Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozbudowa stronki
Autor Wiadomość
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:45   Rozbudowa stronki

( Wątek z 26.08.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Witam

chciałbym jakoś jednocześnie dogadać sie i spotkać (może na GG ?) z grupką ludzi -stałych bywalców -albo bede pisał do was na meila z osobna i bedziemy dyskutowali co i jak


pomyślałem nad paroma koncepcjami -jedna to taka np -aby w dziele "wybrane gatunki" -zrobić (np) na górze napisać "indoor -drzewka do wnętrz" -i pod tym nazwy drzewek nadających sie tylko do domu a pod spodem "outdoor -drzewka na zewnątrz" i spis gatunków nadających sie na dwór,balkon

albo z prawej strony indoor z lewej outdoor -aby łatwiej było by znaleść i posegregować te drzewka - zeby ludzie nie pytali po tem czy dąb jest do domu czy nie (wiem ze takie pytania bedą padały-no ale)


myślałem tez nad opisaniem i powiekszeniem "wybranych gatunków" -wprowadzić pare nowych drzewek -nie weim czy szef pozwoli na to? no ale taki miałem pomysł


drugi pomysł -to kolejna zakładka nowa (tak jak ostatnio "fotografowanie") -coś w stylu "TERMINARZ PRAC"(rozbijając go na miesiace) -można takie cuda spotkać w niektórych ksiązkach (ale i to nie zawsze) -a myśle ze osoby początkujące chetnie by z tego skorzystały -i dowiedziały sie troche na temat (kiedy przesadzać drzewka,ciąć,drutować,nawozić,pryskać preparatami,zabezpieczać przed mrozami,ciąć korzenie,pozyskiwać z natury,gdzie trzymać itp itd..........)


pomyślcie nad tym co napisałem -może macie troche inną koncepcje -albo uważacie że to zbyteczne albo głupie -no nic piszcie i wypowiedzcie sie na ten temat (szef ciut pozwolił mi na takie rzeczy -sam ma narazie mało czasu -ale napisał "Myśle, że współpraca byłaby tu bardzo pomocna.......coś w rodzaju burzy mózgów zrobić......." )

:-)
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:47   

Według mnie bardzo dobry pomysł. Co do kaledarza to mysle ze zbierzemy informacje po trochu od uzytkowników ktorzy maja cos do powiedzenia, napewno bedzie to ciekawsze niz zjechane z ksiązki

Pozdro
:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 22:48   

Twoje pomyśły są całkiem trafne White , i przyznam Ci się szczerze że przeszły mi przez głowe niektóre z nich , jednak problemem jest narazie ograniczony czas Szefa (oczywiście w żadnym wypadku nie możemy go z tego powodu winić ! ). Wypływa jednak z tego faktu taki wniosek , że pomoc dla szefa musiałaby tu miec szerszy wymiar. Dostarczenie niezbędnych materiałów i zdjęć jest oczywiście jednym problemem , ale wydaje mi się że szef o wiele bardziej liczy tutaj na wykonanie przynajmniej części prac związanych z samym zaprojektowaniem i wykonaniem danej podstronki.

Druga sprawa to jakośc informacji: taki terminarz musiałby nie tylko uwzględniać ogólny zarys prac danym miesiącu , byłaby to bowiem jedynie kopia tego co można przeczytac w dowolnej pozycji Stahla i Rugera. Z perspektywy czasu widzę że równie ważne jest dostosowanie tego kalendarza do konkretnych gatunków , a tu problem nam się rozrasta. Podobnie widzę sprawę z pomysłem na Indoor i Outdoor. Jasne że sama lista dla zupełnego żółtodzioba będzie juz frajdą , ale zwróćmy uwagę że warunki które trzeba zapewnić konkretnym Indoorom lub Outdoorom , są czasami bardzo różne. Szczególnie mam tu na myśli te takie Pół_Indoory , o których juz kiedyś pisałem (Niby do trzymania w domu , a jednak muszą zimować , lub przynajmniej mieć drzemke w obnizonej temperaturze). Tak więc do każdego gatunku musiałaby być dostępna dodatkowa krótka notka jak to bywa u niego z : wilgotnościa , powietrza , przedziałem znośnych temperatur w zimie i w lecie , zapotrzebowaniem na słońce (czyli w jakim miejscu go ustawić) no itym podobne żeczy - ale w pigułce , ot taka krótka notka , aby ten który zdecyduje się na hodowlę mógł szybko ocenic czy ma do tego odpowiednie warunki i stanowisko.

Jeśli zgadzacie się z moimi uwagami , no to pomyślcie teraz , że nie można tego zwalić tylko na szefa. Każdy z Nas który ma wiedzę na temat jakiegoś z tych zagadnieni stosowanego na danym gatunku , musiałby udostępnić ją , komus kto zbierał by te informacje , ujednolicał ich treść , potrafił np z kilku podobnych informacji wyciągnąć "esencję" w postaci krótkiego i rzetelnego w treści zestawienia (taki koordynator projektu). Ktoś musiałby teraz otrzymać ten ujednolicony zestaw informacji i zrobić z tego faną podstronkę , którą szef mógłby dołączyć do swojego serwisu.

tak więc:

TAK - pomysły dobre , ale jeśli maja być konkurencją dla książek , muszą z sobą nieść cenne informacje w pigułce , poparte naszym praktycznym doświadczeniem , uzupełniające wiedzę książkową

TAK - wszyscy musimy włączyć się w zbieranie rzetelnych informacji i przekazanie ich koordynatorowi projektu

TAK - musi być ochotnik który zostanie koordynatorem , i drugi - który zrobi podstronkę

Tak ja to widzę , poprawcie jeśłi ktoś ma równie konkretną wzję , ale prostszą dla nas wszystkich w realizacji.

8-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 22:49   

Szczerze mówiąc troszke się pogubiłem, bo temat tych propozycji z kimś już omawiałem, ale nie bardzo pamietam z kim (chyba z Whitem). W każdym razie nie ma problemu ze zrobieniem podstronki, działu itp. Problem to rzetelna wiedza o jakiej wspomniał Olon. Aby informacje uznać za sprawdzona trzeby ja sprawdzic przynajmniej w dwóch sezonach, tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Ale zacząć jakoś trzeba, więc może na początek opiszemy to jako spostrzeżenia, a z czasem bedziemy je sami sprawdzali i potwierdzali co przyniesie za soba zmiane treści. Chodzi o to, że sam nie jestem pewny niektórych spostrzeżeń. Jeden człowiek niewiele zdziała i tu ważne i bardzo pomocne jest współdziałanie. Myslę, że tylko wspólne spostrzezenia moga doprowadzic nas do prawdziwych i ciekawych wniosków. Zdaje się, że w rozmowie z Whitem wspomniałem o pracy nad takimi działami na czacie. To jest chyba najlepszy sposób, no chyba że wpadniecie do Poznania
Co do zdjęć, to interesują mnie głównie nasze zdjęcia. Książkowe i z sieci odpadają.
Olon. Dzieki za troskę. :-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:51   

Oj szefie szefie -skleroza
Nawet Cie zacytowałem(z meila) w pierwszym poscie tego wątku
No nic -wybaczam - z racje ze jesteś zapracowany
Tak jak narazie -widze że jesteście ZA pomysłem

Tak wiec...
podział bedzie na miesiące -i w kazdym miesiącu bedzie opisane -co robić czego nie robić(nie wiem czy ograniczyć sie tylko do tabelki (ciecie,drutowanie................)-i w danej kratce (TAK lub NIE) -ale to chyba gorszy sposób -bedzie trzeba to opisać szczegółowiej -piszecie ze robimy konkurencje ksiązce? nie ma sprawy
Przygotujcie co nieco -dane misiące -co w nich nalezy robić (w miare czytelne i uporządkowane)-ja zaczne zbierac materiał (meila chyba znacie?) white_mtb@poczta.onet.pl -na ten adres slijcie swoje przemyslenia,doswiadczenia i cenne uwagi - potem to wszystko skonsultujemy (przy odrobinie czasu) na jakims czacie ,GG -i sie zrobi dział
Wysle link do tego wątka ludziom - bo niektórzy juz o nas zapomnieli - na meila i niech dokładają swoje. Ja zaczynam od jutra gromadzić informacje i poszerzać wiedze

:-)
 
 
Calcifer
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 14:38   

Mam jeden pomysł żeby ktoś w podłożach napisał temat z mieszankami ziem do bonsai. Może nie wszystkimi od razu ale pare mieszanek o które najczęściej się pyta(mnie interesuje Karmona). Zauważyłem że bardzo często ludzie pytają się o mieszanki, wy ich odsyłacie do wyszukiwarki która znajduje wszystko tylko nie to co trzeba. Wpisuje "mieszanki ziemi do carmony drobnolistnej" to znajduje nie to co trzeba i to w róznych funkjach sprawdzałem. PLS pomóżcie mi z tym pomysłem.
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-08, 20:55   

http://www.przyjacielebon...hp?mode=results
Kurde jak to się stało ? Ja znalazłem . Wystarczy wpisać Karmona i zaznaczyć , żeby wyszukiwarka szukała tylko na forum Przesadzanie i Podłoża . Nic trudniejszego . Co do tych mieszanek to temat pół dobry , bo każdy bonsaita ma swoje mieszanki choć takie najbardziej uniwersalne myślę , że można by opisać .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group