Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
AKADEMIA KICZU czyli jak wypacza się ideę BONSAI
Autor Wiadomość
Wolf26
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-08-09, 21:41   AKADEMIA KICZU czyli jak wypacza się ideę BONSAI

DO ŚWIEŻO UPIECZONYCH MIŁOŚNIKOW BONSAI: warto ten wątek przejrzeć i wyciągnąć wnioski, zanim wydacie na coś pieniądze. GORĄCO POLECAM :-) .


Skupiamy się w tym wątku na następujących sprawach:
1. alarmujemy o tych, którzy próbują wciskać nam żywe rośłiny, twierdząc że to bonsai, choć te nie mają z bonsai nic wspólnego
2. wytykamy tych którzy sprzedają coś, co nazywają bonsai, A NIE DOPISUJĄ, że to jego "podróbka" czyli, że drzewko jest sztuczne. Niedoświadczony kupujący może tego nie rozpoznać.
3. piętnujmy sprzedających tzw. "nasiona bonsai", "startery bonsai", twierdzących że bonsai to gatunek i wszystkich innych siejących podobną dezinformację


Sztuczne drzewka bonsai - nie piszemy o nich jeśli sprzedawca wyraźnie to zaznacza.

Posty z nieaktualnymi linkami staram się usuwać, aby nie było tutaj chaosu i 1000-a postów (Skala problemu jest duża :] ).
Jeśli potraficie zrobić screen'a ekranowego, zapisać go w pliku .jpg, a następnie dołączyć do postu, to zachęcam do tego. Takich postów nie usuwam bo się nie dezaktualizują.


Proszę przestrzegać wypisanych wyżej reguł wątku !!
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-08-09, 22:06   

Zwróćcie uwagę na nowe metody "cwaniactwa" sprzedawców ZWYKŁYCH nasion:

Irga pozioma. 3 nasiona bonsai, cena 1 PLN

Tytul aukcji wyraźnie wskazuje, że chodzi o "nasiona bonsai". Ktoś niecierpliwy wejdzie patrzac na tytuł i cenę i kupi od razu. Warto czytać jednak co jest napisane w dodatkowym tekśćie. "Doskonale nadaje sie na formowanie z niej różnych kształtów oraz do sztuki bonsai". Mamy więc z jednej strony "uczciwość" sprzedającego, a z drugiej - typowy chwyt marketingowy, wykorzystujacy "nadinterpretację" klienta, który chce uwierzyć, że to na prawdę "nasiona bonsai".

Jeśli ktoś tu jest nowy i nie za bardzo wie o czym my tu gadamy to koniecznie niech zajrzy do wątku:
"Nasiona Bonsai"
 
 
Gohans
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-11-10, 17:43   Piękne bonsai na allegro!!!

Przedstawiam wam zdjecie aukcji na ktora dzisiaj trafilem... jestem naprawde w szoku :-o
Ja je licytuje :-) do poczatkujacych : Czyz to nie jest piekne drzewko? Jak to zobaczylem myslalem ze sie przewroce ze smiechu :lol:

Jak sie troche osob wypowie temat moze poleciec do smietnika ;-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 17:55   

Bez komętarza !! :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-11-10, 20:03   

Widziałem to już wcześniej , także się uśmiałem , gość nie ma zielonego pojęcia o drutowaniu, a już o samej formie nie wspomnę , no cóż , ale gość się choć troszkę stara :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-12-12, 20:08   

Te same zdjęcia różnych gatunków to jeszcze pikuś :mrgreen:
NAjlepsze jest to że w 99% przypadków sprzedawany egzemplarz ni w ząb ma się do tego co te zdjęci aprezentują. :]

czasami jak się czyta wykazy nasion bonsai (czyli największego oszustwa w historii bonsai), to można się poryczeć ze śmiechu, nad pomysłowością "fachowców":

pinus pinusii - drzewko iglaste ( :hyhy: - no to dopiero odkrycie)
prunelia cordatae - pseudowiśnia wschodnia ( :wstyd: - to chyba jakaś chińska czereśnia )
taxus bacatta - cis bałtycki ( ROTFL - mógł od razu napisać że chodzi o nasiona alg, lub brunatnic )

itd...

;-)
 
 
Bunny 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-07, 02:16   donsai Styl Kengai (styl kaskadowy) (numer 595713776)

drzewko bonsai od 2 lat prowadzone Styl Kengai (styl kaskadowy)i drutowane, drzewko to tuja ozdobna z żywotników, dla uzyskania lepszego rezultatu hodowlanego i rozwojowego drzewka była przezimowana widać to na zdjęciu ---zbrązowienie liści -gałązek, wielkość to 21cm do najwyższej gałęzi razem z korzeniami a bez 14 cm. gałąź ,,kaskadowa,, długość ok 15 ck !! !!! uwaga drzewko jest niezdrutowane, zdjąłem drut gdyż teraz trzeba ponownie je przydrutować minęło pół roku !! ! proszę się zastanowić czy chcemy je kupić zanim zaczniemi liytacje gdyż jest to dość trudny styl prowadzenia dzrzewka
_________________
Pozdrawiam
Bartek Syczewski
 
 
Bunny 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-07, 23:51   

Wybaczcie, że opis tylko ale nie miałem jak screena zrobić. ale aukcja jest jeszze w toku xD
_________________
Pozdrawiam
Bartek Syczewski
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-05-08, 09:41   

Widziałem gdzieś na forum drzewka robione na tym samym tle. Nie mogę teraz znaleźć. A przydałoby się dowiedzieć, który z "miłośników" bonsai wciska kit. Detektywi do pracy.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-05-08, 09:43   

armin gdzieś jest. Szukajmy.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Danuta Jagoda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-10, 14:38   

a co powiecie na to?
http://futureblog.pl/wp-c...1/victor_04.jpg
lub
http://www.luckyplants.co...icus-bonsai.JPG
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-05-10, 14:53   

Zdjęcie nr 1 bomba :)
Ale na zdjęciu nr 2 drugi od prawej wygląda jak siedzący kurczak :) ))))
 
 
 
Danuta Jagoda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-10, 16:38   

mnie się kojarzy z siedzącym "po turecku" człowiekiem :) za to ten na środku z jakimś ptakiem wodnym o długich nogach - tyle że bez głowy :)
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-05-31, 19:03   

"Piękny bonsai z jałowca pospolitego"
http://allegro.pl/item648...ospolitego.html

jesli aukcja sie zakonczy oto screen:
 
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-05-31, 19:23   

Szkoda ze na zdjęciu nie widać tego jałowca pospolitego.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group