Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
narzedzie dla Jacka
Autor Wiadomość
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 23:24   narzedzie dla Jacka

podczas sobotnich warsztatow Jacek meczyl modzewia, rzezbil min takim tam zagietym nozem (przyrzad do czyszczenia kopyt) i rzucil haslo ze chcialby miec taki sam tylko ze zagiety w druga strone. jako ze okazal sie cholernie sympatycznym czlowiekiem to w sobotni wieczor zniknalem na dwie godzinki w warsztacie celem wyrzezbienia mu podobnego noza tylko ze wlasnie wygietego w druga strone. dzisiaj go dostal zreszta :)

nozyk wyglada tak:



przy zagietym czybku nie ma wyszczerbienia, ot sie po prostu tak przyszlifowalo tam niechcacy.

garsc danych technicznych: stal to NC6 (pilniki sie z tego tez robi) hartowana na pi razy oko 55-60 HRC, selektywnie odpuszczany (Jacku, jak sie przyzysz to krawedz tnaca jest ciemniejsza, widac to szczegolnie na rewersie noza), okladziny to bodajz kempas.

mam nadzieje ze narzedzie bedzie sluzyc wiernie :)
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-31, 09:31   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-04-10, 23:52   

Dzięki serdeczne , ale mnie zaskoczyłeś z tym prezentem ;-) , naprawdę świetne narzędzie , może się okazać że masz talent i że nasza współpraca rozwinie się na dobre :-D :beer: Te przykłady podane przez Woga są bardzo dobre , a szczególnie do gustu przypadł mi przykład E , tylko żeby jeszcze ostrza miały na zagiętej krawędzi , taki prawy i lewy , były by niezastąpione ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 00:16   

ciesze sie ze sie podoba.

chwilowo piec mi schnie ponownie (przerabiam profil komory z prostokatnego na okragly, ponoc gorace gazy duzo lepiej grzeja detale i wszystko dzial o wiele efektywniej) ale jak juz bedzie sprawny (w poniedzialek minimum) to bedziem kombinowac. zreszta kombinacja bedzie pewnie na wieksza skale :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group