Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai z agrestu...
Autor Wiadomość
pyszczuk
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-04-06, 16:36   Bonsai z agrestu...

Ostatnio szukałem jakiegoś ciekawego gatunku na bonsai (outdoor) no i znalazłem... Agrest ;-) Korę ma ładną (w sam raz na bonsai - sprawia wrażenie starej). Tylko teraz czy ktoś praktykował zrobić bonsai z agrestu ??
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-06, 19:40   

znajdz lacinska nazwe i poszukaj w googlach , moze tam cos znajdziesz
 
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-04-06, 20:11   

Rodzina porzeczek. Faktycznie sporadycznie można znaleźć. Walter Pall ma w swoich zasobach:
Ja też ostatnio w markecie trafiłem na porzeczkę - warto poszukać, zwłaszcza teraz, kiedy jest tego od groma w sprzedaży. Materiały na fajne shohiny można znaleźć, choć nastawić się trzeba na budowę korony od zera - byle pieniek był ciekawy.
_________________
Damian S.
 
 
kychu0
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 22:24   

Witam
Moim zdaniem bonsai z agrestu jest tylko i wyłącznie dla prawdziwych TWARDZIELI. Drutowanie może baaaaaaaaaaaaaardzo boleć, no chyba że z agrestu bezkolcowego :-)
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-06, 23:29   

Ja się przymierzam do agrestu, ale trochę to zajmie zanim będę mógł opisać spostrzeżenia. W ogóle mam dziwny pociąg do nietypowych roślin jak na bonsai. Bezkolcowy agrest to Ribes var. reclinatum. Poza tym polecam pigwowce chińskie, derenie - właśnie kwitną i wyglądają, jak żółta kula- i wszelkie krzewy owocowe-jadalne,lub nie jadalne. Co do kłucia to berberys, jałowiec też kuje, ale wierzcie, ze nic nie boli tak jak ciernie pigwowca. A jeżeli ktoś lubi się pokłóć to polecam dziką róże - jest to jedyny gatunek, do którego podchodzę sceptycznie ;-)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group