Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedziorek?
Autor Wiadomość
tooffii
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-22, 10:25   Przedziorek?

Witam, na moim swierku pojawily sie pajeczynki czy to juz przedziorek? Przyjzyjcie sie fotce
 
 
jameshook
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 00:12   Hmm

Nie wiem dokladnie jak wygladaj pajeczyny przedziorek, w kazdym razie na podlozu mojej karomny pojawily sie bardzo malutkie pajaczki, lekko czerwone inne przezroczyste/bialawe i ktos zdiagnozowal ze moga to byc wlasnie przedziorki. Pajeczyn jak na razie nie widac.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-04, 06:31   

najlepiej bedzie jak przyjzysz sie drzewku i poszukasz owada , wtedy bedziesz mogl porownac do zdjec z internetu , bo moga to byc pajeczynki zwyczajnego pajaka , a on nie szkodzi drzewku . czy drzewko zrzuca igly tak nagle i w duzych ilosciach od kad zauwazyles te pajeczynki ??
 
 
 
Naturehoof
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-23, 16:15   

Witam.Ja też dołączam się do tematu.Akurat ja am same takie czerwone pajączki i pajęczyn nie widzę.Mam tylko takie nitki ale bardziej prawdopodobne jest to , że są to włosy kota
 
 
Naturehoof
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-23, 16:29   

Zauważyłem , żę mam i biale i czerwone pajaczki. a jak rzucilem te 2 rodzaje obok siebie to bialy szybko biegnął w dal. jak jak zabilem czerwonego to bialy się uspokoił i chodził powoli.

Jak myślicie mam przędziorka i naturalną ochronę w postaci tych czerwonych?
MOD: Proszę edytować posty a nie pisać jeden pod drugim
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-04-23, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
grzesiq 
Grzegorz Kapica

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Kettering Anglia
  Wysłany: 2010-04-23, 23:21   

Jesli ten czerwony ma krawat w bialo czerwone paski to napewno samoobrona

A tak naprawde to bardzo mozliwe jest ze te biale to sa mlode pajaczki a czerwone juz dorosle
_________________
jesli krytyka to konstruktywna
Ostatnio zmieniony przez grzesiq 2010-04-23, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dragonww 
Winiarski Wojtek

Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-05-03, 18:52   

Przędziorek wygląda jak biały kurz. NIe jesteś w stanie dojrzeć czy biega czy chodzi itp. Według mnie to pajęczaki. Na nie też trzeba uważać bo niektóre wypijają soki z drzew.
_________________
Wojtek Winiarski
 
 
Payo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-10, 10:42   

dragonww napisał/a:
Przędziorek wygląda jak biały kurz. NIe jesteś w stanie dojrzeć czy biega czy chodzi itp. Według mnie to pajęczaki. Na nie też trzeba uważać bo niektóre wypijają soki z drzew.



No to ten kurz mam i mimo wady wzroku widzę jak poruszają się po drobnej pajęczynie którą rozwijają przeważnie na szczycie. Przez to dziadostwo usychają liście.
Na iglastych tego nie ma a liściastych widzę że tego pełno. Stosuje "Agricolle" ale nic nie skutkuje (tzn. działa ale chwilowo) i nie wiem co z tym fantem robić.
Znacie jakieś skuteczne sposoby na szkodniki???
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-07-10, 11:28   

Payo zastosuj Magus 200 Sc i powinno być dobrze. Ja sam osobiście go stosowałem i po 2 spryskaniach nie było ani śladu przedzioraka. Spryskaj raz pożądnie całe drzewko, po upłwyie 4-6 dni spryskaj jeszcze raz. Jak 2 razy nie wystarczy spryskaj 3 raz. u mnie 2 spryskania wystarczyły :) Dawkę do odpowiedniego stosowania masz na ulotce. Jak byś chciał coś więcej się jeszcze dowiedzieć to wpisz w wyszukiwarke na forum przędziorek lub magus 200 cs coś napewno znajdzie i sobie poczytasz.
 
 
Payo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-10, 12:44   

Dzięki Seba. Jutro kupie i wypróbuje. Polecano mi jeszcze BI 58 ale widzę że Magus tańszy :-)

P.S jakby ktoś miał doświadczenia z BI 58 to chętnie przeczytam spostrzeżenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group