Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SUISEKI QBIKA
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 11:55   SUISEKI QBIKA

( Wątek z 6.06.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Ja też mam kamora chodz nie pochodzi z Grecji :lol:


Niewątpliwie jest to skała przybrzeżna.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-24, 11:56   

Qbiku

Ten Twój kamień żeczywiście działa na moją wyobraźnię. Nazwałbym go "irlandzki klif" . :prosze:

No i podstawka , tez moim zdaniem niczego sobie, bardzo dopasowana. :spoko:
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 11:57   

a ja bym sie przyczepil do dai, mysle ze farba jest w zupelnosci nie potrzebna i ten lakier... za bardzo sie błyszczy? Tomku z jakiego drewna rzezbiles stolik?
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 11:58   

Podstawka z sosny, a świeci się bo była wtedy świeżomalowana.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 11:58   

sosna, nie za dobry wybór :mrgreen: polecam orzech ,swietne się rzezbi i nie ma słojow, jutro zrobie fotki pokaze, dai pierwsza klasa ,chcoaiz kolejne beda jeszcze ladniejsze
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:00   

Robiłem go na szybko na szlifierce! :mrgreen:

Dodano 2006-07-02 15:48:22

Tak jak już pisałem poprzedni dai wylądował w koszu. Nowy wygląda tak i jest z drzewa sosnowego.
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:01   

Wygląda bardzo ciekawie(zwłaszcza, że jest pięknie dopasowany do dai), ale największy, problmem jest kolor(może by tą podstawke też machoniem smyrgnąć?).
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:02   

wg. mnie słoje przeszkadzają w ekspozycji i wzrok kieruje się raczej na dai i na słoje niz na kamien, radze obejcowac i polakierowac , bejca - cos z ciemniejszych ,dąb odradzam, za jasna, nie przykryje drewna...

oczywiscie stolik dobrze wykonany,ale dobór drewna i wyeksponowanie kamienia nie za dobrze poszlo.

ps. czym robiles? pęklo ci drewienko ? o ja z sosną mialem cholerne problemy :/
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:02   

Fajansowy materiał, ale taki miałem, po więkrzej części robiłem dla wprawy. Docelowy będzie z orzecha.
A robiłem szlifierką taką jak JURGEN ZAAR robił jina na pikniku. Zajefajnie się tym pracuje tym bardziej że załatwiłem sobie ze 30 różnych końcówek.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:03   

fajny sprzęt, chwila roboty... ale ja wole tradycyjne metody... piła,pilnik, papier ścierny... wzoruje sie na japońskich kolekcjonerach... po co niszczyc piękną historie dai? i zastepowac nowosciami?

Jest ogromna satysfakcja :-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:04   

mi sie wydaje że po prostu płaczesz nad tym że nie masz tej frezarki - GohanS
Gdybyś ją miał -to innym "nowicjuszom" byś pisał "po co Ci piłka i papier ścierny -przecież za 100zł możesz mieć fajnego Dremelka " :-P
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:04   

www.e-bonsai.cz

Widziałem bardzo piękne dai(z tego roku), które były robione dłutem i wątpię żeby wykonawca nie miał szlifierki.
A pro po szlifierki co sądzicie o niej: http://www.allegro.pl/ite...ferm_fct_160f_t anio_.html
Akurat jestem na etapie przekonywywania rodziców, że warto posiadać taki sprzęt...
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-24, 12:05   

white czy ty musisz zawsze wszystko mowic :shock: pol prawdy jest w tym co powiedzialem...
no frezarke chcialbym miec ,ale funduszy ni ma... no ale ty kupujesz , pozycze :jupi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group