Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki to rodzaj Ficusa i jak go ufromować?
Autor Wiadomość
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 19:26   Jaki to rodzaj Ficusa i jak go ufromować?

Mam prośbę wielką, bo czytam i czytam i nie wiem czy ten Ficus to retusa czy benjamin?

I jeszcze jednak prośba codziennie patrzę na niego i nie wiem jak go przyciąć-tzn mam pewien pomysł ale moim zdaniem nie jest to konkretny styl bonsai. Myślę aby zastosować zmodyfikowany styl Negri, ale raczej nie pochylony pień tylko koronę drzewa. Poniżej zdjęcia i mój pomysł, brdzo proszę Was o pomoc, i propozycje bo naprawdę w tym wypadku nie mam pomysłu-mam nadzieję, że nie powiecie, że trudno z niego coś w ogóle zrobić.

ps. na doniczkę nie patrzcie-narazie przejściowa, ale za kilka dni będzie już w bonsajowej doniczce:)
Ostatnio zmieniony przez Dorisday81 2009-05-05, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 19:28   

To ficus retusa marchewa. Moim zdaniem to nie jest bonsai. Można uznać że to ciekawa roślina ale nie bonsai.
Ostatnio zmieniony przez secio 2009-05-05, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 19:33   

Dzięki secio:) Też uważam, że jest ciekawy tym bardziej, że jak widzisz jego bulwiasty pień przypomina przyrodzenie:) czyli jeżeli uważasz, że to nie Bonsai, to w ogole go nie przycinać tylko zostawić tak jak wygląda i jedynie wyrównywać konar?

I kolejne pytanie: Czy ficus marchewa-to od marchewki:)?
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 19:50   

Ja bym go tak zostawił. W sumie ładnie wygląda. Wiesz doniczkę możesz zmienić na taką bonsai ale nie za płytką. Sam miałem kupować taką roślinę była na przecenie w OBI XD.
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 19:59   

Dzięki, dzięki:) Ja go kupilam przez przypadek w IKEA-tam jest ich bardz dużo. Przesadzę go do doniczki tak jak mówisz nie do płytkiej.

Poza tym ,,niby: bonsai mam jeszcze Wiąza, małego ficusa i carmone. Zaraz wkleję zdjęcia i do carmony i tego drugiego ficusa będę miała kolejne pytania-jezeli chodzi o formowanie.

Jakie Ty masz drzewka?
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 20:01   

2 Wiązy i Ligustr chiński i przymierzam się do formowania ficus beńjamin. Ile dałaś za tego ficusa marchewe?
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 20:17   

Poniżej wstawiłam fotki, na pewno powiesz mi jaki jest to rodzaj ficusa:) I co byś z nim zrobił-tzn gdzie przyciął?

I taką samą prośbę mam w stosunku do Carmony-czy zostawić koronę okrągła?

Jeżeli chodzi o Marchewe to wiesz, nie chcę skłamać ale zapłaciłam nie więcej niż 25 zł. Mama powiedziała, że może nawet mniej-bardziej Ona pamięta.
Jak nie ma u Ciebie w pobliżu IKEA mogę Ci kupić i wysłać jak chcesz.Bo widziałam ze jest ich sporo.

Masz Lingustra-extra!!!-ładnie się hoduje, wiem, że jest to gatunek dobrze przyswajalny w domu.
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 20:23   

Spoko mam blisko różne sklepy i szkółki :-D .Ficus raczej beńjamin :-D . Ja bym go nie przycinał bo fajnie wygląda. Jak by rósł w górę przycinaj końcówki. Carmona też fajnie wygląda nie musisz jej przycinać :-D

Widze że masz plamy na ficusie. Spryskuj przegotowaną wodą, albo przecieraj bo troche brudny XD.

Jeśli kupowałaś doniczki napisz gdzie kupie takiie marmurowe fajne do bonsai.
Ostatnio zmieniony przez secio 2009-05-05, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 20:42   

Tak, masz rację woda kranowa robi swoje i dlatego widać plamki na Ficusie:) Obiecuję, że się zmienię i od teraz będzie mi się chcieć odstawiać na spryskiwanie wodę przegotowaną:p

Powiedz, Ty kupujesz swoje drzewka czy sam pozyskujesz materiał?

Nie wiem czy mogę tutaj na forum napisać gdzie kupuję doniczki, dlatego napiszę na ten temat do Ciebie na priv:)
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 20:49   

Zapomniałem napisać że robię lasek z ligustrów i mam cytrynę. Ficusa mam swojego od sadzonki i lasek z ligustrów. Cytrynę co najlepsze od ziarenka :) 2 Wiązy i ligustra mam kupione.
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 20:56   

Wow, no to masz naprawdę kolekcję niesamowitą i ta cytrynka z nasionka to naprawde sukces więc chylę czoła:) I fajnie, że tworzysz lasek:) z ligustrów, ja uwielbiam Wiązy i niestety mam tylko jednego. Czy wiązy kupiłeś z jakiegoś sprawdzonego źródła?

Miałabym prośbę, żebyś wszedl na drugin mój post w dziale ,,Przesadzanie"temat Mandarynka-porady, bo właśnie dzisiaj przywieziono mi sadzonkę mandarynki-a jak Ty masz cytrynkę to jesteś znawcą maksymalnym- a ja o cytrusach nie wiem nic:)
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 21:06   

A jeśli chodzi o te wiązy to jednego w biedronce na przecenie, to była taka spontaniczna decyzja :-D . A drugiego w castoramie. W castoramie kupiłem również ligustra chińskiego jest silny i ogólnie fajny. W castoramie nie mają aż tak złych drzewek. Ale niestety niema w castoramie małych doniczek do bonsai albo nawet podstawek:(.
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 21:10   

No to kup doniczki w tym miejscu o którym pisałam na Twoim priv-naprawdę warto:) Ja ficusa tego małego i carmonę kupiłam w Lidlu:)hahaha i są nie zapeszając piękne i zdrowe oby tak dalej, więc po prostu trzeba mieć nosa do zakupu i szczęście i nie można mówić, ze w Biedronek, Lidla itp drzewka są kiepskie-ja narazie nie narzekam:)
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-05-05, 21:17   

Mam nadzieje że przesadziłaś tą carmonę. Bo w takich sklepach za dobrej ziemi nie dają. Polecam właśnie castorame do zakupu drzewek. Byłem raz w obi i też trafiła mi się przecena lecz nie miałem kasy i nie kupiłem :lol: . Ale w nie długim czasie jadę do sklepów zobaczyć właśnie na różne drzewka może coś kupie :-P .
 
 
 
Dorisday81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-05, 21:21   

Przesadziłam, przesadziłam, w tym roku wszystkie drzewka od razu do samej Akadamy:) I nie zapeszając przyjęły się ekstra-już 2 tyg od przesadzenia:) ja niestety do Castoramy mam kawał drogi od mojego osiedla więc jedynie mogę liczyć na moją siostrę, że mnie zawiezie-ale z nią to ciężko :P A drogie sa drzewka w Castoramie?:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group