Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai z przydomowego świerka
Autor Wiadomość
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 10:59   Bonsai z przydomowego świerka

Wokół domu wzdłuż płotu mam posadzonych dużo świerków, jednak nie są one potrzebne i tata chce je sprzedać bądz spalic jesli nie znajdzie kupca. Wpadłem więc na pomysł aby z jednego, dwóch zrobić sobie bonsai gdyż wyczytałem że ze świerku także można sie "pobawić".

Teraz pytanie do Was, zamieszczam zdjęcia tych świerków i prosze o pomoc w wyborze jakiegos dobrego, który nadawał się bedzie najlepiej, plus szybko będą mógł miec z niego jakies efekty ;)







 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-14, 12:16   

Moja rada. CO drugi z tego szeregu - wystąp. Za gęsto macie je posadzone. Nawet wtedy będzie za gęsto. Możesz wziąć sobie donice i powsadzać tyle ile będziesz chciał i zobaczysz z którego za jakiś czas da się coś zrobić. Spalić zawsze zdążysz, a tak jeśli nie bonsai to będziesz mieć choinkę na święta. Pamiętaj, że sadzonek nigdy nie za dużo. Te maluchy muszą jeszcze podrosnąć, najbardziej w szerz, ale świerk to trudny materiał.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-04-14, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 18:38   

Czyli rozumiem że jeszcze zadnych zabiegow nie moge na zadnym nie moge zrobic? bo myslalem ze moze jakiegos bym sobie wykopal i wlozyl do doniczki i sie z nim pobawil troche :P
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-14, 20:52   

Tak jak napisałem. Wykop co drugiego. Za gęsto są posadzone i dolne gałęzie będą usychać. Raz, że uzyskasz ładniejszy ciąg świerków pod siatką, a dwa, że będziesz mieś full materiału w tym samym gatunku. Co do świerków to się nie wypowiadam jak, co i gdzie ciąć, bo przyznam się szczerze, że jest to jedyny iglak jakiego się boje ruszać w celu uzyskania bonsai. Nie wiem, jakoś mi nie leży.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group