Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przycinanie gałązek wiąza drobnolistnego
Autor Wiadomość
__Alien__ 
Arkadiusz Krawczyk


Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 30 Kwi 2007
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-12-15, 00:08   Przycinanie gałązek wiąza drobnolistnego

Witam wszystkich, mam parę pytań odnośnie mojego drzewka, a więc po kolei tak wygląda sytuacja. Drzewko kupiłem jakiś miesiąc temu w markecie, było lekko przesuszone, więc zaczęło gubić liście. W połączeniu z aklimatyzacją sprawiło to, że zostało mu ich niewiele. Po około dwóch tygodniach się zaaklimatyzowało i zaczęło wypuszczać nowe pędy. I teraz pytanie: czy w tej chwili mogę te za długie pędy przycinać? Czy zostawić je, by rosły do wiosny i wtedy przyciąć? Drzewko będzie zimowało u mnie na parapecie, gdyż podejrzewam, ze wystawienie je w takim stanie na mróz by mu zaszkodziło, gdyż dopiero się odradza. Jakie jest Wasze zdanie? Co powinienem zrobić? Lekko przyciąć nowe pędy, czy o tej porze roku lepiej tego nie robić? Załączam zdjęcia, jak drzewko w obecnej chwili wygląda. Z góry dziękuję za pomoc :)


 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-12-15, 11:45   

Tak wystawienie go na zewnątrz w tej chwili na pewno odpada, bedziesz musiał zimować go w pomieszczeniu. Przycinanie natomiast też lepiej odłożyć do wiosny. Przycięcie pobudza do wzrostu, a pędy w okresie zimowym, kiedy nie ma za wiele światła są mają często długię międzywęźla i większe liście. Lepiej teraz je zostawić w spokoju, a na wiosne pozbyć się nie pasujących gałązek.
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
__Alien__ 
Arkadiusz Krawczyk


Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 30 Kwi 2007
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-12-15, 16:23   

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group