Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona i wiąz
Autor Wiadomość
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-07, 18:14   Karmona i wiąz

Witam.
Chce z wiązu i z karmony pozyskać sadzonki z nowych pędów ale co dalej po obcięciu?
wsadzić w ziemie i przykryć reklamówka? :D
Jaka ziemia?
 
 
wolf88
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-08, 22:49   

ja też właśnie robię sadzonki karmony ze swojego drzewka. Kupiłem dziś w obi ukorzeniacz. Proszek w cenie niecałe 9zł. były trzy rodzaje do zdrewniałych pędów, zielonych i pół-zdrewniałych. Wybrałem opcje pośrednią mam nadzieję, że dobrą. Ciekaw jestem jaka będzie skuteczność bo niestety karmona po włożeniu pędów do ziemi bez ukorzeniacza, że tak powiem brzydko "nie puszczała".
Ukorzeniacz- zresztą na forum też sporo już o tym pisze to podstawa i i mini szklarnia ja zrobiłem z butelki :) najłatwiej i najtaniej. Reklamówka może być niewygodna zwłaszcza jeśli osiądzie na niej para. W butelce porobiłem dziurki tak, że para pojawia się z reguły wieczorem i trzyma do rana po czym znika.
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-08, 23:35   

No ukorzeniacz podstawa ale wydaje mi sie ze lepszy był by do zielonych pędów... słyszałem że nie powinno być właśnie dziurek ;p tylko raz dziennie wietrzyć ok 15 min ;p
 
 
wolf88
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-08, 23:47   

ja słyszałem, że nie powinna być ta mini-szklarnia cały czas zaparowana. Więc może rób po swojemu zobaczymy kto będzie miał lepsze efekty :)
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-09, 07:17   

no ja dopiero gdzieś za miesiąc będę robił jak sie drzewka za klimatyzują ;p
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-06-09, 07:42   

Trzeba wietrzyć nie dziurkować.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-09, 09:04   

Chyba dobrze mówiłem ;] a do jakiej zmieni najlepiej sadzonki?
 
 
pycha
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-10, 12:34   

Ja swojego wiaza rozmnorzyłam uciełam dwie sadzonki zielone i jedna zdrewniała włozyłam do ziemi bez ukorzeniacza i przykryłam reklamowka. Dwie sadzonki zielone padły , a trzecia zdrewniała sadzonka przyjeła sie i listka puszcza. Teraz pytanie jak długo ma byc pod folia?? I kiedy ja do doniczki przesadzic??
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-10, 18:22   

na razie w większej niech siedzi... na pewno jak robiłaś to w tym roku to zostaw przesadzanie na przyszły... a z reklamówka to myślę ze musisz patrzeć na stan sadzonki. w jakiej kondycji jest ;p tak ja myślę ale rób jak chcesz nie jestem specem jeszcze :D
 
 
KondzioR 

Dołączył: 23 Lis 2011
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-03-16, 15:02   

witam, mam pytanko, czy sadzonke nalezy podlewac codziennie?
mia miec stale mokro czy tylko wilgotno?
 
 
banan627 

Dołączył: 07 Cze 2010
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-03-16, 20:11   

Codziennie raczej nie, zwłaszcza jak dasz reklamówkę. Podlej jak trochę przeschnie z wierzchu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group