Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dąb pozyskany z natury
Autor Wiadomość
DaWid974
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-17, 00:03   

Maciek moglbys rozwinac :-) pierwszy raz słysze ze dębow sie nie tnie przy pozyskiwaniu :wow: myslalem ze tak jak z wiekszoscia lisciastych. :-D Czy jesli zostawi sie sam pień to przezyje :?: :?: :?: :roll:
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-17, 00:43   

Dębów się nie tnie w celu, aby pozostawiona zieleń ciągnęła soki z korzeni i zmusiła je do "pracy". Krótko mówiąc dęby łatwiej się przyjmują z zostawioną zielenią.
_________________
 
 
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2008-07-17, 03:55   

2 dni temu przyniosłem sobie z działki kilka drzewek w tym także dęba. Ma ok 2 lat. Czy są jakieś szanse, że się przyjmie o tej porze roku? Podobno żyją w symbiozie z grzybami i pozbawione ich szybko giną, czy to jest prawda?
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-17, 09:11   

Szanse są zawsze tylko zależy jak je wykopałeś. Jeżeli tylko przeciąłeś korzenie w nie za blisko pnia to powinien jedynie przyhamować wzrost. Natomiast jeżeli ingerencja w bryłę była już większa to mogą wystąpić problemy. Oczywiście mówimy tutaj o nie wytrząsaniu bryły z ziemi.Wszystko zależy od tego jak je wykopałeś. Pozostaje jeszcze kwestia miejsca, w którym ustawiłeś roślinę. Nawet jeśli rosła w szczerym polu i miała przez cały dzień słońce to powinieneś ją zacieniować-siatka cieniująca np. 60%.
_________________
 
 
Danuta Jagoda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 19:23   

A jak poznać, czy się przyjął skoro już jesień na karku? Liście będą robić się kolorowe czy w tym roku już po prostu uschną i odpadną?
I znów to samo pytanie co miałam odnośnie sosny: ile stopni mrozu dąbek wytrzyma w donicy? Lepiej ubrać go ciepło na balkonie czy przeprowadzić do piwnicy gdzie jest temp +10 - +15 stopni?
Ostatnio zmieniony przez Danuta Jagoda 2008-08-24, 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-24, 20:42   

Tylko nie do żadnej piwnicy, poczytaj o zimowaniu i sposobie zimowania drzewek w donicach tak jak np. u ciebie na balkonie. To są drzewka qutdoor.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-24, 21:22   

Dęby, jak i buki mają stosunkowo długi okres "przyjmowalności". To, że roślina nam puści w przyszłym roku pąki i będzie ładnie rosnąć nie świadczy, że się przyjęła. Podobnie jak sosny, okres ten wynosi nieco więcej, ale ile to nie ma sensu podawać jakichkolwiek liczb. Może to być rok, a może i trzy. Różnie bywa i różne rzeczy się dzieją.
_________________
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2008-08-25, 20:39   

Ja swoje dęby przezimowałem zakopując je razem z donicą,tak że cała donica była pod ziemią,kępami trawy ktura została po wykopaniu dołku przykryłem wierzchnią warstwę i tak zostawiłem niczym nie otulając,dęby mają się dodrze i w tą zimę mam zamiar przezimować je tak samo.
 
 
Danuta Jagoda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 21:40   

Wiem wiem, że to outdoory ale pomyślałam sobie, że skoro jeszcze słabe po przeprowadzce... Teraz mam jasność - na dworze to na dworze :)
Zadziwiające jest to, że nawet ze 3 lata może potrwać nim się przyjmie. No cóż będę cierpliwie czekała i obserwowała.
 
 
Danuta Jagoda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 11:58   

Przezimowałam moje dęby na balkonie w kartonach ze styropianem i własnie od kilku dni budza się do życia - puszczają listki pomału :)
więc chyba się przyjęły nie?
 
 
zsedc
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-25, 17:58   Re: Dąb pozyskany z natury

Ronin napisał/a:
Witam. Mam zapytanie odnośnie dębu jaki wczoraj pozyskałem z natury.


Hej, napisz proszę czy się udało i jak się trzyma, też mam jedną roślinkę na oku.
Dzięki
 
 
Cysiu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-19, 16:44   

Ja na Wiosnę upatrzyłem sobie takiego

http://i45.tinypic.com/15s4hoz.jpg
http://i48.tinypic.com/b83g4o.jpg
http://i50.tinypic.com/15p5206.jpg

Wrzucone linki z powodu dużych rozmiarów zdjęć
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2009-11-21, 17:06   

Jak dla mnie nie zaciekawy,trochę cieniutki,morze poszukaj troche starszych egzemplarzy,chyba że chcesz go wykopać i wkopać do swojego ogrudka,gdzie w spokoju będzie mógł przybierać na masie.
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-11-22, 11:00   

Martwią mnie zbyt wysoko osadzone gałęzie i to że wyrastają z jednego miejsca, jak u sosny. To może stanowić problem przy kształtowaniu.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group