Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
Michał2
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-12, 19:29   

Witam

Nazywam się Michał, mam 15 lat, mieszkam w sosnowcu, bonsai interesuje się prawie miesiąc(połowa kwietnia 2007).Moim celem jest poszerzanie wiedzy na temat bonsai i wyhodowanie kilku ładnych drzewek. :-) :-) :-) :-)
 
 
opus13
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 11:38   Gorąco pozdrawiam

Cześć jestem opus13 - inaczej Bartek. Posiadam Ligustra chińskiego, i dzięki waszej pomocy wygląda co raz lepiej. Jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać przy kawie to zapraszam do krakowa. Pozdrawiam! :jupi:
 
 
jbravo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-30, 11:52   

Witam i o zdrowie pytam :)
Marcin, lat juz prawie, za niedlugo 25. Generalnie jestem z Warszawy, ale nie caly czas - troszke w dluzszych rozjazdach (tak po 6-8 miesiecy).
Drzewko pierwsze w zyciu dostalem bardzo niedawno. Wiaz drobnolistny. Cel - tak je ladnie uksztaltowac i wypielegnowac, ze moze kiedys... moze na jakiejs wystawie pokazac? Ale to niepredko. Poki co drzewko ma 5 lat i masa pracy i nauki przede mna. Priorytet na dzis to ladnie o nie zadbac przez lato i jesien, przezimowac (moze sie warunki ladne znajda), na wiosne przesadzic i troszke zaczac ksztaltowac.
Mam nadzieje ze z pomoca calego grona fachowcow forumowych bedzie cokolwiek latwiej drzewka niezmarnowac.

Pozdrawiam,
jbravo :)
 
 
Dudziczek
Gość
Wysłany: 2007-06-05, 02:07   

Hej:)jestem Justyna, mam 19 lat. Mieszkam w Łososiowicach, jest to słodka wioska:) koło Wołowa- 40km od Wrocławia, woj dolnośląskie:) drzewkiem bonsai interesuję się już od dawno, nigdy sie nie zastanawiałam jak długo...ale jakby teraz tak pomysleć to z 10 lat, chyba:p ale coś koło teego(nie wiedziałam,że istnieje forum o tych drzewkach albo strona hehe tak o sobie wpisałam nazwe i zdziwiłam się, że jest to takie osobne hobby) Osobiście kocham swoję drzewko, poprostu... uwielbiam:D Dostałam je dawno, dawno temu... od taty:) Jest to gatunek: fikus retusa i jest bardzo duże( nigdy go nie mierzyłam) ale jak ja mam wzrostu 161 cm to jest one ode mnie wyższe, gdzieś tak o głowę... Jest poprostu cudowne, niedawno je przesadziłam, bo miałam problem. Wstrętne mrówki się wpakowały do doniczki i osaczyły korzenie, ale naszczęście szybko się zorijentowałam, kupiłam raz dwa większą doniczkę( bo i tak potrzebował przesadzenia) no i przesadziłam:) Teraz jest jeszcze piękniejszy. Mam jeszcze jedno bonsai , ale nie wiem jeszcze jaki to jest gatunek. Ma bialo zielone liście, ciemno zielone i jasno zielone, można powiedzieć,że wygląda jak taki mieszaniec. Jest równieć cudny, mam go krócej niż fikuss retusa.
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2007-06-07, 15:04   

Witam mam na imie Piotrek. Bonsai obserwuje już pare lat. Troche szperam po waszym forum i bardzo jest mi miło do was dołączyć.
Pozdrawiam wszystkich milośników miniaturyzacji drzew.
 
 
tomkalon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-21, 20:45   

Mam na imię Tomek. Mam niewiele ponad 20 lat. Z bonsai dopiero zaczynam pełną optymizmu przygodę i jestem pozytywnie zaskoczony tym, jak bardzo można przywiązać się do drzewek. Do tego nietypowego rodzaju wykorzystania czasu skłoniła mnie przypadkowo przeczytana książka. Nie zamierzam być jakimś wielkim bonzaistą - po prostu lubię podziwieać piękno, a bonsai bez watpienia takowe prezentuje :)

Zainteresowania? Muzyka - jazz, rock, klasyczna - poza tym filozofia, psychlogia, informatyka. Innym moim hobby poza bonsai jest robienie win :)



Pozdrawiam wszystkich :)
Ostatnio zmieniony przez tomkalon 2007-06-21, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-06-23, 13:33   

czesc!!! ;-)
jestem na tym forum juz od poczatku maja ale jakos nie mialem czasu napisac cos o sobie a wiec :
mam na imie pawel
mam 18 lat 22.03.1989 r.
pochodze ze wsi Pawłosiów kolo Jarosławia (52 km od Rzeszowa woj.podkarpackie)
sztuka bonsai interesuje sie nie dlugo bo podajrze od pazdziernika 2006 raku o istnieniu takiej sztuki dowiedzialem sie od kolegow z klasy ktorzy namowli mnie zebym tez sprobowal (za co dzieki) w przyszlosci chcialbym uczestniczyc w warsztatach zeby poglebic swoja wiedza ale nie sadze zeby to bylo szybko
w swojej kolekcji mam kilka drzewkek ale sa to w wiekszosci dopiero sadzonki pozyskane tej wiosy i tamtej jesieni po za 2 wstepnie uformowanymi kupionymi w sklepie ogrodniczym

Do innych ciekawych zajec zaliczam przede wszytskim koszykowke oraz lubie polapac sobie rybki
pozdrawiam : ;-) :-) ;-)
 
 
 
graba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-26, 21:27   

Siemka wszystkim
1. Dawid G.
2. 14 lat
3. Zabrze
4. Od niedawna, a drzewko mam od 22.06.2007r
5. dowiedzieć się jak najwięcej o moim drzewku Karmionie drobnolistnej i jak najlepiej ją hodować
Ostatnio zmieniony przez graba 2007-06-26, 21:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
karola
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-30, 09:49   

nazywam sie Karolina,mam 14 lat ,miszkam w Białymstoku sztuką bonsai interesuję się od pół roku dotychczas zbieralam informację na ich temat ,a juz za pare dni będę miala sadzonkę . Na początek chcialabym wychodowac własne drzewka ,a potem kto wie może coś więcej...
szczególnych zainteresowań oprócz Bonsai nie mam jeszcze podobaja mi się storczyki które tez mam zamiar chodowac
Pozdrawiam mocno wszystkich z Białegostoku ,a szczególnie madziaka83 ;-) bo narazie tylko ją zdążylam zauważyc
a tak ogólnie to pozdrawiam wszystkich i dziekuje za dotychczasowe informacje które od Was dostalam i myślę ,że dostanę ich jeszcze wiecej :-)
 
 
jarekatak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-22, 17:20   

witam
jestem Jarek ;-)
pochodzę z warszawy ale od 25 sierpnia bede mieszkał w rybniku koło katowic
mam 23 wiosny
bonsai intresowało mnie zawsze ale nie miałem nigdy zrywu aby zajac sie nim na powaznie
az doczasu az moja luba :-P postanowi ła zakupic mi bonsai i tak sie zaczelo
moje plany to przedewszyskim wychodowanie pieknego bonsai które dostałem od ukochanej
ale tez zakupienie kolejnego zajmuje sie bonsai od niedawna ale bardzo mnie to interesuje i cieszy jest to naprawde wciagajace
kolejny plan to zarazic tym innych :jupi:
pozdrawiam serdecznie
 
 
nikita18
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-27, 12:39   

Hej!! Jestem Kasia. Mieszkam w Szczecinie i aktualnie jestem między liceum a studiami ;-) Moje hobby to muzyka (gram na keyboardzie i przymierzam się do perkusji) i Japonia (z dużym naciskiem na mangę i j- music). Swoje bonsai mam od wczoraj. Dostałam je w prezencie i jestem przestraszona odpowiedzialnością i obowiązkiem jaki na mnie padł. Ale i tak baaardzo się cieszę :jupi: Mam nadzieję że dzięki temu forum znajdę odpowiedzi na moje liczne pytania :help: :]
 
 
Jaaaaa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-01, 18:49   

Hej. Mam na imię Mateusz mam 16 lat, fascynacja sztuką bonsai pojawiła sie u mnie...hmn miesiąc temu :-|
Ostatnio zmieniony przez Jaaaaa 2007-08-01, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pajak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-01, 20:34   

Witam.

Na imię mam Paweł.

Mam 42 lata. (2007)

Urodziłem się i mieszkam w Kielcach.

Bonsai interesuję się kiedy zobaczyłem pierwsze żywe drzewko w Agrocentrum. Pewnie było z Holandii. Byłem pod wielkim wrażeniem. Moja mama dostrzegła ten błysk w moich oczach i oto niebawem sprezentowała mi małego wiąza. Niestety brak wiedzy doprowadził do chaotycznych działań w stosunku do drzewka i w konsekwencji zmarniało. Aktualnemu wiązikowi poświęcam więcej czasu posiadając szerszą wiedzę zdobytą na tym forum a także zerkając na fora ogrodnicze i działkowe. Chciałbym kiedyś uczestniczyć w warsztatach.

Drugie drzewko to Ligustr. W planie Karmona i Azalia(dla żony) ;-) .
 
 
Kesita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-07, 12:36   

Witajcie :-)

Mam na imię Beata
Mam 30 lat
Pochodzę z Łomży, obecnie mieszkam na wsi niedaleko Łomży.
Bonsai podobało mi się od zawsze, ale jakoś nigdy nie trafiło takie drzewko w moje ręce, aż do ubiegłego roku. W swojej małej kolekcji posiadam ligustra, fikusa retusa, a także dwa wiązy, które kształtuję od sadzonki, a teraz zamierzam zabrać się za fikusa benjamina.
Te forum odwiedzam codziennie w wolnej chwili, bardzo wiele użytecznych informacji jest tu zamieszczonych. Jednak moja obecność do tej pory polegała tylko na czytaniu postów.
Nie mam jakichś wzniosłych planów odnośnie bonsai. Chciałabym tylko zrobić w swoim domu taki zakącik z różnymi drzewkami bonsai, nawet już obmyślam sobie specjalny stolik, a także jak już zrobimy ogrodzenie domu, chciałabym się zająć bonsai outdoor.

Życzę wszystkim sukcesów i zadowolenia z pracy nad drzewkami!
 
 
Maciek-18
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-15, 14:27   

1. Maciek
2. 18 lat - 1989
3. Włodzice Małe koło Bolesławca
4. Pierwszym spotkaniem było zobaczenie obrazka na książce jak i później jej zaczęcie czytania. Mniej więcej było to 2003,02.
5. Stworzyć własną kolekcje wielu bonsai jak i zrobienie małej wystawy w moim regionie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group