Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam mały problem!!
Autor Wiadomość
Ewka86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 12:36   Mam mały problem!!

Witam!
Ostatnio dostałam na urodziny drzewko bonsai nie wiem jaki to gatunek.
Zanużam go do miseczki na 15-20 minut co 2 dni, oraz zraszam listki 2-3 razy dziennie ponieważ jest dosyc cieplo w pokoju. Od pewnego czasu zauwazyłam ze listki od spodu robią sie suche i spadają tak mysle ze to moze sa stare liscie. Drzewko tez od góry puszcze nowe listki. Proszę napiszcie co to moze być. Postaram sie załaczyc zdjęcia zeby bylo wiadomo o co chodzi.

P1050135.jpg
Plik ściągnięto 4455 raz(y) 65,99 KB

P1050142.jpg
Plik ściągnięto 4454 raz(y) 85,44 KB

Ostatnio zmieniony przez Ewka86 2009-12-06, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brzoza002
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 16:37   

Na moje sagaretia. Liście mogą opadać z powodu aklimatyzacji. Jednak ja bym jej tak często nie nie wstawiał do miski z wodą, wystarczy raz na kilka podlań normalnych. Podlewaj jak przeschnie wierzchnia warstwa podłoża i w ogóle poczytaj o sagaretii.
Ostatnio zmieniony przez brzoza002 2009-12-06, 16:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
smyko8 
8

Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Sie 2009
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2009-12-06, 16:39   

na moje tez sageretia. Przez aklimatyzacje spadają liście albo ma zamało światła ja mam też sageretie i podlewam ją raz na 1-2 dni a też grzeją kaloryfery w domu wiec uważaj z podlewaniem
Ostatnio zmieniony przez smyko8 2009-12-07, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewka86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-07, 08:49   

Ja ja podlewam co 2 dni ale za to duzo ja zraszam woda zeby miała wilgotne powietrze. Jak wcześniej pisałam wstawiam do miseczki na 15 minut. Troche dziwne bo puszcza na gorze nowe listki a pod spodem robia sie suche i spadaja. Mam nadzieję ze wszystko nie opadnie.?? Jak myslicie podlewanie przez zanuzenie raz na tydzien wystarczy dla drzewka???
Ostatnio zmieniony przez Ewka86 2009-12-07, 09:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ratkes
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-08, 10:18   

wg mnie ma za malo swiatla. Postaw ja na parapecie czy gdzies blisko okna
 
 
Ewka86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 13:11   

Boje sie ze jak postawie ja na parapecie to bardziej zmarnieje przez grzanie grzejników. z kazdym dniem coraz wiecej traci lisci. Błagam was pomozcie !! !!
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-12-10, 14:37   

skoro boisz ze grzania grzejników to postaw drzewko na tacy z keramzytem..
 
 
 
ratkes
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 20:17   

u mnie stoją 2 drzewka na parapecie nad grzejnikiem i szczerze mogę powiedzieć że im to służy
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-12-10, 22:49   

Światło, światło i jeszcze raz światło. W zimie przy hodowli indoor będzie go zawsze za mało, więc inne miejsce niż parapet nie wchodzi w gre (no chyba że sztuczne doświetlanie, ale to inny temat). Jeśli obawiasz się o grzejniki, zadbaj o wilgotność zraszaniem i tackami z wodą. Odpowiednie podlewanie (z tego co widze, bryła korzeniowa jest taka a nie inna, więc nalepiej podlewać przez zanużenie) i będzie :spoko:
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
Ewka86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 10:08   

Ok zrobie tak jak mówicie. Postawie na parapecie i bede obserwowała co sie bedzie działo.
Dziekuje wam za odpowiedzi !!

Jeszcze mam 2 pytanka:
A podlewanie raz w tygodniu przez zanużenie wystarczy?? bo oprocz tego duzo zraszam liscie i ziemie.
Jesli drzewko bedzie na parapecie i otworze okno to nie dostanie szoku zmiany powietrza??
sory ze tak pytam ale bardzo bym chciała te drzewko utrzymac :)
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-12-11, 13:41   

Staraj się unikać przeciągów i podmuchów zimnego powietrza, na pewno nie wystawiaj drzewka zaraz przy otwartym oknie. Co do podlewania to sama musisz wyczuć, kiedy drzewko potrzebuje wody, obserwuj uważnie, sprawdzaj, jak zobaczysz, że ma sucho -podlewaj ;-)
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
gope
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 20:52   

Parapet okienny to jedyne dopuszczalne miejsce dla rośliny trzymanej we wnętrzu, oczywiście jeśli nie posiada się oranżerii. Nie "w pobliżu okna", nie "przy oknie", jedynie na parapecie! Kaloryfer jeśli pod oknem przykręcić nieco- temperatura 16-18 stopni jest ok, wyjdzie również na zdrowie domownikom. Maksimum światła i nie za gorąco, podlewanie ograniczone do minimum, to jest podstawa dla zdrowia rośliny podczas zimy we wnętrzu.
 
 
Ewka86
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 13:23   

z tego co napisaliscie wnioskuje ze chyba nie moge trzymac na parapecie jesli mozna nazwac to parapetem, bo u mnie parapet to ma nie całe 10 cm i drzewko jest przy samym oknie a oprocz tego czesto daje okno na "mikro uchył". o tej porze roku jest mega zimne powietrze.

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi o to mi dokładnie chodziło pozdrawiam
 
 
gope
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-12, 19:35   

:lol: Proponuję skupić się podczas czytania. Teraz prościej: NA PARAPECIE! Jak najbliżej szyby okna!

To jedyne miejsce dla twojej roślinki.
 
 
treecool
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-13, 16:50   

Liście są takie najprawdopodobniej z dwóch powodów: po pierwsze aklimatyzacja (drzewko powinno w nowym miejscu być przez pewien czas zacienione i troszkę mniej podlewane), po drugie za dużo wody na moje oko. Wystarczy podlewać jak ziemia troszkę przeschnie, i zraszać raz dziennie.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group