Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: armin
2012-12-02, 22:08
Warsztaty w Palmiarni Łódzkiej 30 XI 2008
Autor Wiadomość
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-20, 11:21   Warsztaty w Palmiarni Łódzkiej 30 XI 2008

Dnia 30 Listopada 2008 roku odbędą się warsztaty bonsai w Palmiarni Łódzkiej, na które zapraszam w imieniu Darka Zająca oraz wszystkich członków Bonsai Grupy. Rozpoczęcie warsztatów o godzinie 12.00. Warsztaty są, jak zwykle bezpłatne.
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-11-20, 12:31   

material trezba bedzie przywiezc ze soba czy bedzie mozna na miejscy kupic ?? druty i narzedzia rowniez swoje ??
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-20, 12:33   

Materiał swój. Narzędzia i druty można będzie kupić, bądź jak to bywa na warsztatach pożyczyć (narzędzia , drut niekoniecznie ;-) , choć nie mówię nie.)
_________________
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-11-20, 12:46   

aha dzieki wielkie za info , wybiera sie ktos moze z podkarpacia ??
 
 
 
mad_dad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-20, 14:49   

Będą to moje pierwsze warsztaty:) Poradźcie jaki gatunek wybrać? Jałowiec czy może coś innego?
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-20, 14:53   

Jałowiec będzie dobry, byle duży by,ł żeby było co robić.
_________________
 
 
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-20, 15:23   

pawel18 napisał/a:
aha dzieki wielkie za info , wybiera sie ktos moze z podkarpacia ??


Będziesz jechać, bierzesz jakiś swój materiał?
_________________
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-11-20, 15:31   

nie wiem jeszcze , to sie okaze jezeli bedzie ktos jechal z podkarpacia to moze pojade a ty jedziesz ??
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-20, 16:54   

Widzę, że dyskusja się rozkręca i miałbym prośbę o deklarację kto się wybiera, z racji tego, że nie wiem na co się szykować, ok?
_________________
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-11-20, 18:00   

ja bede :mrgreen: ps. Pawel niema sprawy nazedzia drut moge pozyczyc jakos sie dogadamy . zawsze sobie pomagamy na warsztatach ja Ci dam to TY mi dasz to :beer: Maciek bedzies co bral ze soba
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2008-11-20, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-20, 18:43   

Nie wiem w jakim sensie pytasz :-D Roślina, może irga, bo tylko ona mi została z roślin, które nadają się już do jakiegoś tam robienia, ale to raczej tylko dla towarzystwa niż z jakimś wyższym zamiarem. Z resztą wiesz jak wygląda moja praca na warsztatach, ja do swojej rośliny podchodzę pod ich koniec. Na iglakach nie pracuję więc odpadają. A czy będę brał coś w odcieniach czerwieni niż zieleni to niestety nie. Raz, że wyszło a dwa, że większość przybędzie autami... Z resztą zobaczymy jeszcze odnośnie tych roślin. Na pewno, jak zwykle wezmę aparat ;-) to możesz być pewien, tym bardziej, że może przybędą goście więc należałoby to upamiętnić. Za to na wiosnę będę miał coś do roboty, ale chyba będę musiał wynająć widlaka :-D
_________________
 
 
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-20, 19:01   

pawel18 napisał/a:
nie wiem jeszcze , to sie okaze jezeli bedzie ktos jechal z podkarpacia to moze pojade a ty jedziesz ??


Ja będę w Łodzi pojutrze.. co do 30 wszystko zależy od $$$ (koniec miesiąca :cry: ).
Nie mam też materiału :niepewny:

Maćku do kiedy należałoby się zdeklarować?
_________________
Ostatnio zmieniony przez darkeuphoria 2008-11-20, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mad_dad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-20, 19:03   

Mniej więcej jakiej wysokości ma być ten jałowiec? widziałem w szkółce jałowce chińskie około metra wysokości. Będzie dobry?
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-11-20, 19:21   

nawet moze byc 3 metrowy byle mia galezie na swoim miejscu i jakies predyspozycje mial na bonsai . jak kupowalem cisa to mial 2,5 metra teraz ma jakies 90 cm . to tak troszke z niego spadlo
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-20, 19:27   

Podejrzewam Elu, że pytanie było skierowane do mnie więc odpowiem: deklaracje powiedzmy do 27-28. Z tym, że informuję, że warsztaty w Palmiarni mają nieco inny charakter niż te w Warszawie czy Wrocławiu ze względu na ich nieodpłatność. Jest to tylko i wyłącznie dobra wola Darka, który niejako nadzoruje te spotkania, załatwia lokal i dzieli się z nami swoją wiedzą. O reszcie towarzystwa nie wspomnę, a które też już prezentuje dobry poziom swoich prac, a co najważniejsze wiedzy. Chodzi mi głównie o kwestie wyżywieniowe oraz czas warsztatów. Średnio trwają one 3-4 godziny, ale niekiedy i dłużej. Wszystko zależy od ilości uczestników. Bywały warsztaty i po 5-6 godzin, nie mówiąc już o spotkaniach u Darka liczących nawet 11. Dlatego zależy mi na deklaracji, żeby wiedzieć na co się szykować i uzgodnić to z Darkiem i resztą stałych bywalców. Zakres prac natomiast jest taki sam cięcia, gięcia, frezowania, opalania. Wszystko czego sobie zażyczycie.
Co do tego jałowca: chodziło mi nie o wysokość a o masywność rośliny. Nie musi on być wielkich rozmiarów, ważne żeby było z czego robić. Będą to Twoje pierwsze warsztaty więc zakup drzewo, które Ci się najzwyczajniej w świecie spodoba i będziesz miał na nie jakąś wizję. Przed zakupem polecam zorientowanie się co z czym się je i na co patrzeć podczas selekcji materiału.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group