Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mirt - usychające listki
Autor Wiadomość
alexa7
Gość
Wysłany: 2006-07-03, 10:27   mirt - usychające listki

( Wątek z 05.05.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą. )

Halo, witam wszystkich!
Jestem absolutną nowatorką, ale ciekawą i wdzieczna za wszelkie porady i...szukającą pomocy!!! :-( kupilam dwa drzewka Myrtus, juz w zasadzie uformowane, wysokości ok. 20 cm i...nie jestem pewna, czy się nimi własciwie zajmuje...jedno z nich, które mam dwa tygodnie, stoi na parapecie okna strony zachodniej (wiec ma sporo swiatła) i zaczyna tracić listki, które wysychają i opadają..., w zasadzie mam wrazenie, ze juz cale drzewko jest pokrtye takimi wyschlymi listakami i lada dzuen wszystkie opadna... Prosze o pomoc!!!
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-07-04, 17:34, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-03, 10:37   

Mam dwie uwagi które mogą mieć znaczenie Istotne może tu być podlewanie. Mirt powinien mieć stale lekko wilgotne podłoże ( czyli podlewasz niewiele ale zaraz po zauważeniu że wierzchnia warstwa podłoża przeschła). Mirt nie lubi wapnia , więc jeśli podlewasz kranówą to powinna być przynajmniej odstana ( np 24 godziny). Sam stosowałem do roślin nie lubiących kranówy taka technikę , że pewien okres podlewałem odstaną , a potem jakiś czas przegotowaną i odstaną , i tak na przemian. Warto by też nawieźć roślinke jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. W tym wypadku powinien się sprawdzić jeden z nawozów płynnych do krzewów i drzewek liściastych. Stosuj się ściśle do proporcji opisanych na opakowaniu , i zasilaj co dwa tygodnie niewielka ilością , przez cały okres wegetacji ( tak gdzieś do września).

Pozdrowionka i Powodzonka :-D !

[Admin] W innych postach była również uwaga o narażeniu roślin na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co również może być powodem Twoich kłopotów.
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-02-24, 20:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group