Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kora w styropianie
Autor Wiadomość
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-07, 12:17   Kora w styropianie

Zbudowałem pudło 1mx1m ze styropiany grubości 5 cm, i wieko z folii i mam pytanie czy muszę donice stojace w tym pudle jeszcze obsypywać korą, trocinami czy czymś podobnym? Czy juz taka ochrona i temperatura panujaca w tym pudle (styropian trzyma taka temperature jaka uzyska w zamknieciu).Pozdrawiam
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-07, 12:39   

tak należy obsypać korą lub czymś innym z tego co zrozumiałem to chce Pan zamknąć to pudełko od góry tak?? jeżeli tak to to jest zły pomysł padający śnieg nie zaszkodzi roślinie a zamknięte pudło raz że będzie tam zbyt i drzewka mogą zbyt szybko się "obudzić ze snu " a po drugie ograniczy Pan dopływ świerzego powietrza
 
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-07, 21:08   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-22, 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-08, 20:56   

Wog, o ile mi wiadomo to właśnie kora jest lepsza niż liście. Liście są bowiem lepszą pożywką dla szkodników niż kora. Takie doświadczenia ma wielu użytkowników tego forum. Możesz powiedzieć czemu uważasz, że liście są lepsze od kory ?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-08, 22:51   

Należy wziąć pod uwagę w jakim stanie jest tany składnik okrywy , bo i to i to jest dobre w odpowiednim stanie , kora jest nazbyt przewiewna, jednak rozdrobniona jest bardzo dobra , jednak należy brać korę wyparzoną , natomiast liście gdy zamokną stają się doskonałym siedliskiem dla grzybów , jednakże lepiej izolują przed mrozem , myślę że odpowiednio przygotowane i to i to jest dobre , może być i styropian rozdrobniony , czy trociny , jesli zastosuje się je odpowiednio krótko , a następnie dokładnie usunie , ważne by zabezpieczyć bryłę korzeniową warstwą (CZEGOŚ) :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-08, 22:54   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-22, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-08, 23:06   

Liście podczas procesów gnilnych wytwarzają bardzo dużą ilosć ciepła. Dodatkowo jak wspomniał Grzesiek najlepsze są liście bukowe, ze względu na to iż są bardzo czyste. Kora ma swoich zwolenników owszem, ale kora tylko zabezpiecza przed wiatrem a liście dodatkowo wytwarzają ciepło.
Co do samego steropianu to też ma swoich zwolenników. W każdym rozwiązaniu znajdziemy wady i zalety, ale staramy się szukać alternatyw i zamiast steropianu bardzo dobrze zastosować agro: jest przewiewna, nie nagrzewa się ze względu na swoją barwę zbyt intensywnie, utrzymuje wewnątrz ciepło, przepuszcza światło słoneczne.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-08, 23:54   

Tak Patryku , masz zupełną rację , dodam tylko jedną bardzo ważną rzecz , to że agro włóknina (po ją chyba miałeś na myśli ) musi być rozpostarta na solidnym rusztowaniu , bowiem gdyby była założona bezpośrednio na drzewka , to podczas obfitych opadów śniegu , a szczególnie mokrego śniegu , mogli byśmy stracić sporo gałęzi , lub nawet całe rośliny pod jego ciężarem :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-09, 09:05   

Obsypie kora drobna i opowiem Wam na wiosne jak sie uchowały moje roślinki. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group