Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2012-12-02, 21:47
20-22 VI 2008 - Wystawa w Palmiarni Łódzkiej
Autor Wiadomość
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-16, 20:39   20-22 VI 2008 - Wystawa w Palmiarni Łódzkiej

W dniach 20-22 Czerwca br. w Palmiarni Łódzkiej odbędzie się wystawa bonsai. Prezentowane będą rośliny osób z okręgu łódzkiego-wystawa całkowicie lokalna.
Ponadto w niedziele o godzinie 13 rozpocznie się pokaz formowania pre-bonsai, który poprowadzą (zapewne wspólnie ;-) ) p. Marek Gez i p. Darek Zając.
Również w niedziele odbędą się prelekcje dotyczące ogrodów japońskich oraz malarstwa japońskiego-kakemono.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam w imieniu łódzkiej społeczności bonsai.

Jeszcze info: Palmiarnia Łódzka czynna jest w godz. 10-18. Ceny biletów: normalny 5 PLN, ulgowy 2,5 PLN.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-06-16, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-16, 21:35   

mam pytanie czy w sobote jest sama wystawa???
czy będą warsztaty
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-16, 22:30   

Nie, warsztatów nie ma.
_________________
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-23, 01:43   

W dniach 20-22 czerwca 2008 roku w Palmiarni Łódzkiej miała miejsce regionalna wystawa bonsai, połączona z pokazami formowania drzew. Pokazy w sobotę i niedzielę prowadził Darek Zając i w obu dniach materiałem były sosny pozyskane z natury przez niego. Na wystawie zostało zaprezentowane 20 drzew, prac bonsaistów związanych regionem łódzkim. Cała wystawa została wkomponowana w szlaki spacerowe biegnące w Palmiarni, a drzewa dostępne były dla zwiedzających na wyciągnięcie ręki i każdy mógł z bliska podziwiać efekty wieloletnich prac i co nieco podpatrzeć.
Co do samych pokazów to z przyczyn niezależnych ode mnie mogę jedynie zaprezentować niedzielne zmagania. Jak już nadmieniłem materiałem była sosna pospolita pozyskana z natury 2 lata temu. Było to jej pierwsze formowanie i rzecz jasna nie wyjściowe. Ze względu na ograniczony czas (ograniczenie spowodowane cierpliwością widzów) do pracy przystąpiliśmy w tróję: Darek, p. Marek Gez i ja. Praca poszła sprawnie i po 2 godzinach sosna nabrała pierwszych kształtów. To dużo i mało uwzględniając wielkość rośliny i zabiegi wykonane plus oczywiście komentarz i odpowiedzi na pytania zwiedzających. Reszta prac została dokończona "na zapleczu" po zakończeniu pokazu i w gronie stałych bywalców takich imprez.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-06-23, 23:11, w całości zmieniany 19 razy  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-23, 08:51   

C.D.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-06-23, 14:48, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group