Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZBIERAMY FOTKI DRZEWEK
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 2007-09-06, 22:30   ZBIERAMY FOTKI DRZEWEK

ZWRACAMY SIĘ Z APELEM DO WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW KTÓRZY DYSPONUJĄ DOBREJ JAKOŚCI ZDJĘCIAMI DRZEWEK LUB SĄ W STANIE TAKIE WYKONAĆ !



Grupa robocza forum zbiera materiały do artykułów o gatunkach wykorzystywanych przy tworzeniu bonsai. Zwracamy się z prośbą o umieszczanie w tym wątku WASZYCH PRYWATNYCH zdjęć drzewek, które mogłyby stanowić dobry materiał do artykułu o konkretnym gatunku. Fotki muszą być dobrej jakości (ostrość, kontrast, oświetlenie, widoczne szczegóły). Zależy nam nie tylko na fotografiach całych drzewek, ale również na zbliżeniach ich części (liście, kora, korzenie, ew. kwiaty). Bardzo mile widziane są również zdjęcia tego samego drzewka o różnych porach roku, jeśli jego wygląd okresowo się zmienia (czyli głównie chodzi o liściaste, kwitnące i ew. rośliny typu: modrzew czyli zrzucające igły). Cenne równiez będą dla nas zdjęcia ukazujące różnice w budowie liści czy kwiatów występujących na jednym gatunku.
Prosimy o podawanie w wątku , na samym początku, gatunku i dmiany prezentowanej na fotografiach..


Spośród udostępnionych fotek MOD TEAM wybierze pewną grupę, która będzie wykorzystana w artykułach o gatunkach lub innych na temat bonsai. W każdym przypadku autor zdjęcia zostanie wymieniony pod artykułem.

Grupa robocza forum zastrzega sobie prawo do swobodnego wyboru spośród nadesłanego materiału zdjęciowego i kasowania z wątku fotek nie spełniających kryteriów przyjętych przez MOD TEAM.


Za pomoc z góry dziękuję w imieniu całego
MOD TEAM'u
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-04-17, 14:17   

Wczoraj wpadłem na ten temat i postanowiłem wrzucić zdjecia z nadzieją, że pomoge.

Sageretia:
Cytat:
Młode listki rozwijające się na pędach często mają czerwonawą barwę.





Wiąz Drobnolistny:
Cytat:
bardzo ładnie przebarwiają się jesienią na czerwono.







Moge dorzucić zdjecie zielonego dużego liścia wiąza i zdjęcia pąków po zimie tylko prosze dać znać na PW albo coś. Mam nadzieje, że o takie zdjecia chodzi i nie narobie kłopotu moderatorom. :-)
 
 
bibi1980
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 10:07   

witam oto kilka moich drzewek

Jabłoń i Irga prosta.
Ostatnio zmieniony przez bibi1980 2009-04-26, 21:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
a_ron
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-30, 21:22   

Witam
Tak prezentuje się mój wiąz drobnolistny.
Ostatnio zmieniony przez a_ron 2009-04-30, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2009-04-30, 21:26   

jak
:?:
 
 
 
a_ron
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-30, 21:32   

No właśnie, jakoś nie mogę dołączyć fotki do postu. Zaraz coś z tym spróbuję zrobić.
Ostatnio zmieniony przez a_ron 2009-05-01, 03:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
a_ron
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-01, 04:11   

No to może to reż wejdzie:
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2009-05-01, 08:33   

Olon napisał/a:
Grupa robocza forum zbiera materiały do artykułów o gatunkach wykorzystywanych przy tworzeniu bonsai.

Ludzie nie chodzi o "ogólne" zdjęcia Waszych drzewek tylko zdjęcia, dzięki którym będzie można rozpoznawać gatunki. A więc zdjęcia listków, kory, kwiatów, owoców, itd. z bardzo małej odległości.
To nie ma być kolejna galeria markeciaków... :-)
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
bibi1980
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-02, 11:32   

witam moje dzrewka nie sa martekowe:) Pozdrawiam

Irga prosta





Jabłoń

URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
Ostatnio zmieniony przez bibi1980 2009-05-02, 11:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adam19781
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-04, 16:43   

Witam.
Oto moja Karmona.
Ostatnio zmieniony przez Adam19781 2010-07-04, 16:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group