Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze: Fikus Beniamina odmiana Natasha
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-09-15, 22:24   Komentarze: Fikus Beniamina odmiana Natasha

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego fikusa natsha, którą możesz zobaczyć w wątku
"Historia drzewka: Fikus Beniamina odmiana Natasha"
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.

=============================================================
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Olon 2007-09-16, 10:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-09-16, 10:43   

Jak zwykle, z niekłamanym zachwytem patrzę na tego fikusa. Aż żal, że nie dane nam jest obejrzeć jego historii... "od krzaczora". No ale może uda Ci się Jacku odtworzyć i opisać najważniejsze zabiegi przy tym drzewku, które doprowadziły je do takiej klasy? Z pewnością wielu z nas poczytałoby w historii jak osiągnąłeś takie kształty nebari, co spowodowało że linia pnia jest tak harmonijnie zwężająca się ku górze, w jakich warunkach hodujesz fikusa, że jest w tak dobrej kondycji, jak sprawiasz że zagęszcza się również bliżej pnia? Goroąco namawiam Cię do uchylenia nam rąbka tajemnicy :eat:

P.S.
Dlaczego ja go nie widziałem, jak u Ciebie byłem ? :maruda:

Pozdrówka dla ekipy z Drawskiego i okolic ! :]
Ostatnio zmieniony przez Olon 2007-09-16, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2007-09-16, 12:55   

Zastanawiam się nad tak grubym pniem mam kilka nataszek ale tutaj nie mogę pohamować zazdrości. Moje fikusy rozbudowują korzenie w postaci bulw jak to zlikwidować???
Pozdrawiam
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-09-16, 13:00   

Coś jeszcze smarnę na jego temat , jak tylko znajdę chwilkę , widziałeś go na pewno Olku :-P , tylko pewnie umknoł Ci wśród wielu innych roślin w szklarence , kondycja jego jest dziełem głównie czasu , podłoża , oraz troskliwej opieki (w szklarence stoi do tej pory , ale jest to jego pierwszy sezon tam )Nigdy nie zraszałem roślin , nie wykładałem tacek z keramzytem , w zasadzie nie dbam o nie tak jak to nieraz się czyta na forum , ważne są : światło , temperatura , oraz odpowiednie podlewanie , dostosowane do otoczenia i pory roku . A jego forma i właściwe proporcje to jedynie wzrost , cięcie , druty , wzrost , cięcie , druty i tak w kółko , wiele pisałem już na forum o właściwym prowadzeniu fikusów , by stymulować je do wytwarzania właściwych proporcji . Nebari to jest głównie zasługa czasu i właściwości tych roślin , fikusy beniamina , a zwłaszcza ich odmiana Natasha , doskonale się do tego nadają :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
zabolekk
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-02, 17:56   

To jest najładniejsze drzewko jakie widziałem :D Też chce mieć takie :D Jak zrobiłeś że korzenie tak idealnie są nad podłożem i są takie grube?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-02, 21:30   

cięcie , przesadzanie co roku o kilka milimetrów wyżej , no i czas , to wszystko zrobiło swoje , a idealne to one nie są , pozakładały sie niektóre na siebie , a powinny rozrastać się promieniście od pnia :roll: :-) ;-) ale dzięki wszystkim :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 05:29   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-22, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-03, 15:36   

Widzisz Grześ , o to właśnie chodzi , że jest "inny" , nie taki jak w naturze , teraz gdybym go formował , na pewno nie robił bym go w tej formie , ale takiego go uformowałem i póki co taki zostanie przez kilka następnych latek , nie wiem może kiedyś zdecyduję się na przeformowania go , ale na pewno nie za szybko :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-03, 15:55   

wog napisał/a:
ficusy w naturze tworza korony dosc szerokie
przecież nie zawsze musi być wszystko tak jak w naturze istnieje również coś takiego jak ludzka wyobraźnia
 
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 17:03   

wydaję mi się, że tutaj już nie chodzi o to czy ficusy mają płaską koronę- bo to drzewko niczym naturalnego ficusa nie naśladuje. Uważam, że z niższą koroną będzie mu o wiele lepiej a tak to zawsze zazdrościłem Jackowi takiego benjamina :D
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-03, 17:14   

nie tylko ty zazdrościsz takiego okazu jest nas wielu :lol:
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-03, 20:52   

Patryk dobrze napisał , to drzewko nie naśladuje niczym fikusa z natury , tak jak i jałowce nie naśladują jałowców z natury , ta forma nie jest nawet zapożyczoną formą , jest po prostu uformowany niemal tak jak chciałem go uformować , właściwie osiągnąłem zamierzony cel , i chcę się tym nacieszyć , , może za kilka lat coś mi palnie do główki i zmienię go całkowicie , teraz wiem że można z tymi roślinami robić niemal wszystko , co ma zielone na górze :roll: :-P :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2013-04-03, 15:05   

zmiana donicy na szersza ułożenie gałęzi zanim korzenie powietrzne się ustabilizuja i jest mistrzostwo świata:-)
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-03, 16:34   

Jacek Grzelak napisał/a:
właściwie osiągnąłem zamierzony cel , i chcę się tym nacieszyć

Mi się osobiście też baaardzo podoba i nic bym nie zmieniał. Jeśli by nasz drzewka faktycznie miały tylko odzwierciedlać formy naturalne to trzeba by zmienić troszkę nazewnictwo. Dla fikusów trzeba by stworzyć styl fikusowy :-) Jacku tak trzymać :brawo:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-04-03, 17:57   

Drzewko piękne, ale jedno mi nie pasuje. Być może to wina zdjęcia i brak widoku z góry, ale wygląda tak, jakby ktoś piłą łańcuchową objechał jego przednią część. Chodzi o to, że pień jest ZA BARDZO odkryty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group