Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zraszanie ficusa -białe plamy.
Autor Wiadomość
xbeer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-05, 21:40   Zraszanie ficusa -białe plamy.

Mam pytanie, generalnie podlewam i zraszam mojego figowca woda z kranu ktora jest odstana i co do samej rosliny to niema problemu ale kiedy woda na listkach wysycha zostaje bialy osad ktory mozna tylko zdjąc poprzez zdrapanie go z lisci paznokciami. Chciał bym aby zraszanie nie pozostawialo takich plam moze ktos mi poradzic co zrobic z ta wodą? wiem ze najlepsza byla by deszczowka ale w kiedy jej niema dluzszy czas moze jakas chemie dolewac do wody aby ten osad nie powstawal? Bo te białe plamy to z pewnoscia jakas chemia z kranowy którą liscie nie tolerują.

Dzięki z góry za pomoc
Ostatnio zmieniony przez szef 2010-02-02, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-05, 22:13   

Zamień zraszanie na tacę z keramzytem. Zraszaj jak Ci się chce wtedy. Do tego wysoka temperatura dzięki szklarence i masz przyrosty taaaakie ;-) Biały osad to kamień. Nalej do dużego baniaka przegotowaną wodę-najlepiej w garnku a nie w czajniku, tym bardziej elektrycznym, do zraszania wykorzystuj odstaną wodę, ale napełniaj zraszacz przez wężyk-jak wino, żeby nie wzburzać wody w baniaku. Kombinuj ;-)
_________________
 
 
xbeer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 11:36   

A co to jest taca z karmazytem i szklarenka? pierwszy raz slyszę możesz mi powiedziec jak to zrobic?
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-07, 13:08   

taca z keramzytem - keramzyt kupisz w ogrodniczym sklepie , wysypujesz go na jakas tacke i zalewasz woda , na tym stawiasz donice . wazne jest to by dno donicy nie dotykalo lustra wody , wiec nie mozesz zalac woda calego keramzytu .
szklarenka - to jest to samo co zwykla szklarnia gdzie sie trzyma np pomidory tyle ze mniejsza . mozesz do tego wykorzystac roznego rodzaju tworzywa , wazny by byly przezroczyste . szczegolow szukaj na forum , bylo mnostwo tematow o keramzycie i szklarenkach
 
 
 
xbeer
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-07, 13:31   

a co daje ta taca z kermazytem?
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-06-07, 13:37   

podnosi wilgotnosc powietrza wokol drzewka , i jest przez caly czas na podobnym poziomie . zwykle zraszanie podnosi wilgotnosc ale tylko chwilowo , natomisat taca z keramzytem zapewnia wilgotnosc przez caly czas , trzeba tylko zadbac o to by w tacy przez caly czas byla woda
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group