Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostałem Świerka Białego -a jest zima. Co dalej?
Autor Wiadomość
brutal_power
Gość
Wysłany: 2006-07-30, 00:18   Dostałem Świerka Białego -a jest zima. Co dalej?

( Wątek z 26.12.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

szukalem troche po necie na temat tego drzewka.wiem ze powinno byc na dworze bo jest iglaste a na doniczce jest napisane roslina pokojowa i ogrodowa.co zrobic.zapakowac owinac doniczke i na balkon?? czy trzymac na oknie?? i jeszcze jedna rzecz narazie nie mam ksiazki i wiem bardzo malo na temat tej rosliny.nie wiem jak podlewac co ile i jak nawozic,kiedy ciac,kiedy przesadzac itp. bo inaczej sie pielegnuje je na bonsai a inaczej kiedy rosnie w ogrodzie a w necie pelno opisow roslin ogrodowych.prosze o rade z gory dziekuje
pozdro

Pierwotna nazwa tematu ze starego forum jest jako OPIS TEMATU - ponieważ jako TEMAT zabrakło miejsca
 
 
Bolas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-30, 00:19   

Na szczesscie jeszcze nasza zima sie nie rozkrecila (przynajmniej nie we wszystkich regionach) wiec smialo mozesz wystartowac z nim w słoneczny dzien na balkon. Zabezpiecz tylko donice przed mrozem.
 
 
brutal_power
Gość
Wysłany: 2006-07-30, 00:20   

spoko zapakuje ladnie w karton i trociny i niech do wiosny zimuje, tak jak tu na stronce:

http://free4web.pl/3/2,73...id=64F23F685C95 A4741D5EEE7263AE0BA4

pozdro
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-30, 00:20   

Jeśłi masz możliwość to wstaw go juz teraz w chłodniejsze pomieszczenie (piwnica, strych, itp). Im łagodniej "doprowadzisz" go na dwór tym lepiej (chodzi o to aby maksymalnie zabezpieczyć się przed szokiem temperaturowym, jaki może zdarzyc się przy nagłej dużej zmianie temperatury).
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-30, 00:21   

No wszystko by się zgadzało poza tym że na tej stronce troszkę niżej szef wyjaśnia czemu karton i trociny nie są najleprzym rozwiązaniem!!!
Osobiście zaproponowałbym styropian. A, przypadkiem żadnej folii!!!
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-30, 00:22   

karton tez jest dobry - ale musi stać pod daszkiem , albo na balkonie - który jest zabezpieczony - mi np na balkon czasem tez pada snieg - ale pudełka stoją przy scianie - i jakoś jest git

co do tych wiórek , trocin - trzeba je kontrolować i tez nie zalewać - bo po długim czasie jak są mokre to zaczynają pleśnieć i śmierdzieć

styropian trudniej znaleść (chyba ze budowy albo ktoś duze telewizory kupuje) - a pudła w kazdym sklepie

co do świerka - to trzeba go na balkon wystawić jak najwczesniej
podlewać - raczej sie ograniczaj z podlewaniem - po pierwsze dlatego ze iglaki mniej piją wody nż lisciaste i zadziej piją

i po drugie w ujemne temperatury sie nie podlewa - tylko w dodatnie - i nie na noc!
a nawozenie - o tym blizej wiosny - narazie zbyteczne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group