Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2012-12-02, 21:47
Wystawa w Ogrodzie Botanicznym
Autor Wiadomość
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 23:05   Wystawa w Ogrodzie Botanicznym

Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wystawy w Ogrodzie Botanicznym, na http://patryk-radulak.pl/newsy.html

 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-02, 21:45   

Wrocław oczami łodzianina.
Pobudka 4:00, 5:00 wyjazd, 6:13 pociąg i małe 4 godziny i jestem we Wrocławiu. Sprawdzając przed podróżą dojazd z dworca do Ogrodu Botanicznego, po opuszczeniu pociągu śmiało udałem się na autobus pośpieszny linii "N". Nie wiem, co w nim było pośpieszne, bo odjazd zamiast 10:48 miał miejsce o 10:57 i prędkości też nie nabierał kosmicznych. Plan zakładał: wystawę, zwiedzanie ogrodu, wizytę w Akademii i ewentualnie Ogród japoński. Z tego wszystkiego widziałem Magnolię, Platana i kilka kaktusów w Ogrodzie Botanicznym. Z odwiedzin w Akademii zrobiła się rozmowa na temat głogów z p. Pietraszko, z ogrodu japońskiego-krótkie poruszenie tematu z Patrykiem. Nie sposób było wyjść poza ogród (no chyba, że w jednym celu ;-) ) .
Wystawa jak wystawa ... PIERWSZA KLASA. Chyle czoło przed organizatorami. 23 drzewa ustawione na postumentach. W centrum piękny czerwono listny klon palmowy p. Pietraszko, kontrastujący wspaniale z białym piedestałem i soczystą zielenią trawy. Punktem przeciwwagi byłe wiekowa sosna ustawiona kilka metrów za nim w jednej linii. Dzieła członków PAB-u, pomimo kiepskiej pogody, przyszło oglądać mnóstwo ludzi.
Dodatkową atrakcją dla nich były pokazy formowania roślin, które cieszyły się nie małym zainteresowaniem, co było potwierdzone setkami pytań. Pokazy prowadzili Michał Malawski, Tomek Rolny, p. Piotr Modzelewski, Bolas i Tomek Sobczak. Tyle ze strony formalnej.
Na zapleczu jak zwykle kupa śmiechu, ale i cennych informacji. Bolas, odbierając co rusz kolejne gratulacje, robił razem z p. Włodkiem i Tomkiem Sobczakiem za mistrza ceremonii, występując w relacjach telewizyjnych. Momentem kulminacyjnym miało być, relacjonowane na żywo, odcięcie gałęzi jednego z formowanych w ten dzień drzew (sosna Tomka) przez p. Stanisława Szelca. Niestety razem z Patrykiem, mimo, że się odgrażaliśmy robieniem fotografii a nawet filmu aby uwiecznić ten moment, przeoczyliśmy wejście na antenę za sprawą Michała. Podczas gdy za naszymi plecami rozgrywała się scena grozy dla widzów, my cierpliwie czekaliśmy aż Michał zakończy formowanie swojego jałowca. Powtórzyć ujęcia nie chcieli ;-) . Około godziny 16 wystawę odwiedził Mariusz Komsta i nastało oświecenie...po raz pierwszy od rana wyszło słońce. Dziwny zbieg okoliczności, ale dla niektórych jego wizyta była również oświeceniem w dalszym prowadzeniu drzew, choć widać było niekiedy strach w oczach właścicieli.
Jak już napisałem masa śmiechu i jeszcze więcej cennych informacji. Wspaniała atmosfera skłania do niskiego ukłonu i podziękowań. Oby więcej TAKICH wystaw. Serdeczność z jaką się spotkałem wywołała u mnie żal z powodu cen biletów PKP, bo w takie miejsca chciałoby się częściej wracać.
Pozdrowienia dla Śląska z Łodzi.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-05-05, 00:46, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-02, 21:52   

C.D. 1
_________________
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-02, 21:53   

C.D. 2
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-05-03, 17:44   

musialo byc naprawde ciekawie w takim towarzystwie . szkoda ze na podkarpaciu nie ma takich wystaw , ani warsztatow , ale coz dobrze ze sa ludzie ktorzy tworza relacje i dziela sie nia z nami , chociaz troche mozemy dowiedziec sie co sie dzieje .
ps : bardzo podoba mi sie to drzewko , czy to bylo pierwsze jego formowanie ??
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-03, 17:49   

Tak, ten jałowiec był pierwszy raz formowany. Wcześniej rósł przez 5 lat w pojemniku.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-05-03, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-03, 22:44   

Jeśli moge dodać coś od siebie to powiem tylko, że było bardzo bardzo fajno. Sporo czasu obserwowałem sobie pokaz comunisa. Nie widziałem efektu końcowego, ale mniej więcej w połowie widać było że będą z niego "ludzie". Bardzo ciekawe pytania towarzyszyły temu formowaniu, np: "po co on jest taki obdarty", "co ten pan robi", "czy to jest choina"?? To świadczy o dużym zainteresowaniu i zaciekawieniu "publiczności" całą wystawa jak i pokazami. Jałowczyk wyszedł bardzo fajnie. Pogratulować.

PS: "Replay z wierzchołka poprosimy" =)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group