Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka:Larix- Modrzew - "Strzałka"
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-24, 22:55   Historia drzewka:Larix- Modrzew - "Strzałka"

To jest historia mojego modrzewia o imieniu "strzałka " . Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
http://www.przyjacielebon...p?p=33773#33773
Przeglądałem dziś forum , i w temacie historie stwierdziłem z dużym zdziwieniem , ze nie mogę znaleźć tematu o mojej strzałce , okazało sie że przegapiłem wklejenie jednego z moich pierwszych drzewek , być może dlatego że w tymże czasie miałem z nim spore problemy , ale od początku .
Drzewko pozyskałem z natury w latach 98-99 , nie pamiętam juz dokładnie który to był rok , ale mniejsza z tym , wówczas wydawało mi się rośliną "FUL WYPAS " :-P moje przekonania okazały się kompletną klapą na wystawie w Książu , gdzie go ze sobą zabrałem wraz z "Trójeczką " i Beniaminem . Oczywiście nie załuję absolutnie tej decyzji , bowiem po obszernym omówieniu dalszych posunięć i przeróbek co do dalszego formowania drzewka uznałem że muszę dać mu się rozwijać na maksa , po czym przystąpiłem do drutowania i zmiany formy , by z bałwanka powstała strzałka , niestety zagubiłem się w obliczeniach , albo poddałem się rutynie i po jesiennym drutowaniu , wiosną przystąpiłem do przesadzania modrego w drutach , co spowodowało częściowe obumarcie rośliny , dziś myślę że uratowała go jedynie doskonała kondycja z poprzedniego sezonu , padła główna część korony i kilka pomniejszych gałązek , to była wiosna 2006 . Na szczęście nie poddałem się i przystąpiłem do odbudowy drzewka , dziś myślę że jak to mówia : "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło " :-P :-) ;-) zresztą oceńcie sami , oczywiście korona jest jeszcze stosunkowo młoda , bo ma zaledwie 2 lata , ale myślę że za kilka sezonów doskonale skomponuje się z całością
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2008-09-17, 23:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-25, 14:17   

dodaję następne fotki , wczoraj chcąc je dodać , zapomniałem że nie są zmniejszone :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2009-06-12, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group