Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zimowanie świerku białego (conica)
Autor Wiadomość
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-20, 15:52   zimowanie świerku białego (conica)

Jak najlepiej przezimować świerk biały :?: je myślałem żeby wziąść położyć folie na ziemie i dopiero korą przysypać . co wy na to :?: ale prosze też a wasze pomysły :]
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-20, 15:59   

Świerk conica bez cudowania zimuje bardzo dobrze w donicach na balkonie. Zanim zaczniesz eksperymentować, proponuję poczytać trochę o uprawie rośłin. Czemu miałaby słuzyć folia? Więcej szkody niz pożytku: wilgoć zbierająca się pod folią może uszkodzić roślinę już bez mrozu, a jeśli ta woda zamarznie... Folia nie pozwoli też korze spełniać ochronnej roli "izolatora".

Do ocieplania mozesz użyć agrowłókniny, styropianu, ziemi, piasku, słomy (nie siana, które gnije). Odradzam korę.
 
 
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-20, 22:50   

super że dobrze zimuje :]

bo nie chciałbym żeby moje drzewka zginęły :-( jestem do nich bardzo przywiązany
a czemu odradzasz kore :?: :?: :?:





ps ; wiązowi wystarczy na zimowanie przestawić go do pomieszczenia o niższej temperaturze :?: czytałem że jest im dobrze podczas zimowania od 12 do 18*C . czy to prawda :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony przez Sieku 2007-08-21, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-09-14, 06:58   

Raczej chodzi o temperatury rzędu 10-12*C i pomieszczenie musi być raczej widne.
WIązy można spokojnie zimować na zewnąrz, osłonięte od wiatrów i dobrze zabezpieczone od korzeni. Należy jedynie uważać na bardzo silne mrozy (jak na nasz klimat, poniżej 15-20*C) i wtedy dodatkowo je dobrze odizolować i z dołu i z góry, nawet kosztem światła (u nas silne mrozy zazwyczaj krótko trzymają).

Co do kory, zdania są podzielone. Jak dla mnie jest to najlepszy materiał na ocieplanie, ale należy mieć odpowiednią korę (nie z lasu, tylko kupioną w ogrodnictwie), profilaktycznie odgrzybioną na jesień i wiosnę następnego sezonu jakimś fungicydem (im bardziej uniwersalny tym lepiej) oraz zastosować ją odpowiednio późno (wtedy jak już na prawdę ocieplanie jest potrzebne), i nie przedłużać ocieplania nią na wiosnę, kiedy nie jest już niezbędna.
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2007-09-14, 09:27   

Kora owszem przy zimach bardziej zimowych (śnieg ,mróz). Zdecydowanie polecam słome jest dobrym izolatorem nie trzyma wilgoci mniej sprzyja rozwojowi grzybków i szkodniczkow. Lepiej sie sprawdza przy zimach takich jak ostatnia.
Kore sprawdziłem w zimie 2005-2006 u mnie na południu naprawde ostro mroziło moje patysie przetrwały wszystkie. Wiec do zimowania też czeba podejść z wyczuciem.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-14, 16:44   

a co z trocinami jakie powinny być też trzeba kupić czy mogą być takie spod rżniętego drzewa i czy wogóle się nadają bez żadnego innego dodatku
 
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-09-14, 22:22   

albo obsypac pozadnie sniegiem tak by nie polamac galezi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group