Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze - Larix - Modrzew - "Strzałka"
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-25, 14:25   Komentarze - Larix - Modrzew - "Strzałka"

Tutaj dyskutujemy na temat historii Modrzew- "Strzałka", którą możesz zobaczyć w
wątku
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=4949

Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
==========================================================
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2008-09-17, 23:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 14:39   

Modrzew jest piękny, szalenie mi sie podoba - zresztą jak reszta Twoich drzewek, są świetnie dopracowane!!! Chciałbym kiedyś robic takie Bonsai jak Ty ;-)

Pozdro :brawo:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-25, 14:47   

Nic trudnego , troszkę wiedzy , nieco zdolności manualnych , kilka spotkań (wystaw , lub warsztatów) no i czasu poświęconego roślinie i będą piękne drzewka . w tej sztuce jest tak , że to tylko kwestia czasu , lecz możesz to osiągnąć szybciej , lub wolniej , a niektórym nie starcza niestety życia :roll: :-P :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 16:27   

heh no tak ;-) jak będą jakieś warsztaty na pomorzu to ja na 100% się na nie wybiorę :-) tylko aby były bo coś nic narazie nie słychac :-(
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-25, 22:48   

nie słychać , bo brak jest chętnych , ludzie często się o to dopytują , niestety w ostatniej chwili okazuje się że temu nie pasuje termin , tamten ma coś innego zaplanowane , a inny się umówi i nawet nie napisze że jednak nie pojawi się na warsztatach , w konsekwencji zjawiają się 2-3 osoby , a organizator jest wówczas w plecy z kasą , lub przynajmniej zawala swój cenny czas , który mógł by przeznaczyć dla rodziny , czy też na konkretne formowanie :roll: :-P :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-26, 16:54   

Drzewko ma troche niedociągnięć i błędów, takich jak np. gałęzie na tej samej wysokości po obu stronach pnia, czy też wędki. Jest to yamadori dlatyego te błędy na początku trzeba akceptować a przy modrzewiach efekt da sie uzyskać szybko. Nie mniej jednak pracy jest jeszcze sporo.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-26, 17:08   

Ja mam tylko jedno pytanie odnośnie tych wędek. Czemu uważasz, że to błąd. Naprawdę nie rozumiem o co z tym chodzi. Kto tak powiedział, że to błąd. Podaj mi osobę, źródło na którym się opierasz, bo jak dotąd to powielana jest ta informacja na forach, a żadnych konkretów. Który z cenionych bonsaistów wypowiedział te słowa, wyraził pogląd, na jakiej podstawie. Konkrety a nie błąd, bo błąd. Zadziwiające, że my europejczycy staramy się być bardziej japońscy od Japończyków i tworzymy jakieś nowe reguły. A może Jacek preferuje panjing a nie bonsai. Odłóżcie wreszcie te książki i odejdźcie od monitorów i zacznijcie łazić po lasach, polach a nie powielać schematy i szablony żeby być na maksa poprawni. To nie w tym rzecz żeby kręcić drzewa według ścisłych schematów. Uprzejmie proszę o odpowiedź na moje pytanie, bo jest to intrygująca żeby nie powiedzieć irytująca kwestia. Z góry dzięki.
_________________
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-26, 19:13   

cudo., a w jakiej jest cenie??
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-26, 22:57   

Jacku a gdzie można szukac informacji o organizowanych warsztatach na pomorzu jak coś?? Tutaj na forum się ukazują?? Bo kurcze chętnie bym na jakieś pojechał, bo sama literatura nie wystarcza :-P
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-08-27, 19:10   

szczerze to ja myslalem ze tu sie rozmawia o konkretnym drzewku a nie o tym gdzie i kiedy beda warsztaty . Jacku jestes moderatorem , wiec powinienes pilnowac porzadku chocby w swoich tematach . sory ze tak mowie , ale chyba sie ze mna zgodzisz , bo z tego co wiem to tak byl ustalony regulamin , i tak bylo ostrzegane przez moderatorow ze posty nie na temat beda usuwane
 
 
 
Sopel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 19:33   

sory, pierwszy raz napisałem gdziekolwiek nie na temat, więcej się to nie powtórzy... można usunąc posty
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2008-08-28, 09:06   

Ronin popieram może za 200 lat akurat będą takie standardy.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-02, 22:35   

No no :roll: kilka dni bez kompa i przy pierwszym temacie takie zamieszanie i tyle pytań :-P . Panie Marku , czy Przemku , albo inaczej , Panie Tanuki błędy na materiale z natury zawsze będą widoczne , no może nie zupełnie bowiem podczas prawidłowego prowadzenia przez kilkadziesiąt lat można je ukryć , lub całkowicie zlikwidować , lecz to drzewko jest u mnie zaledwie 1 dziesięciolecie , a staram się wydobyć z niego to co według mnie u niego jest najlepsze , zapewne popełniam jeszcze wiele błędów i jestem tego świadom , tak piętnowane wędki są ty skutkiem niedociągnięć technicznych i moich braków z lat poprzednich (w chwili obecnej zupełnie inaczej podszedł bym do formowania pierwszych konarów ) a gałęzie wyrastające na jednym poziomie są skutkiem ich ilości na materiale , usunięcie którejkolwiek z nich powodowało by zniszczenie całej koncepcji formy i zachwianie równowagi drzewka . Ponadto od dawna jestem świadom tego iż przy obecnych warunkach materiałowych w kraju jestem w stanie tworzyć jedynie drzewka poprawne (w większym lub mniejszym stopniu) dlatego całe wysiłki kładę na rozbudowę bazy materiałowej na przyszłe lata , choć i to z równie miernym rezultatem , nie da się w kilka lat nadrobić czasu jaki włożyły całe pokolenia Japończyków w wytworzenie takowej bazy , czy też wywalać kilkunastu tysiaków na dobry materiał z Alp Austriackich , póki co mamy co mamy i cieszmy się tym :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-03, 00:37   

Ani Marku ani Przemku niestety a skoro nie wiadomo to lepiej nie zgadywać? Ja nie neguje tego, że drzewko jest złe bo sam napisałem wyżej "jest to yamadori i błędy trzeba akceptować na początku drogi ". Podoba mi się Twoje podejście "nie wszystko od razu" i przyznanie sie "że kiedyś miałeś taką wizje i teraz prostujesz te niedociągnięcia". Drzewko jakie jest każdy widzi i może ocenić, jednym sie spodoba innym nie.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-03, 01:06   

Cytat:
Ani Marku ani Przemku niestety a skoro nie wiadomo to lepiej nie zgadywać?


Wystarczyłoby się przedstawić i nie zgrywać cichociemnego. Mniejsza już z tymi względami kulturalnymi. Dziękuję za odpowiedź na pytanie kimkolwiek jesteś.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group