Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona drobnolistna - jak ukształtować?
Autor Wiadomość
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 08:30   Karmona drobnolistna - jak ukształtować?

Rozmyślając nad formą mojego drzewka doszedłem do dwóch rozwiązań. Najlepszym tak mi się bynajmniej wydaje będzie coś takiego jak widać na pierwszym zdjęciu (chodzi o główny zarys kształtu drzewka i jego formy przycięcia). Moja wizja wygląda następująca: pod koniec lutego, gdy będę przesadzał drzewko posadzę je nie tak jak jest w chwili obecnej tylko aby pień wychodził z ziemi pod delikatnym kątem w prawo, i następnie będą takie załamania pnia jak na rysunku... Konary będą umieszczone w miejscach które zaznaczyłem kółkami (oczywiście wymiary tych kółek obrazują mniej więcej jak będzie wyglądał układ liści,ale na pewno nie będą to takie kółka tylko bardziej owalne kształty) no i pociągnę wyżej linię pnia zgodnie z rysunkiem.

Co o tym myślicie??

P.S. Na rysunku nie jest ujęty kąt pod jakim będzie pień po przesadzeniu.
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-09, 09:30   

i co nikt się nie wypowie na temat mojej wizji?? :-|
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 10:29   

niech chociaż jedna osoba się wypowie czy taka forma jest ok... Bo nie chciałbym zniszczyc drzewka złym cięciem, gdyż może się okazac, że moja wizja idzie w złym kierunku, chciałbym tylko wiedziec czy kierunek mojego myślenia odnośnie tego, wstępnie już ukształtowanego drzewka jest słuszny... ;-) :-|
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 12:11   

Jak zrobisz tak jak przedstawiłeś, będzie to wyglądać o wiele lepiej niż na zdjęciu :) . Musisz przerzedzić koronę, bo troche tam za gęsto :) .
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-08-16, 12:20   

moim zdaniem jak zrobisz mniej wiecej tak jak na zdjeciu to proporcje miedzy gruboscia pnia a wysokoscia drzewka nie beda sie zgadzac , na twoim miejscu znacznie skrucil bym drzewko
 
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 13:40   

hmmm... ale wtedy w którym miejscu musiałbym skrócic drzewko?? zaraz za 2 załamaniem??

pawel18, nie wiem czy dobrze się przypatrzyłeś bo drzewko nie ma tak długiego przedłużenia pnia jak na dorysowanym szkicu, narysowałem do czego bym dążył z tym drzewkiem... jego wielkoś kończy się zaraz za trzecim konarem na szkicu... Szkic który jest na drzewku nie oddaje wielkości drzewka, ta korona która jest na szkicu będzie w przyszłości drzewko musiałoby jeszcze trochę przyrosnąc...
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 15:29   

Ja uważam, że jak będziesz do tego dążył to będzie dobrze.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-08-16, 16:01   

a moze cos takiego . rysownikiem to ja niejestem
 
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 21:06   

hmmm... a co jest co?? rozumiem że ten konar na dole na czerwono wywalic i zrobic te konary które są na zielono i ten na biało na dole?? a korona nie z tego mojego szkicu tylko ta ostatnia zielona??
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 21:30   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 23:25   

chyba zrobię jak radzisz wog, bo rozważałem też taką ewentualnośc, a cierpliwy też jestem :-) czytam bardzo dużo, trochę książek o Bonsai się już przewinęło przez moje ręce :-P powoli gromadzę wiedzę teoretyczną ;-)

a nad przycięciem zastanawiałem się dlatego iż ono rośnie we wszystkich kierunkach jak wida na zdjęciu hehe :lol: a czytałem że indoory można przycina cały rok niezależnie od pory roku...
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-08-17, 19:47   

Oczywiście bez pośpiechu.
Może taka linia pnia jak na niebiesko... :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-17, 23:53   

no dokładnie takie coś miałem na myśliogrodnik, i z załamań zewnętrznych wychądzą konary tworzące trójkąt równoboczny, zobacze co z tym robi na wiosnę jak przesadzę i ustawię pień w odpowiedni sposób bo nie ulega wątpliwości, że krzak nie ma teraz równowagi i są za ostre załamania dwa pierwsze a jak posadze pod kątem w prawo to na pewno drzewko złapie lepszy optyczny środek ciężkości.

Tak więc z jakimikolwiek zabiegami czekam do wiosny, teraz tylko usunę ten dolny konar bo zdecydowanie go tam nie powinno by ;-)

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję to walcie śmiało chętnie poczytam i może coś lepszego się zastosuje... :-D :jupi:
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-09-27, 10:23   

Co do przyszłego kształtu korony to nie za bardzo ten trójkąt równoboczny. Moim zdaniem u liściaków w górnej części korona powinna być bardziej zaokrąglona :)
Ale to już odleglejszy temat.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group