Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ligustr CHIŃSKI
Autor Wiadomość
elacola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-09, 15:46   Ligustr CHIŃSKI

Witam! Bardzo proszę o pomoc.Kupiłam kilka dni temu drzewko Ligustr chiński, i nie wiem w jakie miesiące się te drzewka przycina i czy powinnam go przesadzić z tej ziemi( sklepowej) czy zostawić ?Bardzo proszę o pomoc :help:
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-10-09, 16:50   

http://www.przyjacielebonsai.pl/hodowla.htm
 
 
 
nóżka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-09, 20:03   

Poczekaj najpierw żeby drzewko się zaklimatyzowało. Mogą mu opaść liście za jakiś czas. Czy drzewko było kupowane w jakimś supermarkecie np. (makro, biedronka itd.), dlatego się pytam, bo chodzi mi o tą ziemie. Jeżeli drzewko jest z supermarketu dobrze by było żeby je przesadzić, ale poczekaj z tym do wiosny. Jeżeli Ci pomogłem wybierz pod moim postem przycisk "pomógł".
 
 
elacola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-09, 21:51   

Tak drzewko kupiłam w castoramie.Nie wiem jeszcze czy po jakimś miesiącu zaklimatyzowaniu się drzewka, mogę podcinać mu nowo wypuszczone pędy?Dziękuję za pomoc :-)
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-10-10, 05:24   

nóżka napisał/a:
Jeżeli Ci pomogłem wybierz pod moim postem przycisk "pomógł".
_________________
czlowieku nie przesadzasz ?? !! ta opcje wymyslili nie po to by nakazywac innym zeby klikneli na napis "pomogl" , to jest normalne wymuszenie . to dana osoba ma zdecydowac czy jej pomgles czy nie , a ty masz jej w tym nie pomagac . gdzie sa moderatorzy , no to juz lekkie przegiecie .
elacola napisał/a:
Nie wiem jeszcze czy po jakimś miesiącu zaklimatyzowaniu się drzewka, mogę podcinać mu nowo wypuszczone pędy?
po miesiacu czasu drzewko z pewnoscia sie juz zaaklimatyzowalo , zle ciecie teraz nowych przyrostow jest nie potrzebne . lepiej poczekaj z tym do wiosny , wraz z przesadzaniem rosliny przytnij niepotrzebne odrosty . przycinajac teraz rosline spowodojesz jej przyrost w czasie spoczynku czyli w zimie , a miedzywiezla beda tak rozciagniete ze i tak trzeba bedzie obciac galazki . moim skromnym zdaniem nie ma co meczyc rosliny niepotrzebnym wysilkiem . idzie zima a w zimie rosliny przechodza tzw okres spoczynku , wiec daj roslinie odpoczac przez te pore roku .
 
 
 
brzoza002
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-10, 10:49   

Zorientuj się czy to na pewno ligustr wczoraj byłem w casto i wszystkie drzewka nazywają się sagaretia, a w tym był ligustr, sagaretia i wiąz
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-10-10, 16:39   

najlepiej zrobisz jak wstawisz fotke
 
 
 
elacola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-10, 21:45   

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi na moje pytania.Jutro zrobię zdjęcia to zobaczycie co to za drzewko :-D
 
 
elacola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-10, 22:15   

to są zdjęcia mojego drzewka

Zdjęcia Bonsai 007.jpg
Plik ściągnięto 5387 raz(y) 114,65 KB

Zdjęcia Bonsai 008.jpg
Plik ściągnięto 5387 raz(y) 113,5 KB

Zdjęcia Bonsai 012.jpg
Plik ściągnięto 3616 raz(y) 117,65 KB

 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-10, 22:27   

Tak to ligustr chiński.
 
 
 
elacola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-10, 22:52   

Dziękuję. A czy nie wymaga przesadzenia do większej doniczki? Bo wydaje mi się, że korzenie wystają za bardzo
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-10, 22:57   

No możesz go przesadzić.
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-10-11, 03:13   

zalezy jakie przesadzanie masz na mysli jezeli chcesz wyciagnac cala bryle korzeniowa i przelozenie jej do wiekszego pojemnika z dosypaniem ziemi w brakujace luki to tak , jezeli jednak chces przyciac korzenie i wymienic podloze to bedziesz musiala poczekac do wiosny .
 
 
 
elacola
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-11, 09:44   

Tak chodzi mi tylko o przełożenie tego drzewka do większej doniczki , ale proszę doradź mi czy jest to na prawdę konieczne , na zdjęciach widać czy korzenie mocno wystają z doniczki i od spodu przez otwór odpływowy wychodzi kilka białych korzeni.Jest to moje pierwsze drzewko i chciała bym żeby było mu u mnie doberze :->
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2009-10-11, 16:45   

takim przesadzanie nie zaszkodzisz drzewku wiec nie masz sie czym obawiac
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group