Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co trzeba kupić, aby zacząć przygodę z bonsai?
Autor Wiadomość
Nitager
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 11:12   

Narzędzia, prezentowane przez Dolina, dla początkującego, a nawet srednio zaawansowanego bonsaisty starczą w zupełności. Znacznie wazniejsze sa wiedza, doświadczenie i pewna ręka - narzędzia to sprawa drugorzędna. Braku wiedzy najlepsze narzędzia nie skompensują - natomiast wiedza i umiejętności potrafią doskonale skompensowac niedostatek narzędzi.

Ja używam podobnego zestawu. Dochodzą do tego jeszcze nożyki modelarskie i kilka prętów o róznej srednicy, pomocne w drutowaniu delikatnych, zielonych gałązek. Do tego plastykowa konewka, kilka spryskiwaczy, w tym dwa od płynu do mycia szyb, i nakłuwacz-spulchniacz, wykonany z korka i kawałka starego drutu od dziergania szalików - wszystko.
Aha - jeszcze obcinarka do paznokci - też się przydaje.

Z tym jest jak z winem - są ludzie, którzy próbując wina, potrafią bezbłędnie podać region, rocznik i jak ma na imię najmłodsza córka własciciela plantacji. Ale ja nie potrafię, więc piję tanie wina - drogich i tak nie potrafiłbym docenić.
Mistrzowi bonsai z pewnością tanie narzędzia nie wystarczą, podobnie, jak mistrzowi olimpijskiemu zwykłe, chińskie trampki - ale mnie, dlaczego nie! Do mistrza droga daleka...
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 13:38   

i w tej kwesti sie zgadzam. teżuważam ze wcale nie narzędzia tworza drzewa . to tylko i wyłacznie wiedza oraz zdolności tego , ktory je tworzy. ale tez uwazam ze gdy zdobywamy wiedze , czemu nie mozemy stopniowo zdobywac narzedzi ktore sa i bedąnam potrzebne . raz na pol roku mozna cos kupic :] :-)

Ps:Nitager genialne porównanie z chińskimi trampkami :spoko: :spoko: :spoko: :beer:
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 23:21   

http://www.allegro.pl/ite...iej_ostree.html - one sa dobre ?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-08-28, 10:20   

Przecież to zwykły sekator.
Kształt rany po cięciu nie będzie miał nic wspólnego z tymi jaki zostawiają kleszcze skośne, kuliste, skośno-kuliste.
To po prostu taki hłyt materkindowy... :lol: :lol: :lol: bo ludzie się rzucają na wszystko co ma w nazwie bonsai...
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 10:27   

Dobrze , ze nie kupiłam :P
A jakie nożyce/ inne obcinaki polecacie ? Tylko prosze, nie wstawiajcie tutaj linków do kleszzy za 135 zł bo na takie mnie nie stać...Myślalam by podjechać do nstudia bonsai( studiobonsai.pl ) i tam kupić nożyce średnie, lecz nie wiem czy sie oplaca.
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 10:29   

A to : http://www.allegro.pl/ite...iol_bonsai.html na czym polega ? Opłaca sie kupować :P ?

I czy ta :
http://www.allegro.pl/ite...najtaniej_.html pasta jest dobra ?

Ma to :http://studiobonsai.pl/produkt/84/Miote%C5%82ka+kokosowa+ma%C5%82a.html ktoś ?
Ostatnio zmieniony przez Arya 2007-08-28, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-08-28, 10:32   

W Studio Bonsai są także narzędzia chińskie, które wychodzą dużo taniej od japońskich a myślę, że na początek wystarczą. Są gorzej wykonane (jak wszystko Made In China) ale tną całkiem dobrze.
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 10:36   

Anarhis napisał/a:
W Studio Bonsai są także narzędzia chińskie, które wychodzą dużo taniej od japońskich a myślę, że na początek wystarczą. Są gorzej wykonane (jak wszystko Made In China) ale tną całkiem dobrze.

Właśnie chcialabym sobie cos na początek kupić, a póki co nie jestem przy kasie i wolałabym cos tańszego więc zamierzam wziąć te nożyce : http://studiobonsai.pl/pr...+du%C5%BCe.html .
Aha i czy na rany pasta wystarczy czy coś jeszcze by bło potrzebne ? Jka z tymi wyginaczami ? Sa pomocne ?
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-08-28, 11:22   

Co do nożyc to niewiem czy te niebędą dla Ciebie za duże, tymbardziej, że jesteś kobitką. Myślę, że łatwiej byłoby Ci pracować tymi średnimi a nie dużymi.
Wyginacze - przydają się szczególnie do wyginania grubszych gałęzi i pni (mniejsze ryzyko połamania drzewka.) Ale nie są niezbędne.
I w najbliższym czasie polecałbym jeszcze obcęgi kulisto - wypukłe. Przydają się do cięcia grubszych gałęzi. Jest to już troche większy wydatek niż nożyczki ale jeśli planujesz zajmować się bonsai dłużej to i tak się przydadzą.
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-28, 11:35   

Anarhis napisał/a:
tymbardziej, że jesteś kobitką

..Czy to ma znaczenie ? :shock: :lol: Ale dobra , kupie te średnie, tymbardziej, ze takiej wielkiej róznicy nie ma.

Anarhis napisał/a:
w najbliższym czasie polecałbym jeszcze obcęgi kulisto - wypukłe. Przydają się do cięcia grubszych gałęzi

Hmm popatrze na allegro i w studiu, mam nadzieje, że znajde jakieś w przystepnej cenie.

Aha a cyz takie :
http://studiobonsai.pl/pr...82%C4%99zi.html moga być , czy raczej nie ?
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-08-28, 12:02   

Wyginacze używa się bardzo rzadko więc szkoda kasy.
Ta pasta jest najlepsza.
Co do narzędzi to chińskich nie polecam, bo kosztują około 1/3-1/2 ceny japońskich, a na dłuższą metę spisują się dużo gorzej, a widzę, że chcesz się tym zają na poważnie. Lepiej wolniej kompletować zestaw narzędzi, ale żeby był to dobry zestaw wytrzymałych narzędzi japońskich.
Arya możesz mi podać gg :?:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-08-28, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-08-28, 12:14   

Kobitki mają mniejsze i delikatniejsze dłonie i jest im ciężej posługiwać się większymi narzędziami. Wydaje mi się, że mniesza dłoń - mniejsze nożyczki - tak jest wygodniej.
Ale ze mnie szowinista ;-)
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
Ostatnio zmieniony przez Anarhis 2007-08-28, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-08-28, 12:16   

Ale większe narzędzie jest "mocniejsze" i przez to tnie lepiej więc z drugiej strony tak może być łatwiejsze cięcie...
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-08-28, 12:32   

Dlatego osobiście lubie kupować "na żywo" a nie wysyłkowo, bo wtedy moge np nożyczki chwycić i zobaczyć czy mi pasują. I jeśli ktoś ma możliwość to polecam właśnie taki rodzaj zakupów.
Ogrodniku - masz troche racji - większe nożyczki - większa dźwignia - łatwiejsze cięcie i można ciąć grubsze gałązki ale wydaje mi się, że mając za duże nożyce jak na swoją dłoń to niewygodnie się je trzyma i cięcia mogą niebyć zbyt precycyjne. Ja na szczęście mam dosyć duże dłonie więc niemam takich problemów.
Arya - Twój wybór - jeśli nieprzeszkadza Ci, że są troche duże to możesz zakupić właśnie te duże. Ja nie mówie, że musisz kupić średnie tylko chciałem podpowiedzieć co moim skromnym zdaniem wydawało się lepsze. Teraz masz dwie strony medalu i możesz wybierać co Ci bardziej pasuje. To samo tyczy się produkty chińskie czy japońskie. Pozdrawiam
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
Zaboraki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 16:11   

znalazlem tego typu nożyce na allegro moze ktos je skomentowac?? http://www.allegro.pl/ite..._do_bonsai.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group