Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co trzeba kupić, aby zacząć przygodę z bonsai?
Autor Wiadomość
ziutek2
Gość
Wysłany: 2006-07-30, 13:11   Co trzeba kupić, aby zacząć przygodę z bonsai?

( Wątek z 29.05.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Cze.Jeśli podejmie się decyzje o hodowaniu BONSAI, to trzeba kupić doniczke, nożyce, sekatory itp, ale to jest wydatek jednorazowy.
Jak byście mogli to napiście co trzeba kupować co jakiś czas np. nawóz
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-30, 13:12   

witaj

najpewniejszą rzeczą jaką musisz stosować dla uprawy drzewka jest woda -no i za nią płacisz cały czas :mrgreen:
ja już jakis czas bawie sie w te sprawy -i jak narazie dochowałem sie tylko jednego sekatorka (do grubszych gałązek) -bo nożyczkami sie za bardzo nie da -szpetne rany zostają

reszte małych gałazek ,listków obcinam nożyczkami ,nożykiem ,lub rękoma (najlepsze rozwiązanie przy iglakach)

przyda Ci sie jakiś spryskiwacz (ja jakiś czas miałem spryskiwacz po płynie do mycia okień -oczywiście wygotowany i wyparzony kilkukrotnie) -no a teraz zainwestowałem w ciut droższy -solidniejszy(ale na tamte tez tak bardzo nie narzekałem)

do podlewania dobra jest konewka z wydłużoną szyjką (aby mieć lepsze dojście do roślinki -bez poruszania i nieumyślnego ułamania gałązek drzewka) -wystarczy butelka (oby nie za duza (myśle ze 1 litr -0,5 litra wystarczy) duża butelka i pełna jest gorsza do wyczucia (ile sie poleje i czy nie poleci nam z tego powodu ręka )

powinieneś jeszcze napisac jakie to drzewko

-abyśmy wiedzieli (co ile można je przesadzać ,jaką mieszanke glebową najbardziej lubi(płaska donica to wyzwanie -dla ustalenia jak najlepszych składników glebowych (chemicznych i fizycznych)) -no i co ile trzeba je drutować (ostatnio mam problem ze znalezieniem drutu -może macie jakieś sklepy w których jest on łatwo dostepny?)

na jakis czas-w zaleznosci czy to stare ,młode ,lisciaste,iglaste drzewko kupuje sie doniczke

reszta to gleba -ale nie znamy nazwy twojego drzewka

no i tyle powinno starczyć -chyba ze coś jeszcze ważnego pominołem?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-30, 13:13   

Nooo...

Jedna rzecz pominąłeś White. Jak się złapie bakcyla , to zaczyna się co jakiś czas pragnąć nowego okazu , nie mówiąc już o tym że jak się jest początkującym , to się ma porażki , i te porażki też zastępuje się "nową miłoscią" :lol:
 
 
Dolin 
Początkujący!Pomoc mile widziana:)

Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Lubań
Wysłany: 2007-01-25, 19:29   

A to moje akcesoria.Łączna wartość 12zł.:)
_________________
Dolin...
 
 
ra_decki
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-05, 23:29   

a czy te akcesoria za taka cene to chociaz dobre sa ?? i gdzie je znalezc ?? ;]
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 08:24   

dobre pytanie . sam sie przymierzam zeby wkońcu sobie jakies narzędzia kpioc . wiekszosc znajdziesz w necie spokojnie jak wpiszesz w gogle to bedzie pare stron ktora sprzedaje takie akcesoria. Zdaje mi sie ze odwiedzajać jakis fachowy sklep zajmujący sie tą tematyka to cos tam napewno te oferuja , a i nie zapominajmy ze na wystawach lub warsztatach czasami cos mozna kupic :D jak ktos wie cos o jakości produktow to tez chetnie posłucham :D z tego co słyszalem :P to narzędzia japonskie sa dozo lepsza ale sam niemoge tego powiedziec
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 08:34   

Ludzie, chwila zastanowienia; nikt nie mówił, że te akcesoria Dolina to są rzeczy do bonsai. To po prostu komplecik do cięcia drutu, dla mechanika czy innego technika. Do kupienia w marketach i sklepach "wszystko za 4 zł". Do drutu niezłe, ostre, ale super efektów w cięciu gałęzi nie oczekujcie.
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 09:02   

ja mowie o japonskich narzedziah typowych do bonsai dostepnych ogolnie w sklepach internetowych
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-06, 09:49   

Miałem okazję popracować firmowymi narzędziami MASAKUNI , nie ma porównania niesamowity komfort pracy , a jakie cięcia :-D , niemal nieodczuwalne , ale to marzenie , jedne nożyczki to koszt ok. 400zł :cry:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Kitka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 10:22   

A ja mam normalne nożyce do przycinania krzewów czy takie mogą być? ;-)
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 12:09   

Nożyce do przycinania krzewów nie są zbyt precyzyjne. Bonsai są małe, więc poszarpane rany czy gałązki zmiażdżone na końcach podczas cięcia będą widaczne. Narzędzia "zastępcze" powinny być przede wszystkim bardzo ostre, powinny ciąć od pierwszego razu. Ale i tak przy cięciu gałęzi nic nie zastąpi prawdziwych cęgów...
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 18:31   

Najważniejsze aby ostrza były z dwóch stron wtedy nie będzie efektu miażdzenia gałązek jak np. przy użyciu sekatora. Ja używam chińskich bo są w przystępnej cenie i nie narzekam.
A cęgów bonsai do drutu nie zastąpi się żadnymi innymi cążkami, nawet takimi za 500pln.
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-06, 20:43   

a wogole narzedzia makasumi sa dostepne w sprzedazy tak zeby w polsce dostac je ??

MOD: MASAKUNI ! :]
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-03-07, 00:37   

Chyba tylko na zamówienie. Uwierz, nie chcesz znac cen :) Za komplet fajne auto kupisz.
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-07, 07:36   

haha :D no bardzo wpradopodobnie z tego co wiem mały zestawik :P wielkościowo zestaw do paznokci :P nawet podobne :P haha kosztuje 4.800 euro. Ta cena moze przeraza :D albo moze wkoncu czas zbierac złotowki do skarbonki :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group