Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai z Pólczyńskiej
Autor Wiadomość
bazyl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 13:41   Bonsai z Pólczyńskiej

Witam
W środę w tym tygodniu byłem służbowo w Warszawie. Po raz pierwszy odwiedziłem sklep przy ul. Połczyńskiej. Byłem przygotowany na wydanie ciężko zarobionych złociszów na zakup przynajmniej jednego drzewka. Ostatecznie nic nie kupiłem. Powód ogólnie drogo i drzewka, które nie wywołały mojego entuzjazmu. Dużo pieprzowców i fikusów retusa. Kilka karmonek. Powiem tak, rosliny według mnie od tego samego dostawcy co spotykamy w marketach (doniczki również takie same), a ceny o 50% w górę. Pieprzowce o wysokości 15-25 cm (drzewko) 105 zł. , a roślinki rachityczna. W porównaniu do tej z kieleckiej kwiaciarni która prezentowałem na zdjeciach za 150 zł. to nie ma porównania. Karmonki szkraby po 76 zł. Jedno trzeba przyznać rośliny zadbane, właściwie podlane , te większe przesadzone do właściwej ziemi. Są narzedzia, akadama, druty itp. Szkoda że wybór drzewek skromny a ceny wysokie. Byłem przygotowany zapłacić 200 zł. za porządna roslinę (indoor) - takich niestety nie dostrzegłem.

Pozdrawiam Paweł Kusinsky
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 15:11   

bo to za nazwę sklepu trzeba tam zapłacić. śmiech na sali kiedyś tam byłem stał tam wiąz drobnolistny całkiem fajny taki 25cm kosztował 98zł a za tydzień kupiłem prawię taki sam w markecie za 16 zeta
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-02-28, 17:26   

:lol: a takie kiedyś pozytywne opinie o nim słyszałem :lol: a chociaż narzędzia japońskie mają :?:
 
 
 
bazyl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 18:46   

Tak jak pisałem narzędzia były, ale były wyeksponowane na ścianie w głębi sklepu. Na podłodze stały jeszcze nie rozpakowane drzewka pieprzowca, co skutecznie uniemożliwiało mi dojście do tej części sklepu. Starsza pani (jesli ja mając 50lat uważam ja za starsza to coś w tym musi być), która była za ladą, srogo na mnie zerkała, uważając zapewne że zbyt długo i wnikliwie przygladam sie ceną porównując je do roslinnego asortymentu. Nie wiem do końca co ta pani do mnie czuła ale z wielkim trudem i nieukrywaną niechęcią odpowiadała na moje pytania. W porównaniu do sklepu w Radomiu w którym kupiłem wiąza za 67,- zł. (kawał ładnego drzewa), miłej i sympatycznej obsługi to Warszawka z Połczyńską jest przedmiesciem Radomia.
Proszę Was o namiar na jakiś przyzwoity punkt z bonsai w Krakowie do którego zaglądam raz w miesiacu służbowo.
Pozdrawiam Paweł.
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 19:04   

http://bonsai.kamcio.com/sklepy.php
 
 
bazyl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 19:31   

Był ktoś z Was w Krakowie na Pistowskiej :?: :?: :?: Co tam dają i za ile :?: :?: :?:
Szczególnie interesuje mnie tam wybór indoor-ów :roll:

Prośbę kieruje szczególnie do mieszkańców Krakowa. Kielce pozdrawiają Kraków.
Jestem za przeniesieniem stolicy do Krakowa :lol: :lol:

Pozdrawiam Paweł Kusinsky.
Ostatnio zmieniony przez bazyl 2009-02-28, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aguka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 23:12   

Hmm drzewka maja zadbane ale cena jest równie "zadbana". Nie znam się jeszcze dobrze na drzewkach ale wydaje mi się, że można wybrać ładny materiał. Tylko sądząc po cenach innych produktów np drutów, ziemi można to samo kupić o wiele taniej.
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-01, 10:12   

Nie wiem czy drzewek jest "mało" - ale napewno są w róznych cenach i zaczynają sie od 30 zł w zależności od chęci zakupu do umiejętności i wymogów. Drzewka faktycznie są droższe niż w marketach - ale jak zauważyłeś nie chorują, nie zdychają po przywiezieniu do domu. Są zadbane, przycinane i przeformowywane (zwłaszcza te większe).

Trafiłeś w moment kiedy nie było właściciela i dlatego jesteś zawiedziony, że zwiedziłeś tylko sklepik na początku ogrodów. Albo może zapomniałeś spytać "czy to wszystko co mamy ? "
Drzewka mają różne ceny i są też ustalane na podstawie wieku, wielkości indywidualnie. A potargować zawsze można i nie uważam, że sie nie da.

Żeby nie być gołosłownym
 
 
FalkoniM 

Dołączył: 07 Lis 2006
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2009-03-01, 12:20   

Bazyl !! W Ibuki w Janowicach wybór jest duży jakieś kilkadziesiąt drzewek,ale chyba wszystkie outdory.Są świetne klony.Niestety za 200 to niewiele kupisz,ale powinieneś tam zaglądnąć,może coś nowego mają.W tym roku jeszcze nie byłem,.......aaa sądzę że to najlepiej zaopatrzony sklep na poludniu polski.O Krakowie zapomnij!!!!
Pozdrawiam!
_________________
WIESŁAW
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-03-02, 07:16   

Tanuki ale pojechali po całości, a za 200 to se możesz kupić doniczkę porządną. Z roślinami jest troszkę inaczej niż z cegłami te w marketach stoją tygodniami lub miesiącami w zamknięciu wodę mają jak sobie ktoś o tym przypomni, potem się trafia klient i kupuje, potem na forum jezu opadają liście, wyłażą robaki i tp. i td. potwierdza to nasze forum. nikt na forum jeszcze nie miał problemu z roślinami zakupionymi w porządnym sklepie a marketowce niestety
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
bazyl
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 11:18   

Tanuki napisał/a:
Drzewka faktycznie są droższe niż w marketach - ale jak zauważyłeś nie chorują, nie zdychają po przywiezieniu do domu. Są zadbane, przycinane i przeformowywane

Na Połczyńską przyjechałem z zamiarem zykupu roslin indoor (tylko takie mnie interesowały)
To o czym piszesz, ja również stwierdziłem w swojej wypowiedzi i to jest fakt. Ale tak po prawdzie, wzrost ceny o 100% - 200% za to, że roślina stoi w widnym miejscu jest właściwie podlana i ewentualnie przesadzona do prawidłowego podłoża to jest lekka przesada. Według mnie te drzewka na Połczyńskiej to ten sam sort co w marketach (doniczki też dziwnie znajome z OBI, Kastoramy itd). Jeszcze raz podkreślę moją opinię na temat relacji cena - asortyment drzewek indoor: drogo i bez rewelacji.
Tanuki napisał/a:
Trafiłeś w moment kiedy nie było właściciela i dlatego jesteś zawiedziony, że zwiedziłeś tylko sklepik na początku ogrodów. Albo może zapomniałeś spytać "czy to wszystko co mamy ? "

Rzeczywiście nie spytałem "Czy macie Państwo w ofercie jakieś inne indoor-y" skoro pani sprzedawczyni z nieukrywaną niechęcia zerkała na mnie jak na intruza i z trudem odpowiadała na pytania. Powiem tak - no to miałem nie fart, ale na spotkania się tym razem z właścicielem wcale sie nie kwapię.
Pytam również uczestników forum o inne sklepy godne polecenia min. w Krakowie . Co ciekawe otrzymałem informację prywatną od jednego z użytkowników forum PB. Koleś ma wiedzę i doświadczenie. Nie pozostawił mi złudzeń co do kilku "sklepów" oraz wskazał mi godnych polecenia sprzedawców. Okazuje sie, że są i tacy. (ciekawe czemu nie napisał tych informacji w bieżącym topic-u :?: )
Pozostaje mi czekać na wakacyjny wyjazd do Wrocławia do p. Pietraszko, a na razie będę co tydzień odwiedzał kieleckie markety i czekał na nową dostawę. Jak będzie coś godnego uwagi to kupuje. Korzyść z tego jest następująca: niskie ceny i przyjemność z pracy przy bonsai. Własnoręcznie zadbam o drzewko w zakresie wymiany podłoża i doniczki oraz jego kształtowania.
Z rozmysłem i bez pospiechu. Nie dam się "strzyc".

Pozdrawiam Paweł Kusinsky.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 19:22   

jeśli chodzi o kraków... nie wiem jak teraz ale we wrześniu nie bylo zbyt wielkiego wyboru a trafilem akurat wtedy kiedy przekladali drzewka na stanowiska zimowe. bylo kilka ciekawych okazów ale ceny dość zaporowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group