Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: Klon palmowy
Autor Wiadomość
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-15, 20:05   Historia drzewka: Klon palmowy

To jest historia mojego klona. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: Klon palmowy"

tego klona kupiłem jakoś na wiosne tego roku. niestety nie mam fotki zaraz po kupnie kiedy to był jeszcze czerwony jak stówa. Także niemam fotki w pierwotnej doniczce. Klonik był bardzo długo w tej doniczce i naturalnie wymagał przesadzenia (ponieważ bryła korzeniowa była zbita i korzonki wiły się już po ścianach doniczki), ale cóż na to raczej było ciut za późno więc ograniczyłem się do przełożenia go do większej tacki a potem nabyłem doniczke. dosłowne przesadzenie bedzie tej wiosny(zobaczymy co kryje ziemia :) ). dużo roboty przy nim nie było lekkie drutowanko :) 4 miesiące i rozdrutowałem. na wiosne prócz przesadzania planuje cięcie najdłuższych przyrostów i zagęszczanie. Wybierając tę roślinke najbardziej spodobał mi sie ruch pieńka i on sam. ma fajną fakturke przy podstawie i zwęża się płynnie ku górze.(żadnych ran,szram) Grubas to z niego nie jest (coś jak kciuk :) )ale nie przeszkadza mi to bo ma w tym swój urok i będzie raczej prowadzony jako smukły i dostojny a nie sędziwy i grubawy:)POZDROWIENIA
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-11-16, 12:01, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-04-01, 13:33   

Wiosna. Klonik przezimował sobie w styropianowej szklarni obsypany korą, podobnie jak i reszta jego kolegów. Teraz odwdzięcza sie ciesząc oko jaskrawymi kolorami.
Ostatnio zmieniony przez Ruckus 2008-04-01, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-03, 21:06   

A oto najnowsze foto klonika maj 2009
Ostatnio zmieniony przez Ruckus 2009-05-03, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group