Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czym malować ??
Autor Wiadomość
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 22:17   czym malować ??

Witam wszystkich !!
Kupiłem nie dawno doniczkę, która jest tylko wypalona, nie pomalowana i tu powstaje pytanie jakich farb użyć żeby pomalować naczynie ??
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-02-06, 22:56   

jak bedziem mial w niej iglaka to nietrzba malowac
 
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 23:08   

ahaa dobrze wiedzieć, ale i tak będzie w niej drzewko liściaste
Ostatnio zmieniony przez Kosmo 2008-02-06, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amen 
Kamil Turner


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2007
Skąd: Pnc
Wysłany: 2008-02-15, 00:30   

Farbami akrylowymi moze (nietoksycznymi), lakierami na bazie wody itp.
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-16, 20:40   

a mogła by być farba olejno-ftanowa ?? a co do wodnego lakieru to wądpie czy taki dostane i czy takie w ogóle są ... ;/
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-16, 21:03   

jak nie ma wodnych lakierow zapytaj w sklepie z lakierami samochodowymi tam znajdziesz i miliony kolorow wiec brac wybierac!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 11:09   

doniczki się szkliwi a nie maluje, Boooże...
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 12:35   

Drogi Kosmo,
malowanie donic nie ma sensu, otóż trzeba było kupić od razu doniczkę szkliwioną niż teraz bawić się w malowanie, kolor byłby trwalszy i estetyczniejszy. :-) Jak możesz jeszcze wklej zdjęcie tej donicy i drzewka które chcesz w nią wsadzić. Pozdrawiam Cię serdecznie :-)

[Admin] Post skrócony o treści nie nawiązujące do tematu
Ostatnio zmieniony przez szef 2008-02-23, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-22, 14:44   

przepraszam że tak puźno odpisuje ale wcześniej nie miałem czasu ...
oto zdjęcia


 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-22, 17:45   

Hmmm. Tak sobie czytam i przypomina mi się, że też kiedyś miałem taki pomysł tyle, że z doniczkami domowymi. Z tego co się dowiadywałem to ponoć istnieją farby do ceramiki. Żadnymi farbami olejnymi, ftalowymi, alkidowymi czy innymi farbami przeznaczonymi do malowania metali powierzchni gładkich (ścian, sufitów) i drewna (co według mnie jest profanacją drewna) nie maluje się takich rzeczy, ponieważ będą sie łuszczyć. Tym bardziej żadnych bejc na bazie wody terpentyny, olei do drewna czy lakierów nie stosuj. Ja zajmuję się bardziej stolarką niż pracą w metalu i wiem, że wszelkiego rodzaju produkty do zabarwiania drewna (bejce, oleje i woski) działają na zasadzie wsiąkania w drewno, natomiast lakiery i woski służą do zabezpieczania go przed wymianą wilgoci, słowem zatykają drewno. Dlatego też do ceramiki CI nie posłużą. Proponuję Ci jeśli się już tak uparłeś na malowanie doniczki poszukać farb do malowania betonu. Tylko typowe farby do malowania betonu!!! Sądzę, ze byłoby to najsensowniejsze rozwiązanie. Tyle tylko, że nie wiem czy są one dostępna w nieco mniejszych wydaniach niż opakowania 5l. Takich farb możesz z powodzeniem szukać w hipermarketach budowlanych. Nie mam doświadczenia w praktyce w tym temacie zatem Twoja decyzja.
_________________
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-22, 22:07   

hmmm a spojrzales sobie na bryle korzeniowa wpakujesz tak odrazu z takiej glebokiej doniczki w taka jaka posiadasz do przesadzenia? mozesz przyciac dosyc korzenie ale to rowna sie z przycieciem czesci zielonej! Ja osobiscie poparcowalbym nad ta roslina jeszcze zanim bym przesadzil do takiej doniczki!

przy okazji: jesli sie nie myle jest to azalia fajna moze byc dobry material!
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-02-22, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mariusz_M
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 21:11   

Wszystko zależy od tego, jaki chcesz uzyskać efekt. Jeśli nie zależy Ci na szklanym połysku, możesz użyć farb akrylowych. Są też farby do szkła - choć nie wiem, jaki efekt uzyska się na matowej powierzchni. Widuję czasem w sklepach doniczki malowane (choć nie do bonsai) i niektóre prezentują się całkiem ładnie.
A przy okazji pytanie na temat tej doniczki. Czy ja dobrze widzę, czy ona ma głęboką podstawkę? Czy nie ma obawy, że po podlaniu w podstawce będzie się zbierała woda i zakryje otwór odpływowy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group