Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobn. Ratowanie, obracanie, przycinanie, podłoże, osad
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-09-02, 15:01   

Zdecydowanie mogę Ci polecić BASUDIN 600. Jest na prawdę skuteczny (szczególnie na ziemiórki mi juz nieraz pomógł). Wymiana ziemi swoją drogą ale w odpowiednim czasie. Do właściwego terminu przesadzania warto przerpowadzać kontrolę podłoża, z lupą w ręku, gmerając tu i ówdzie paluchem (mam na myśli podłoże w pojemniku - oczywiście :lol: ).
Aklimatyzacja , a raczej przehartowanie wiąza do innych warunków bytowania może trwać nawet dwa sezony. Zdecydowanie szybciej ozdrowieje jeśłi zapewnisz mu właściwe podłoże, nawożenie, wilgotność, podlewanie no i wystawisz go od poźnej wiosny po połowę jesieni na słoneczko i powietrze. Od razu zwrócisz uwagę, że nowe listki wyrastają ciemniejsze (przy dużej ilości światła sa nawet wiśniowo obrzeżone), a międzywęźla staja się krótsze. Nie wyrastaja już takie długachne badyle z kilkoma liśmi tylko korona systematycznie się zagęszcza (z Twoją pomocą oczywiście, a mam na myśłi cięcie zagęszczające, gdy przyjdzie na to właściwy moment). W ozdrowieniu wiąza kolosalne znaczenie ma to w jaki sposób go przezimujemy. Idealnymi dla niego są wtedy: temperatura w zimie to 5-10*C, jasne miejsce, nieco mniejsza wilgotność podłoża, brak nawożenia. Powinny mu zźółknąć i opaść wszystkie listki (faza spoczynku zimowego).

Powodzenia życzę
 
 
Foczka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-02, 15:02   

Mam pytanie właśnie o te długie zielone badyle z kilkoma liśćmi które wyrastają z wiąza. CZy mam je całkowiecie usuwać? Są "dzikie"? Czy jeśli wyrośnie w odpowiednim miejscu to zostawić po to by zrobić z tego gałązkę?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-09-02, 15:03   

Jeśli wyrośnie w odpowiednim miejscu to zostawić po to by zrobić z tego gałązkę. Mało tego - jeśli wyrośnie w odpowiednim miejscu i pod odpowiednim kątem to dać wyrosnąć aż podstawa (początek padyla) zdrewnieje, i wtedy bardzo krótko przyciąć (w ten sposób zagęszczasz).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group