Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: Juniperus communis III
Autor Wiadomość
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2007-12-25, 12:37   Historia drzewka: Juniperus communis III

To jest historia mojego kolejnego jałowca: Juniperus Communis III. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do zbiorczego wątku dotyczącego dyskusji nad moimi communisami:
"Komentarze: Juniperus Communis I, II, III "
==========================================================


Witam ponownie. Z okazji świąt prezent, następny jałowiec z mojej kolekcji, mój pupilek. Jego historia zaczęła się u Jacka. Gdy trafił do mnie piła poszła w ruch, skróciłem go maksymalnie jak tylko mogłem. Pozostawiłem tylko najniżej wyrastające gałązki i tak rósł przez dwa sezony bez przycinania, formowania, silnie nawożony aby odbudować części zielone pod przyszłą koronę. W ciągu tych dwóch lat wydzieliły się wiązki przewodzące, tworząc widoczne linie życia, reszta kory obumarła. Zimą 2006/2007 pozbyłem się tej kory i zacząłem pracować nad shari i jin. Po części jest to historia doniczki, która dla communisa I była roboczą. Dla tego jałowca okazała się wręcz idealną.
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2008-06-09, 12:00   

Przyszedł czas aby w końcu uformować tego chwasta. Na początku kwietnia zrobiłen korektę nasadzenia:
I tak kończy się prawie dziewięcio letni okres przygotowywania yamadori aby stało się bonsai. Więc warto być cierpliwym. W sumie to koniec historii tego jałowca, teraz tylko zagęszczanie. Następne wiadomości o nim może za rok...
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2008-06-09, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2008-10-29, 20:08   

Dla przypomnienia, jałowiec po trzech miesiącach wzrostu po majowo-czercowym formowaniu. Zdjęcia z sierpnia tego roku.
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group