Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ziemia z castoramy
Autor Wiadomość
marcos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 00:36   Ziemia z castoramy

Po przeszukaniu forum i nie znalezieniu info o podłożu do bonsai z Castoramy postanowiłem dowiedzieć się czy miał ktoś z Was do czynienia z ww.
Oglądałem niedawno w Casto worek z ziemią, pH 5,8, mieszanina wydawałoby się normalna: ziemia, torf i bodajże dwie grubości żwirku (skład "o ile mnie pamięć nie myli" ;) )
Zastanawiałem się nad kupnem, ale postanowiłem zasięgnąć porady bardziej doświadczonych w temacie. Skład wydaje się podobny do ziemi z "Przyjacielskiego" sklepu.

I jeszcze jedno pytanko, takie bardziej z tematu ekonomii :) Ile waży 1 litr mieszanki? :) Dokładnie chodzi mi o przesyłkę pocztową..
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-02-25, 06:33   

Nie wiemy do jakiego drzewka chcesz użyć tej mieszanki.
Co do drugiego pytania to właśnie zależy od składu, najprościej dużo torfu lżejsza, więcej piasku cięższa.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
marcos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 09:24   

Planowałem pod ficusa retuse i pod wiąza drobnolistnego.

Co do Wagi mieszanki chodziło mi dokładnie o mieszankę ze sklepu Przyjaciół, jeżeli ktoś zamawiał to możliwe że wie ile waży.
 
 
Slax
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-25, 13:54   

Co do ziemi do bonsai z Castoramy to osobiście mam złe doświadczenia. Zastosowałwm ją swojego czasu właśnie do ficusa , w moim przypadku nie zdała egzaminu. Myślę że najlepiej i taniej samemu zrobić mieszankę odpowiednią do wymagań danego gatunku.
Pozdrawiam .
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-02-25, 19:38   

W zasadzie nie wiadomo co się kupuje. Co prawda producent podaje skład, ale nie podaje ile procent czego stanowi mieszankę.

Każda roślina ma inne wymagania glebowe, każdy gatunek drzewa w zasadzie może stać się bonsai. Wynika z tego że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna "ziemia dla bonsai"

Mieszanki, nawet w obrębie jednego gatunku mogą się znacznie od siebie różnić. Z uwagi na wielkość, wiek drzewka, warunki w jakich przebywa czy chociażby naszą wizję najbliższych zmian (silny lub słabszy-wolniejszy przyrost).
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
marcos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-26, 00:13   

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Po zastanowieniu mieszankę zrobię sam. Tyle przepisów na forum, że spokojnie nawet jako początkujący dam radę :) Ziemia, torf i 3 frakcje żwirku, wszystkiego po 1 części. Z tego co wyczytałem i ficus i wiąz mogą mieć to samo.

Z racji podjęcia decyzji o zakupie poszczególnych komponentów mieszanki pytania o wagę mieszanki ze sklepiku nie ponawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group