej sztuce, nauczyć się tego fachu i korzystać z hobbystycznej przyjemności uprawiania bonsai.

Pozdrawiam,
i.
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-11-21, 08:54   

Trochę późno się odezwałaś, bo za godzinę mamy spotkanie w Daglezji na Głogowskiej i wiele mogłabyś się dowiedzieć "na żywo". No, ale może następnym razem. Oczywiście jeśli to nie będzie słomiany zapał.
 
 
czarna_mamba
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-21, 15:21   

-------
Ostatnio zmieniony przez czarna_mamba 2010-03-11, 10:07, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
jaras2007
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-21, 18:20   

Witam wszystkich
Jarek
20 lat
Warszawa
Ja podobnie jak marzena zaczołem przygode z bonsai od niedawna za sprawą drzewka które dostałem od dziewczyny. Do tej pory z roślinami nie miałem doczynienia kto wie może to małem drzewko zapoczątkuje u mnie nowe hobby i pasje tak jak to zobserwowałem u forumowiczów.
Hmm... co do celów czekam na odpowiedz jakie dokładnie posiadam drzewko i zamierzam niedopuścić do jego zwiędnięcia :-) no i siadam do lektury forum :mrgreen:
 
 
MARY
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-23, 12:38   

Witam wszystkich
Maria
27lat
okolice Poznania
Chyba nie ma tu bardziej nie doświadczonej postaci ode mnie :-/ Zanim odkryłam forum próbowałam po swojemu... Gdzieś widziałam drzewko bonsai...oj stwierdziłam chce takie cuś mieć!! Ale kto wtedy wiedział że to jakieś druty potrzebne.. :-/ że korzenie trzeba przycinać itd.
Przyglądam się od niedawna, czytam co i jak mam nadzieje że to nie słomiany zapał.. :-D
Pozdrawiam :-)
 
 
MARY
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-23, 12:39   

Witam wszystkich
Maria
27lat
okolice Poznania
Chyba nie ma tu bardziej nie doświadczonej postaci ode mnie :-/ Zanim odkryłam forum próbowałam po swojemu... Gdzieś widziałam drzewko bonsai...oj stwierdziłam chce takie cuś mieć!! Ale kto wtedy wiedział że to jakieś druty potrzebne.. :-/ że korzenie trzeba przycinać itd.
Przyglądam się od niedawna, czytam co i jak mam nadzieje że to nie słomiany zapał.. :-D
Pozdrawiam :-)
 
 
Siajek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-26, 18:20   

Witam wszystkich
Lukasz
27 lat
Venlo- Holandia
Drzewko bonsai dostalem od kolegi z pracy . Z roslinami do tego czasu nie mialem duzo do czynienia ale jestem pewien ze zrobie wszystko zeby mi moje drzewko nie zwiedlo. i mysle ze jestem wiekszym laikiem w tej sztuce niz MARY :)
 
 
MARY
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 10:29   

Witaj Siajek :-)
Gdybyś widział te kombinacje - gałązki zamiast drutem powiązane sznurkiem :-/
Nawet nie wiem czy to bonsai przypomina :-/ Gdybym miała określić styl... ,,brak stylu" :-| ale i tak się ciesze :-D Poczekam do wiosny jeżeli przetrwa zimę to wstawię fotki :-)
Pozdrawiam :-D
 
 
Barni
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 17:57   

Witam Was Wszystkich
nazywam się nietypowo, Barnaba męskie imię ;-)
jestem tu nowy i dziś dostałem pięknego Zathoxylum piperitum.
Od zawsze drzewkami się interesowałem i teraz muszę się poradzić doświadczonych koleżanek i kolegów odnośnie hodowli:)
 
 
kulturysci
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 19:51   

witam
Tomek
Podlaskie, Augustow
30 wiosen

jak juz pisalem wczesniej, dostałem na walentynki od narzyczonej, chcem utrzymać drzewko przy życiu jak najdłużej, zabieram się do czytania forum :)
 
 
alasya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 18:56   

1. Agnieszka
2. 24 lata (1985)
3. Wałbrzych
4. Sztuką Bonsai interesuję się od jakichś 2-3 lat, zawsze chciałam mieć takie drzewko, ale nigdy na to nie było czasu, albo tylko na obietnicach kupnie samej sobie się kończyło. Kiedyś nawet byłam święcie przekonana, że Bonsai to gatunek drzewka :lol:
5. Teraz postanowiłam się trochę wdrożyć w temat sztuki Bonsai, niedawno zamówiłam pierwsze nasionka, a dziś pierwszy zakup drzewka, zobaczymy jak mi to pójdzie :) Powiem, że na jednym drzewku na pewno się nie skończy :)

Pozdrawiam wszystkich Bonsaistów :)
 
 
Krzysiek1995
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 22:04   

Ja jestem nowy to może się wpiszę :)
Nazywam się: Krzysiek

Mam obecnie: 15 lat(1995)

Jestem ze: Szczecina

Bonsai interesuję się od:Niedawna kiedy zobaczyłem w sklepie piękne Bonsai z meszkiem na pniu to od razu chciałem sobie kupić (lecz kupiłem sobie tzw. Marchewę jak na początek)
Plany: .Niewiem ;D narazie będe hodował Ficusa kiedyś napewno kupie sobie jakieś lepsze (może to z tego skepu z mchem xD) jak narazie dopiero zaczynam przygody z bonsai ;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek1995 2010-02-23, 06:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Divine
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-10, 17:20   

Imię: Aśka
Wiek: 16 lat (94')
Jestem z: Krakowa
Drzewko Bonsai- Wiąz Chiński pojawił się u mnie w domu 8 marca. Tata kupił mamie na dzień kobiet, bo ona zawsze o nim marzyła. I jestem tu po to b dowiedzieć się jak najwięcej o Bonsai. A zwłaszcza o jego pielęgnacji.
:-)
 
 
Psik
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-10, 18:13   

1.Imię : Paulina Joanna
2.Wiek : 17 lat
3.Miejscowość : Piła

4.Bonsai : wiąz drobnolistny
Imię : Nanami
Kupione w Biedronce =^.^=
Mam za sobą trzy przypadkowe morderstwa bonsai, więc można mnie posądzić o znęcanie się nad roślinami :)
O bonsai dowiedziałam się dość dawno jako że interesuje mnie kultura japońska to o sztuce tej winnam też coś wiedzieć, ogólnie do roślin mam rękę pod warunkiem właśnie że nie jest to bonsai ;) , no i mam chorobliwy zwyczaj dawania imion swoim istotkom O.o

5. Większych planów co do Bonsai nie mam...jedno drzewko które w miarę zaakceptuje moje skłonności do zapominania o wielu rzeczach ;) ... nie ukrywam że zdecydowanie lepiej potrafię zająć się kartką i ołówkiem niźli Bonsai, ale mam nadzieję że Nanami sobie ze mną poradzi ;)

Konnichiwa wszystkim miłośnikom Bonsai =^.^=
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-03-10, 18:30   

witam

1. sebestian
2. aktualnie 17 (ur. 1992)
3. Promna... takie tam okolice Radomia woj mazowieckie
4. zainteresowanie zaczelo sie dosyc banalnie, od obejrzenia filmu karate kid... :lol: no i jakos mnie wciagneło i mam nadzieje ze zostane na dluzej w tym temacie
5. poki co skupiam sie na jak narazie, na w miare aktywnym uczestniczeniu na roznych forach i takich tam samodzielnych probach formowania w domowym zaciszu. Mam nadzieje ze uda mi sie wyrwac na jakies warsztaty i uczyc sie od najlepszych.

pozdrawiam
loongi
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
Ostatnio zmieniony przez loongi 2010-03-10, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group