Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiśnia
Autor Wiadomość
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2008-05-20, 21:23   

W sumie to mogły być trochę większe w zeszłym roku, ale mi też kopara opadła jak tam zajrzałem, bo na pewno nie przekraczały góra 60 cm
 
 
 
agus800 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2008-05-21, 00:08   

Też mam pełno odrostów korzeniowych z wiśni ciężko się pozbyć co roku nowe :-? . A jak chcesz wykopać taki odrost to sprawdż czy ma korzenie włośnikowe, bo jeżeli jest to gruby korzeń bez tych włosków to się nie przyjmie
 
 
 
jusew
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-22, 03:33   

Ronin napisał/a:
:wow: :wow: :wow: Chłopcze, a czy Ty nie masz tej działeczki w okolicach Czarnobyla :?: Wiosenny przyrost rzędu 80 cm. Nie wiem co Ty masz za glebę ale też bym taką chciał. Powiem tylko tyle DZIWNE. Albo coś mieszasz, albo mnie coś pominęło w edukacji.
Musiałbym Cię kolego Ronin zaskoczyć - przyrosty tak długie to norma u wiśni. Mój ojciec ma sad wiśniowy i przyrosty są naprawdę duże, a co do tych "dzikich" drzewek to faktycznie dzieje się coś takiego że poprostu z korzeni wyrastają pędy na górę i jest z tego wiśnia. Inna rzecz to nie wiem co z takiej wiśni wyrośnie bo "oryginalne" kupne sadzonki wiśni są szczepione, a te dzikusy są przez ojca skutecznie tępione :)
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-22, 09:32   

80 centymetrów od początku wiosny :?: :]
_________________
 
 
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2008-05-22, 10:35   

Umnie niektóre z tych dzikich zakwitły, zobaczę jakie będą miały owoce. A jak będą do niczego to się zrobi wielkie bonsai
 
 
 
jusew
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-23, 10:15   

Ronin napisał/a:
80 centymetrów od początku wiosny :?: :]
no od początku wiosny nie to fakt, nie powiem Ci jaki to rodzaj wiśni bodajże odmiana nazywa się keleris - roczne przyrosty w sprzyjających warunkach to lekko ponad 100 cm. Więc jest to możliwe.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-23, 10:34   

Ja nie neguje tego, że może mieć roczne przyrosty rzędu 80cm czy metra tylko o stwierdzenie Goldena. Dziczka rośnie jeszcze szybciej, ale mnie chodziło jedynie o uściślenie wypowiedzi.
_________________
 
 
carol1 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Knurów
Wysłany: 2009-04-15, 09:57   

Witam, pozyskałem wiśnie o której pisałem kiedyś, została wyciągnięta przy pomocy koparki, teraz siedzi w donicy, puszcza pąki i... chce kwitnąć. Czy mam jej na to pozwolić? Czy raczej pozbywać się pąków kwiatowych?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group