Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podlewać
Autor Wiadomość
maniekok3
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-11-01, 11:05   Jak podlewać

Witam

moje pytanie jak w temacie - jak podlewać te KLIKNIJ TU drzewka .





Z góry dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :jupi:
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-11-01, 16:40   

A ja mam prośbę- zamiast zadawać pytania poczytaj trochę.

http://www.przyjacielebon...opic.php?t=1850
 
 
 
maniekok3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-01, 17:40   

Łukasz Czarnecki napisał/a:
A ja mam prośbę- zamiast zadawać pytania poczytaj trochę.

http://www.przyjacielebon...opic.php?t=1850


Przeczytałem wydaje mi się wszystkie wasze porady , lecz to teoria a znawca może ( tak mi się wydaje ) na podstawie zięcia podpowiedzieć coś do danego Bonsai .
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-11-01, 22:44   

Przejrzyj stare tematy, użyj wyszukiwarki.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
radosai 
Radosław K


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: uk
Wysłany: 2010-11-02, 09:21   

Witam.
Panie Marianie należy zamieniać teorię w praktykę. Korygować błędy i ciągle się uczuć rośliny. Niech Pan nie czeka na podanie na tacy, jak dbać o Pana roślinkę. Bo ona jest Pana.


Jak podlewać to jedno ale jakie warunki stworzyć to drugie. Po zdjęciach widać że miejsca w których robił Pan zdjęcia są dość ciemne. Może i rośliny prezentują się ładnie obok stolika multimedialnego, ale światła ma zdecydowanie za mało.

Jest już prawie zima czas w którym rośliny przechodzę okres spoczynku. powinny mieć dobre warunki oświetleniowe obniżoną temperaturę i nie suche powietrze. A na następny zdjęciu ma Pan roślinę postawioną na podłodze z tyłu kaloryfer(pewnie włączony) no i nawilżacz powietrza. To nie tak. :-x

Za radą SirDejw: "Przejrzyj stare tematy, użyj wyszukiwarki." Czytanie i nauka nie boli, strata rośliny i owszem.

P.S:

Ja znalazłem nazwy Twoich roślinek( :-D ) na forum, a czy Ty spróbowałeś poszukać?

Pzdr Radek K.

Pozdrawiam
_________________
"Delicate Branches
Roots caress a simple pot
White blossoms shimmer
The essence of all forests
Lives here in one small tree"
- Matsuyama Mokurai
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-11-03, 06:49   

Można podlewać wiadrem, chochlą. konewką, kubkiem itd. Miejsce na drzewko bardzo kiepskie, a wręcz niedopuszczalne. Pisz normalne posty i wklejaj w nie zdjęcia.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
maniekok3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-03, 19:24   

slowikp napisał/a:
Można podlewać wiadrem, chochlą. konewką, kubkiem itd. Miejsce na drzewko bardzo kiepskie, a wręcz niedopuszczalne. Pisz normalne posty i wklejaj w nie zdjęcia.



A kim ty jesteś - za kogo sie masz .
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2010-11-04, 10:38   

maniekok3 napisał/a:
slowikp napisał/a:
Można podlewać wiadrem, chochlą. konewką, kubkiem itd. Miejsce na drzewko bardzo kiepskie, a wręcz niedopuszczalne. Pisz normalne posty i wklejaj w nie zdjęcia.



A kim ty jesteś - za kogo sie masz .


Mysle, ze musisz sie troche opanowac. Posty masz jak banery reklamowe, wszedzie cie pelno z pytaniami, na ktore jest odpowiedz, sam piszesz posty, ktore za bardzo nic nie wnosza, a gdy ktos ci napisze z czego mozesz wyciagnac wnioski to walisz 'A kim ty jestes - za kogo sie masz.'

Kazdy jest uzytkownikiem forum, kazdy moze sie wypowiedziec. Kultura jednak obowiazuje. Mysle, ze jak tak bedziesz reagowal to Moderator sie do ciebie zglosi.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-11-04, 13:46   

Miałem się odnieść do tej sytuacji ale mnie wyręczyłeś Tigerze (miło byłoby poznać twoje imię).
Krótko Marianie. Twoje posty są bardzo ładne ale tu chodzi o czas poświęcony twojemu tematowi. Dlaczego np niemile widziane są odnośniki do zdjęć znajdujących się na innych serwerach czy linki do tematów założonych.
Otóż jak powinien wyglądać prawidłowy temat:
- Jakieś krótkie przywitanie (opcjonalnie)
- Opis tematu, który Cię interesuje (oczywiście jeśli odpowiedzi nie znajdziesz w wyszukiwarce)
- Zdjęcia w postaci miniaturek bądź jeśli nie są zbyt wielkie- w całości.

i jeszcze jedno- wszyscy tutaj jesteśmy RÓWNI. Kolega chciał ci tylko zasugerować drobną korektę w formie pisanych tematów a ty już masz do niego pretensje.

Proponuję wrócić do tematu.
 
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-04, 14:45   

Wracając do tematu. Jeśli wyszukanie tej informacji sprawia problem to te rośliny podlewa się konewką, miękką wodą gdy wierzchnia warstwa podłoża przeschnie.
Ostatnio zmieniony przez ItalianCopper 2010-11-04, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group