Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebarwienia liści sadzonek
Autor Wiadomość
KRZYCHOO 

Dołączył: 11 Lut 2010
Skąd: leszno
Wysłany: 2010-03-05, 13:02   Przebarwienia liści sadzonek

Witam. Ok 2 tygodni temu uciąłem ładną gałązkę już zdrewniałą od fikusa benjamina miniaturki i jedną nie zdrewniałą. Posadziłem je w doniczkach z ukorzeniaczem i stoiją w ciepłym pomieszczeniu na parapecie przy oknie, pod którym nie ma kaloryferów. Jest światło, podlewam tak, żeby była wilgotna ziemia i nie przesuszona. Od kilku dni zauważyłem, że pare listków zrobiła się żółta. Co może być przyczyną żółknięcia? Będę wdzięczny za rady. Pozdrawiam.
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-03-05, 17:02   

Nie wiem jak inni ale mi najlepiej wychodzi ukorzenienie benjamina w wodzie. Do słoika z woda wsadzasz gałazki z gora 3 lisciami i stawiasz w ciepłym miejscu i jak na tej czesci gałązki pod woda pojawiac sie takie białe wypustki sadze do mieszanki piasku i torfu lub ziemi do kwiatow domowych...potem nakładalem folie lub przeciete butelki zeby zwiekszyc wilgotnosc. w ten sposob uzyskałem juz 5 sadzonek. tylko jedna sie nie ukorzeniła. poszukaj w google, jest mnostwo informacji jak ukorzeniac fikusy
 
 
KRZYCHOO 

Dołączył: 11 Lut 2010
Skąd: leszno
Wysłany: 2010-03-05, 21:34   

Próbowałem w wodzie i nic to nie dało. Szukałem i wyczytałem że do ziemi z ukorzeniaczem. Różne są opinie na ten temat. Dlatego zastanawia mnie, czy jak pojawiło sie parę listków żółtych, a większość jest zielonych to czy sadzona przeżyje czy to oznacza jej koniec?
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-03-06, 09:05   

mysle ze problem jest w tym że nie jest wystarczająco duzo ciepła, a do ukorzeniania jest to nie zbedne. ja swoje sadzoneczki w słoiku stawialem na 15-20 min na kaloryferze i w bardzo szybkim czasie pojawiły się te wypustki- zawiązki korzeni. A jeżeli te listki zzłółkniete nie odpadły to je usuń, widocznie rosłina nie jest w stanie jednoczesnie wypuszczac korzeni i utrymywac dużej ilości liści.
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
KRZYCHOO 

Dołączył: 11 Lut 2010
Skąd: leszno
Wysłany: 2010-03-06, 10:01   

Rozumiem. Usunę liście i postawię blisko pieca. A czy nic im nie będzie z uwagi na zmianę miejsca?
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-03-06, 13:02   

raczej nie, ja sadzonki zrobiłem z drzewka ktore stoi w zupełnie w inych miejscu i innym oknie... ja zaczna sie rozwijac stozki wzrostu to bedziesz mogł zaniesc w jakies ogrzewane miejsce przy oknie...
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
KRZYCHOO 

Dołączył: 11 Lut 2010
Skąd: leszno
Wysłany: 2010-03-06, 20:38   

Słyszałem, że żółte listka przy sadzonakch mogą pojawić się gdy za dużo się je podlawa od nadmiaru wody.
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-03-07, 09:45   

wiesz co nie wiem jak sie do tego odniesc... ja swoim sadzonkom od razu zostawiłem 2-3 listki w zaależności od wysokosci sadzonki, i maja sie dobrze.
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
Delete
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-13, 19:12   

Mi również nie szło ukorzenianie w ziemi. Wsadzam do wody gałązkę i po paru tygodniach puszcza korzonki. :-)
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-03-13, 19:18   

mozna takze robic odklady na dostatecznie grubych pedach...
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group